Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ugye a gyerek a legfontosabb...

CsAnita23 kérdése:

Ugye a gyerek a legfontosabb az életben?

Figyelt kérdés
Mert a pàrom elhagyott minket. Mostmàr ugy èrzem hogy nem kell nekem senki. Csak a gyerekkel fogok foglalkozni hisz ő a legfontosabb. Egy fèrfi sem èr nàla többet. Ugye ezt ti is ìgy gondoljátok?
2019. márc. 13. 05:44
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
55%
Az én életemben ugyan nem.
2019. márc. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Majd egyszer csak jön egy normális pasi és helyrerak lelkileg. Teljesen felesleges magadba fordulni. Oké, a gyerek a legfontosabb, de azért nem kell megfojtani azt se
2019. márc. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekes nőnek tényleg nehezebb párt találni, de kitartás, és ne hidd, hogy minden férfi egyforma.
2019. márc. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%
A gyerek és az élettárs nem összehasonlítható kategóriák. Talán a magad felelősségének mentegetése adja a kérdés alapját.
2019. márc. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy most ezt így gondolod, hiszen padlón vagy. De idővel, ha jobban leszel hiányozni fog egy társ az életedből. Viszont a gyermek nem a legfontosabb dolog az életben. Persze amíg kicsi, addig prioritást élvez, de ahogy nő, egyre kevésbé kell majd terelgetni, pátyolgatni. Ha kirepül, márpedig ki fog, akkor mivel töltöd be az űrt utána?

Az életed legyen a legfontosabb, töltsd meg tartalommal, élvezd ki, hiszen olyan gyorsan elrepül az idő. Szórakozz, művelődj, kapcsolódj ki, képezd magad. A gyerek csak azoknak a legfontosabb az életben, akik semmi másban nem lelik a boldogságukat, rossz a párkapcsolatuk, rossz a munkájuk, nincsenek emberi kapcsolataik. Nem is tartom egészségesnek ezt a fajta gondolkodást, mert ha átesel a ló túlsó oldalára, akkor akár rátelepedhetsz a gyermekedre, és az nem egészséges.

A gyermek csak gyermek, az embernek mindig saját maga, a saját élete legyen a legfontosabb.

2019. márc. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
88%

Egyedülálló anyaként mondom, hogy nem feltétlenül. Vagyis igen, egyfelől a gyerekem e legfontosabb, mondjuk abban az értelemben hogy nem választanék olyan párt akivel ő nem jön ki, mert nem akarom az életét megmérgezni.


Egyelőre egyedül vagyok, de ez saját döntés. Nem telepszem rá, nem a gyerek körül forog az életem. Mindkettőnknek vannak hobbijai, van közös hobbink is és saját (9 éves) néha elmegyek a barátaimmal színházba, moziba, vagy csak úgy beülni valahová, ilyen alkalmakra van egy jó bébiszitterünk. De nem zárkózom el az ismerkedés elől, csak most jól érzem magam egyedül is. Egy jó párkapcsolat, ha lenne, az is nagyon fontos lenne. Talán majd egyszer.

2019. márc. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én nem így gondolom. Biztosan még friss a csalódás, remélem, majd összeszeded magad.


Ha a 23 az éveidet jelenti, még nagyon fiatal vagy, találhatsz rendes embert magad mellé, aki fontos lesz neked.


De az amit leírtál, és ahogyan leírtad, nem jó. Ha nem tudsz kimászni ebből a lelkiállapotból, legjobb úton haladsz a mártír anyaság felé, ami senkinek sem jó. Neked sem, de a gyerekednek még úgy sem.


Az én apám nem hagyott el minket, illetve elhagyott, mert meghalt, amikor 10 éves voltam. És nem, anyám senkit sem tudott elviselni maga mellett, és ezt azzal magyarázta, hogy nem akar nekem mostohát. Egy életen keresztül hallgattam, hogy ő feláldozta magát miattam.

2019. márc. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
27 vagyok ès a pàrom is 27. A kislànyom 4 èves. Termèszetesen nem ugy èrtettem hogy ràtelepszek...
2019. márc. 13. 11:59
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Megfogsz keseredni és kap egy idegbeteg irigy anyát aki majd az ő párjait probálja lemarni mint joanyám..
2019. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Az ÉN életemben ÉN vagyok a legfontosabb, mert ha folyton másokat helyezek magam elé, akkor bizony boldogtalan lesz az ember egy idő után.

Miért épp egy gyerek kéne legyen a legfontosabb dolog az életben? Mindenkinek más a fontossági sorrend, kinek ez, kinek az. De koránt sem mindenkinek a gyerek az. Ha nálad így van, hát legyen, de ne telepedj rá és ne akard megfojtani a szeretetteddel, mert annak sem lesz ám jó vége.

2019. márc. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!