Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A legtöbb huszonévest támogatj...

A legtöbb huszonévest támogatják anyagilag a szülei ma Magyarországon?

Figyelt kérdés

És akiket igen, náluk miben nyilvánul ez meg?

A szülőknél lakhat a gyerek...?

Besegítenek az albérletnél?

Besegítenek a lakás vásárlásnál?

Esetlegesen vesznek a gyereknek lakást házat?

Stb. Stb.


2019. márc. 10. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem úgy segítenek, hogy otthon lakom, és semmit nem kell fizetnem. Se rezsit, se szállást, se kaját semmit. Dolgozom, jól keresek, de anyumék mégsem kérnek el egy fillért sem. Azt mondják, hogy nem tudnak házat venni, ezért úgy segítenek, hogy én spóroljak a pénzemmel, gyűjtsem, és addig lakom velük ameddig akarok. Nekem ez is hatalmas segítség, mert tényleg semmit nem kell költenem.
2019. márc. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A szülőknél lakhat a gyerek...

Besegítenek az albérletnél

Besegítenek a lakás vásárlásnál

Esetlegesen vesznek a gyereknek lakást házat

Stb. Stb.

2019. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
sztem a mai magyarországon az se csoda ha harmincasok élnek a szülőkkel vagy legalábbis a szülők vesznek lakást neki. ha csak nincs vmi jól menő vállalkozása, nagyjából esélytelen h béármikor is összegyújtsön ennyi pénzt a nagy átlag, akár 2-3 diplomával se.
2019. márc. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Ritka kivétel,ma a szülő inkább lehuz elgáncsol,én ezt látom,és azt h max albérlo viszonyok vannak,szülő gyerek,tesok,házastársak közt is. :( szomoru..
2019. márc. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk engem 0 Ft-tal.


"A szülőknél lakhat a gyerek...?"


Nem


"Besegítenek az albérletnél?"


Nem.


"Besegítenek a lakás vásárlásnál?"


Nem.


"Esetlegesen vesznek a gyereknek lakást házat?"


Nem.

2019. márc. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a lakásvásárlásba segítettek be. Lakhattam volna ott, amíg akartam, de nem akartam. Férjemék addig laktak a szülőkkel, amíg akartak. Ismerek olyat, ahol apu-anyu minden gyereknek megvette a lakást, de ők a felső 2-3000-ben vannak, szerintem ez ma majdnem lehetetlen, leglábbis ha az ingatlanpiac nem zuhan a következő 10 évben, mi biztosan nem fogunk tudni a három gyereknek 1-1 normális lakást venni.
2019. márc. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

21 éves vagyok, egyetemista, szüleim elváltak, heti 2-3 éjszakát a koleszban alszom, többit apánál, ahol ugye nem kell semmit se fizetnem és anyától meg kapok havi fix összeget.


A legtöbb egyetemista ismerősöm így él, hogy a szülei eltartják, nem kell dolgozniuk, de vannak olyanok is, akik összeköltöztek egy pasival és heti két napot dolgoznak, meg ugye olyan is, akinek a szülei még lakást is vettek és emellé havi szinten utalnak.

2019. márc. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én magam amúgy fokozatosan szakadtam le a szüleimről.


Apám alkoholista volt aki elitta a pénzt, így hatalmas támogatást nem kaptam, ráadásul el is jöttem 200+ km-re, hogy messze legyek. Eleinte állták az utazási költségeimet, kollégiumot, albérlet egy részét, meg kaptam költőpénzt" néha. Havi 40-50 ezer forint lehetett nagyjából.


Később diákmunka, diákhitel, így egyre több dolgot magam álltam.


Apám halála után munkába álltam, attól a pillanattól teljesen önálló vagyok. Diákhitel visszafizetés, jogosítvány, albérlet, bútorok, utazások, mindent magamnak állok. Eljutottam oda, hogy van céges autóm is, következő lépés a saját lakás, bár egyelőre hosszabb távú cél.

2019. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Házasságkötésig semmit nem adott haza. Utána:

- albérlet felét fizettem

- lakásvásárlásba segítettem

- többször kifizettem 2-3 havi elmaradt részletet

- válás után visszaköltözött, minimális hozzájárulást adott

- újra elment albérletbe,első havit kifizettem és főztem neki

- külföldre ment dolgozni, repülőjegyet megvettem + költőpénzt adtam

- újra visszaköltözött, szűken számolva fizeti a ráeső részt

Mégsem vagyok elég jó :-(

2019. márc. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!