Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Öngyilkossági kísérlet?

Öngyilkossági kísérlet?

Figyelt kérdés

Sokszor elgondolkozom azon, hogy milyen lenne ha...

Folyamatosan egyedül vagyok, a családommal rengeteget veszekszem, és igazából nem tudom miért. Jó tanuló vagyok, normálisan viselkedek otthon és sokat segítek is, viszont mindennel amit csinálok, azzal csak a baj van. Már ott tartok, hogy nem akarok hazamenni, és félek, ha hozzám szólnak, mert mindig arra számítok, hogy ordítozás lesz a vége. Emiatt eléggé labilis vagyok, bántom is magam rendszeresen. Azt se tudom mit szeretnék. Már pár kedves szónak is örülnék, esetleg 1-2 tanácsnak vagy akárminek.

Köszönöm

16/L



2019. márc. 16. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Szia! Érdemes lenne leülni a szülőkkel,megbeszélni a helyzetet, ha nem sikeres, akkor felkeresni egy felnőttet, akiben megbízol (tanár,nagyszülő,nagybácsi,nagynéni), netalán egy pszichológust. Korodból adódóan is érezhetsz így, azért nincs itt a világ vége! Fel a fejjel,jobbulást!❤️
2019. márc. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon sok tini van így, mint te, én is ilyen voltam. Aztán ezek a dolgok majd a húszas éveid elején rendbe fognak jönni. Kinövöd mint én, meg még nagyon sokan mások.

Majd jön a nagy szerelem, a rózsaszín köd, csalódás, újabb szerelem, a családoddal is szépen helyre fognak jönni, majd meglátod. A mi társadalmunkban, kultúrkörünkben ez az élet rendje...


39/F

2019. márc. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
80%
Én is így érzek.Üresnek és láthatatlannak érzem magam.Sokszor elgondolkozom hogy milyen lenne ha elaludnék és nem kelnék fel többet.Csak jó lenne ha mindennek vége lenne.
2019. márc. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Hidd el, nem éri meg. Én már megpróbáltam öngyilkos lenni, szintén tiniként. A mai felnőtt eszemmel már tudom hogy az akkor megoldhatatlannak tűnő problémám igazából semmiség volt, és örülök hogy élek.

Nincs valaki akiben megbízol? Akivel elbeszélgethetsz? Egy életünk van, ne dobd el magadtól. Írj ha nincs más, és szeretnél beszélgetni, én meghallgatlak :-)

2019. márc. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
A legtöbb, amit tehetsz, hogy tanulsz, és kitalálod, hogy mit szeretnél csinálni. Így tudsz majd a leghamarabb függetlenedni, és normális életet élni, majd elköltözni. Nem az öngyilkosság a megoldás, mert ha kitartasz, akkor egy szép élet várhat rád, még akkor is, ha ez most elképzelhetetlennek tűnik. 10 év múlva, ha majd visszanézel, már könnyebbnek fog tűnni, csak benne lenni nagyon nehéz sokszor. Tanulj, barátkozz, próbálj meg kevesebb időt otthon tölteni. Keress célokat, találd ki hogy hova felvételizel, vagy mit tanulsz tovább. Készülj, és keress mellette hobbit is. Olvass (pl.: Mérgező szülők c. könyv), hallgass zenét, amik boldoggá tesznek. Mi szeretnél lenni? Pszichológus, tanár, műkörmös, masszőr, óvónő, titkárnő, könyvelő, bolti eladó, építész? Bármi lehetsz, csak legyen egy célod, és tartsd szem előtt. Így érheted el a leghamarabb, hogy saját, független életed legyen, amibe a szüleid majd nem szólhatnak bele. Ehhez kívánok neked sok erőt! Hidd el...én is pont ott voltam, ahol most valószínűleg te vagy. Van kiút! Türelem! :)
2019. márc. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
Ez a kamaszkor sajátja, kisebb-nagyobb mértékben mindenki átesik rajta.
2019. márc. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!