Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy 12 éves lánynak tényleg...

Egy 12 éves lánynak tényleg nem kéne már játszani?

Figyelt kérdés

Adott egy 12 éves kislány, aki a szabadidejében még mindig szívesen játszik játékbabákkal, Barbie-val. Illetve bicikliznek, fogócskáznak, festenek, rajzolnak, bújócskáznak, gyöngyöt fűznek, babaruhát varrnak a barátnőivel.


Valóban "öreg" már egy ilyen korú kislány ehhez?


2019. márc. 6. 13:56
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
92%

haha, harmincas, én meg épphogy elköltöztem végre otthonról, és a legelső fizetésemből vagy kétezer forintot eltapsoltam egy adag pónilóra és egyéb gyűjthető bizbaszra XD

ha már egyszer kölökként nem szabadott olyat kapnom...

poén h te pont hazajársz ahhoz, amiért én elköltöztem (jó nem teljesen, de érted). cuki

2019. márc. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 EagleHUN ***** válasza:
100%

//Csak a kérdésre írom, válaszokat nem olvastam.//


Én még mindig napi szinten játszom computer játékokkal is.

Bár egyre kevesebbszer jut erre idő, a család (gyereknevelés), a munka és a többi hobbi (természetjárás pl) elveszi az időt erről, de pár perc 1 órácska azért még szokott akadni.

Miért lenne ez gond?

Én nem látok a kor és a játékigény közt összefüggést.

38F

2019. márc. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%
és most ugrik be hogy van a szekrényben legó :D (22éves végzős egyetemista)
2019. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%

Babázás/barbizás: nagyon sok felnőtt konkrétan gyűjti a babákat egész életében, még ha nem is játszik már velük. Nem ciki egyáltalán 12 évesen. Én 19 vagyok és 15 évesen néha még szerettem volna eljátszogatni a pónijaimmal, de nem mertem, mert még saját magam előtt is szégyelltem. Na ezt NEM szabad tenni!:(

Biciklizés: egészséges mozgás, semmi problémát nem látok benne, gyerekeset meg pláne

Fogócska, bújócska: talán már kevésbé jellemzőek felső tagozattól, ahol nincs annyi közösen eltöltött játékos szabadidő, de egyáltalán nem gáz, ha szeretik. Határozottan emlékszem, hogy a 13. születésnapi bulimon mi is játszottuk még ezeket és mindenki élvezte:) meg pl. ott a számháború, ami sokszor felnőtteknél is klasszikus csapatépítő program, az is a bujkálásról szól, nem igaz?

A többi művészeti tevékenység és csak jó, ha van hozzá kedvük ja és egész életükben űzhetik, sosincs olyan, hogy túl öreg valaki ahhoz, hogy pl.rajzoljon valamit. A babaruhavarrás meg különleges, egyrészt nem kevés kreativitás és kézügyesség kell hozzá, másrészt tényleg simán lehet, hogy pár év múlva egyenesen saját maguknak fognak ruhát varrni. Minden csakis előnyükre válhat.

2019. márc. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%
24 éves vagyok és most rendeltem meg gyerekkorom álmát egy lego rendőrséget :D
2019. márc. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%
miért ne kéne? ahogy előttem is írták már, sok felnőtt hobbija a babagyűjtés, youtubeon rengeteg csatorna van ahol babákat festenek újra és öltöztetik (Dollighful a kedvencem). sokan számítógépes játékokkal játszanak (pl én 26L, húgom 23, apám 55). az a jó, hogy ezeket a "gyerekes" dolgokat egy idő után hobbinak lehet hívni (mert a játék, játszás gyerekes, tehát ciki)
2019. márc. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, annyira aranyosak vagytok :)


Rég láttam már ekkora egyetértést kérdés alatt.

2019. márc. 6. 20:48
 38/54 anonim válasza:
100%
Nekem erről a "homo ludens" jutott eszembe ("játékos ember"). Én 47 évesen is sokszor játszok főleg számítógépes játékokat, de legót pár éve vettem magamnak. Most volt egy Lego készlet amit szintén majdnem megvettem csak a pénztárcám tartott vissza (de még mindig szemezek vele). Néha még előveszem a görkorimat is. Tavaly nyáron munkahelyen tele volt a mindenem a munkával és radirból, gombostűvel, meg valami kerek dologgal (erre már nem emlékszem) csináltam "kis autót" majd beszállt a kolléga is, és autóversenyest játszottunk (kinek a kisautója gurul messzebbre). Szerintem simán normális. Hagyni kell játszani. Nem szabad eltiltani.
2019. márc. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%
én eleve 38 évesen tanultam meg görkorizni :D
2019. márc. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ritka szuperek a válaszok!! Olyan jó ennyi kommentet olvasni, ahol nem besavanyodott, életunt emberek írnak! Le a kalappal tényleg! :)

Ja és nem.. nem vagy öreg a játékhoz! Egy kislány vagy még! Akinek az a dolga hogy játszon szabadidejében. Nem az, hogy instára pakolja ki magát "szexi" cuccokban, sminkeljen meg pasizzon. Jó tudni hogy vannak még normális gyerekek!!

2019. márc. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!