Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az "idősek...

Mit gondoltok az "idősek otthonáról"? Mármint, hogy egy szülőd beadd.

Figyelt kérdés

Én megmondom őszintén kissé elítélem. Nekem volt 3 dédszülőm, és mindhárom háznál, a gyerekeinél volt, akik ápolták őket, és tisztességben öregedtek meg.


Ebből a háromból 2 házaspár volt (őket nagyon szerettem), mindketten parasztok voltak, szerették az állatokat, a falusi életet, foglalkoztak a kerttel, a tyúkokkal, a családdal. Különösebb "gond", betegség nem volt velük, csak az öregedés.


Másik dédimamámmal már komoly gondok voltak mert parkinson kóros volt. Ő 24 órás ápolásra szorult, teljesen magatehetetlen volt, de mégsem tették idősek otthonába, hanem ápolták.


Én értem, hogy megterhelő sokaknak egy idős szülő/nagyszülő, de akkor is visszásnak tartom, hogy a nagy többségüket igazából csak lepasszolják, hogy ne legyen láb alatt. Azt megértem, ha valakinek súlyos betegsége van és nem tudja a család ellátni, de a lepasszolást nem.


Magát az intézményt meg szomorúnak találom, mert a szememben az idősek egy kupacon várják a halált.


Mi a véleményetek?


2019. márc. 13. 21:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/101 anonim ***** válasza:
93%
Ha van pénzed felvenni egy ápolónőt akkor ok. Ha valaki mellé állandó felügyelet kell nem lehet megoldani munka mellett.
2019. márc. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/101 anonim ***** válasza:
89%
És miből fogsz otthon ápolgatni? Nem hiszem h az életünket elkéne szarni nekünk is..
2019. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/101 anonim ***** válasza:
90%
Nekem az a véleményem, hogy "tisztességért", "erkölcsért" meg egyéb baromságokért, nem éri meg éhen dögleni. Márpedig ha valaki feladja a munkáját azért, hogy napi 24 órában küzdjön egy beteg emberrel, az egyenes út a nyomorgásig. Szerintem ez nem jó se az öregnek, se a fiatalnak, de lehet csak szerintem. Nem vagyok az a mártír típus.
2019. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/101 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem semmi baj nincs az idősek otthonával. Mármint ha most valaki tényleg beteg, és folytonos ápolásra szorul, akkor elég nehéz megoldani azt dolgozó embereknek. Meg azért nem mindegy, hogy valaki beadja az idősek otthonába a szüleit, és aztán évente meglátogatja, vagy pedig folyamatosan tartja vele a kapcsolatot.


Meg ahol lepasszoljuk a szülőt, és nem igazán foglalkoznak vele a gyerekei, ott igazából édesmindegy, hogy most idősek otthonában van vagy pedig nem. Mármint nem tudom pontosan megfogalmazni amit akarok, de ha valakit egyébként se "érdekel" annyira a szülője, csak ott van szimplán a házukban, akkor ennyi erővel idősek otthonában is lehetne. Ha valaki leakarja passzolni a szülőjét, akkor szerintem édesmindegy, hogy a saját házában vagy egy idősek otthonában van. Ha pedig valaki törődik a szülőjével, az nem jelenti azt, hogy nem adhatja be idősek otthonába.

2019. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/101 anonim ***** válasza:
81%

* lepasszolják


* Szóval amit mondani akartam, hogy az, hogy valaki beadja a szülőjét idősek otthonába, az nem jelenti azt, hogy nem törődik vele, és csak lepasszolni akarja.

2019. márc. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/101 anonim ***** válasza:
35%

Nem adnam be.

Erzelmileg nehez eletszakasz (is lehet) ez mindenkinek.

Pont akkor legyen egyedul, amikor elete utolso szakaszaba kerul?


Megoldanank, amig csak lehet.

Orvos hazhoz jarasaval, egyeb szakember segitsegevel.


Nyilvan, ha olyan allapotban van, hogy korhazi kezelesre van szukseg, kizarolag akkor, nem lenne velunk, de oda is napi szinten tobbszor is mennenk, vagy 1-1 alkalomra fogadnek valakit, aki ebbe megbizhatoan besegit, ha nem tudnank 1-1 napot megoldani.

2019. márc. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/101 anonim ***** válasza:
89%

Anyósom vidéken egy idősek otthonában dolgozott. Sokszor elvittük a munkahelyére, főleg amikor délutános volt. Ilyenkor a bent lakó idősek behívtak minket is, hogy maradjunk. Kártyáztak, voltaképpen tök jól elvoltak. Olyan aranyosan voltak. Az egyik nénike azt mondta, hogy ő csak pár hete van ott, nagyon félt az öregek otthonától, de kellemesen csalódott. Úgy érzi magát mintha non-stop klubban lenne. Végre nem unatkozik, vannak barátnői.. Imádnak tévét nézni stb.

Vannak jó idősek otthona.

Az meg, hogy mi a véleményem a lepasszolásról, nos ez a körülményektől függ.

Anyósom édesanyja alzheimer koros lett. Otthon gondozták. 4 gyereke volt, és felváltva gondoskodtak róla. Pelenkázták, etették, gondoskodtak róla, mert vége felé már semmit nem tudott csinálni, sőt a családját sem ismerte fel. De anyósom és a testvérei is mindig is olyan gondoskodó, ápoló típusok akik teljesen természetesnek veszik az egészet.

De vannak olyan emberek akik képtelenek a gondozásra, ápolásra, és nem azért mert rosszak lennének, hanem azért mert nem bírják. Bevallom én sem bírom. Én képtelen lennék felnőtt embert pelenkázni, mert ott lennék rosszul

Az olyan emberek mint én és mások akik nem gondoskodóak csak rosszabbak ha ők gondozzák a beteg szülőket. A nem hozzáértés nagyobb kárt okoz mint az, hogy idősek otthonába visszük a beteg idős mamát/ papát.

2019. márc. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/101 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nem kell "beadom" őket, mert maguktól mennek majd ha eljön az ideje.

Láttam otthon ápolást, gyakorlatilag abban nőttem fel, hát nem, köszönöm. Nem vagyok orvos, hogy magamra merjek bízni bárkit, illetve gyilkos egy szituáció tud lenni egész családoknak, ha olyan mentális / fizikai állapotban van az illető idős. Én sem azért szeretnék gyereket szülni, hogy a rabszolgám legyen 80 éves koromra, pelenkázzon, etessen, figyeljen rám, úgy ne hagyjam a gázt...

Szerintem ha valaki kulturált otthonba adja a szüleit, az abszolút felelős döntés (mint ahogy olyan állapotban lévő gyerekre is igaz ez). Persze az a kevés ember akinek ténylegesen életcélja mindenről lemondva ápolni bárkit, az tegye, de a többieknek kényszerből / mártíromságból nem kéne...

2019. márc. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/101 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ha nem azért adod be a szülőt, mert nem akarsz vele foglalkozni, akkor semmi baj nincs vele. (Értsd, nem érdekel, hogy mi van vele, talán évente egyszer felé nézel, és kész.)


Fizikailag és lelkileg is megterhelő egy embert ápolni, amikor beteg és segítségre szorul. Ha az a személy egy hozzátartozó, akkor pedig kegyetlen.

Te nem fogsz tudni mellette dolgozni, ha olyan igényei vannak, ami pedig pénzhiányban jár. A pénzhiány stresszhez vezet, ami konfliktushoz és rengeteg problémához. A megélhetés is kérdéses lesz, plusz az egyénnek nem nagyon lesz saját élete az ápolás mellett, mert ha pl. 24 órás felügyeletre van szüksége, akkor nem mehetsz el barátokkal, stb.


Arról nem is beszélve, hogy egy otthonban a személy vele egykorú emberekkel van, akikkel tud beszélgetni, eltölteni az időt, ráadásul ott szakemberek viselik az idősek gondjukat, nem olyan ember, aki valószínűleg életében nem foglalkozott egészségüggyel.

Tök jó, hogy te bevállalnád meg ilyesmi, de ha pl elesik, amit nem veszel észre, vagy rosszul lesz, egy ápoló hamarabb tudja, hogy mire figyeljen, mit nézzen, mit adjon neki.


Én személy szerint nem is kérném ezt a gyerekemtől, van saját élete, ne nézze végig, ahogy leépülök és meghalok.

2019. márc. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/101 anonim ***** válasza:
85%
Régen sokkal hamarabb elmentek nyugdíjba az emberek és tudták ápolni az öregeket. Most ez nem tudom mennyire kivitelezhető..
2019. márc. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!