Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha a szülő kivonja...

Normális, ha a szülő kivonja magát a lakásvásárlási procedúra alól, ha az ő pénze is benne van?

Figyelt kérdés
Olyan esetre gondolok, amikor a gyerek (aki már nyilván felnőtt) szeretne lakáshitelt felvenni lakásvásárláshoz. A szülő besegít abba, hogy biztosítja az önerő összegét. De azon kívül semmibe nem vonja be magát. Még egy általános tájékoztatóra se megy el a bankba a gyerekével. Ez normális?
2019. márc. 9. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha a hitelben semmi része nincs (pl. nem kezes), akkor igen.
2019. márc. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális. Rendes tőle, higy anyagilag besegít és higy hagyja a gyereket önállóan dönteni a saját lakásáról. Mi ezzel a probléma?
2019. márc. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Attól függ. Ha a gyerek megkéri a szülőt, hogy kísérje el ide oda, és ő nemet mond, annak ellenére, hogy nincs sokkal fontosabb dolga, akkor nem, nem normális.


Ha a gyerek erre nem kérte, akkor normális, hogy nem akar belekotnyeleskedni a gyerek lakásvásárlásába.

2019. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Igen. Teljesen rendben van. Oruljon a gyerek, ha ennyivel segitett a szuloje. Valaki se penzt se semmit nem kap mett nincs.

A hitel felvetel amugy is bonyolult, ha egy felnott gyerek nem erti a mai hiteleket, miert kellene ertenie a nala 25-40 evvel idosebb szulojenek???

Masreszt ha erre keptelen egy fiatal es anyu/apu kezenfogva kell a bankba kiserje, akkor jobb, ha onerot se adnak neki, inkabb kuldjek kollegiumba...

2019. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

"a gyerek (aki már nyilván felnőtt) szeretne lakáshitelt felvenni lakásvásárláshoz"

Nem kell hozzá szülői engedély.

Szerintem furcsább, ha a gyerek itt teszi fel ezt a kérdést, mint ha a szülőtől kérdezné meg, hogy miért nem vonja be magát jobban.

Egyébként meg az is lehet, hogy azért van ez így mert a szülő nem ért egyet a hitelfelvétellel és/vagy a lakásvásárlással - de azért az önerőt biztosítja, talán azért, hogy ne lehessen megszólni őt.

2019. márc. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
Csak ez a normális. Amennyit tud segit, de a döntést, a felelöséget nem vállalja át a felnött gyerekétöl.
2019. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha a gyerek nem tud a szülei nagyobb bevonódása nélkül, önállóan, felelősen dönteni, jobban teszi, ha nem vág bele a hitelbe!
2019. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem normális. Pár éve a felnőtt fiam is mondta, hogy olyan magasak az albérleti árak, hogy inkább hitelt venne fel, és azt fizetné, és ha letelik lesz legalább saját lakása.

Sajnos annyi pénzünk nem volt, hogy lakást vegyek neki, de annyi volt, hogy az önerőt odaadjam neki. Mondtuk a fiamnak, hogy ajándékba adunk 8 millió forintot, és a hitelt intézze el magának. Jól fizető állása van, könnyedén kapott annyi hitelt, hogy tudod venni egy 2 és fél szobás lakást magának XVI kerületben. Mi odaadtuk a pénzt (amit nem kell visszaadnia), de onnantól kezdve mi nem szóltunk bele a vásárlási döntéseibe. A hitel intézése a fiam dolga volt. A lakás kiválasztása is az ő dolga, hiszen ő tudja hol és milyen lakást akar. Egyszer nem voltam vele a bankban. Nem kérte, hogy menjek. Mi csak háznézőben voltunk, amikor megmutatta hol vett lakást. Berendezésekben, felújításban sem szólunk bele, csak annyiban segítek, hogy megkérdezem milyen dolgok kellenek a lakásba, és megveszem neki. Pl: függöny, tányérok stb..

Ezek szerint valamit rosszul csináltam, hogy nem vontam be magam a banki ügyintézéseibe?

2019. márc. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
A két kezem tenném össze, ha az önerőbe tudnának a szüleim segíteni. Egyáltalán nem várnám el,hogy kísérgessenek az ügyintézésre.
2019. márc. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Én ezt tettem a lányommal, megkapta tőlem ajándékba az önerőt avval a feltétellel, hogy a keresetéből tudja törleszteni a hitelt és a kamatot is.
2019. márc. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!