Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális ha a 15 éves fiú...

Az normális ha a 15 éves fiú gyerek még mindig az anyjával alszik egy ágyban?

Figyelt kérdés
Miért lehet ez? Ez nem normális?
2018. szept. 30. 23:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Ha élettelennek neveli teljesen normális
2018. szept. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
40%
Nem normális. Ráadásul ilyen eseteknek a több mint 80%-ában kiderül, hogy masszívan folyik a vérfertőzés.
2018. szept. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor, ha nincs hely (mondjuk annyi pénzük van csak, hogy egy szobát bérelnek, amiben csak 1db ágy van és ebben a hidegben senki nem akar a földön aludni). Vagy egyéb szükséghelyzetek esetén, most nem részletezek ilyesmiket, mert nem hiszem, hogy erre vonatkozna a kérdés.

Más esetben abszolút nem nevezném normálisnak és egészségesnek sem, lelki értelemben persze.

2018. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%

Én ezért vesztem össze jó múltkor a barátnőmmel mert a közel 6 éves fiúnknak megszokta engedni hogy egy ágyba aludjon vele amikor éjszakásba dolgozom például.

Amikor még kicsi volt 1-2 éves engedtem én is, mert félt egyedül aludni, ugye akkor szoktattuk úgy hogy távol tettük a kiságyat a mi ágyunktól hogy fokozatosan szokja meg hogy távol alszik tőlünk, majd kis iskolás korába külön szobába kerül. Persze valóban félt így, de nem engedtem hogy egy ágyban aludjon velünk, vagy ide legyen tolva közvetlen közel hozzánk, mert ahogyan majd telnek az évek, és idősödik a gyerek, nehezebben fog átszokni külön alvásra, külön szobába meg pláne, és ez már komoly károkat okozhat a lelki fejlődésében.

Azért tudom mert húgomnak engedték ezt, és ő még 18 évesen is egy szobába aludt anyánkkal, sokszor egy ágyban is!

Persze az más ha nincs hely, meg csak így lehet megoldani ideiglenesen, ez más. De ha van hely meg minden akkor nem normális.

Amúgy is ezen vesztünk össze asszonnyal hogy ha mindig engedni fogja úgy a fejére fog nőni hogy még tini korába is ez lesz, és nem lesz normális ember belőle lelkileg legalább is.

2018. szept. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
41%

3. vagyok

Azt azért hozzátenném, hogy nekem volt olyan időszakom 16 évesen, amikor apukámmal kellett hogy egy ágyban aludjak egy bizonyos dolgom miatt, mert annyira féltem valamitől. Nem részletezem a pontos okát, hogy mitől féltem, meg nem is mondom erre, hogy ez "normális" volt, de nem volt semmiféle vérfertőzés (jesszus, az a beteg, akinek ez eszébe jut egyáltalán...), belőlem meg azóta normális, épeszű felnőtt ember lett. Szóval nem jön el a világvége, ha egy ideig egy ágyban alszanak.

2018. szept. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

A lanyom 7 eves es heti 1-2x velem alszik

Nem.hinnem h ez rossz dolog ha neki igenye van ra.

A nagyoknak mar nincs, ugyhogy majd nala is elmulik ez.

2018. okt. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
77%
Alkalmanként bizonyára jó lehet. De mindennap? Azt nem tartom egészségesnek!
2018. okt. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
Már Ranschburg Jenő bácsi is megmondta, hogy nem kell erőltetni a külön alvást, úgyis bekövetkezik majd, hogy a gyerek külön akar aludni majd valamikor kamaszkorban. Egyébként az együtt alvás mindenképpen azt mutatja, hogy szoros a gyerek-szülő kapcsolat és a gyerek biztonságban érzi magát a szülő mellett. Ezek teljesen egyéni dolgok, az egyedi érzelmi fejlődés miatt nincs általános szabály. Hallottam olyanról, amikor a már egyetemre járó fiúgyerek egy-egy nehezebb vizsga előtti éjszaka csak az anyja mellett tudott elaludni. Ezekből semmi baj nem származik.
2018. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

Tökéletesen egyetértek az utolsóval.Szerintem sincs benne semmi kivetni való.

29F

2018. okt. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
78%
Az én lányom 13 éves koráig velem aludt - néha. Ha olyanja volt, vagy félt vagy beteg volt. Nem kell azt erőltetni, hidd el magától fog saját ágyában aludni. Előbb-utóbb ciki lesz :)
2018. okt. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!