Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sajnálják jobban a...

Miért sajnálják jobban a fiatal öngyilkosokat?

Figyelt kérdés
Szóval, az az igazság, hogy öngyilkos akartam lenni, de túléltem. Ami meglepett, hogy megvetésre számítottam, de a kórházban és a suliban is inkább mindenki sajnált és együtt érzett velem, miközben azt hangoztatták, hogy milyen fiatal vagyok(18 vagyok amúgy). Az ilyen 40 év körülieket viszont senki nem sajnálta, őket tényleg lenézték. És ezt nem értem. Az ő szempontjukból inkább magamra gondoltam volna úgy, mint egy hülyegyerekre és az idősebbel(akinek koránál fogva is nyilván több problémája összegyűlt, mint nekem) éreztem volna együtt. Meg egyébként is, mitől jobb, ha valaki 40 évesen lesz öngyilkos és nem 18 évesen?

2015. máj. 29. 15:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy gondolom azért, mert még a fiatalnak esélye sem volt élni, kipróbálni egy csomó mindent, vagy ahogy mások mondanák - "előtte az élet".


Egy 40es pacák meg már azért élt át dolgokat, és nem az elveszett lehetőség van benne másoknál.

2015. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
26%

Én nem tudom sajnálni az olyanokat, akik maguktól eldobják az életüket. Főleg ha egészséges.

Nincs az a probléma amiből nem lehet kimászni.

2015. máj. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%

Hát, én nem sajnáltalak volna, az biztos...

Senkit nem sajnálok, aki öngyilkos lesz/akar lenni. A hozzátartozóit sajnálom, de őt magát mélységesen megvetem. "Menekülni" egyszerűbb, mint harcolni, mi?

2015. máj. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Jaj de unom már ezeket az egójukat túráztató balfékeket, akik az összes szerencsétlen orra alá odadörgölik a megvetésüket...
2015. máj. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
"Nincs az a probléma amiből nem lehet kimászni" Te már csak tudod... pláne hogy nem minden ember egyforma, lehet valaki ki tud mászni, de a másik nem biztos.
2015. máj. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
23%
Sajnálja őket az, akinek van rá ideje meg energiája.
2015. máj. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Balfék az aki öngyilkos lesz.

Én elvesztettem családomat, lakásomat, munkámat. Utcára kerültem.

Nem azon gondolkoztam, hogy jajj megkellene halnom sokkal, jobb lenne. Eszembe se jutott.

Helyette tettem valamit, a 0-áról kezdtem mindent. És lám minden rendbejött. Nem volt könnyü, de nem siránkoztam meg nem sajnáltattam magam.

2015. máj. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

""Nincs az a probléma amiből nem lehet kimászni" Te már csak tudod... pláne hogy nem minden ember egyforma, lehet valaki ki tud mászni, de a másik nem biztos."

Mondj egy olyan problémát, amiből nem lehet kimászni?

2015. máj. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
7-es, mert te egy megtörhetetlen akaratú hős vagy. És ennyi hőstett után még arra is bőven van energiád, hogy ezt azoknak az orra alá dörgöld, akik nem ekkora legyőzhetetlen héroszok. Csodálatra méltó vagy, egy példakép!
2015. máj. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

#8 éppen azt írtam, hogy mindenkinél más. Így nem lehet írni 1 általánosat.

De éppen ez az, hogy ha ki tudott volna mászni belőle az ember, akkor nem öli meg magát, de hát nem tudott. És jelen esetben nincs olyan, hogy de meg ha meg ezt csinálta volna stb.

Éppen ebben rejlik az egész, hogy miden ember más, és NINCS olyan, hogy mindenből ki lehet mászni, mert igenis van olyan amiből nem tud valaki, valaki meg igen.

De hát nem várom, hogy megértse az aki nem élt meg igazán mélypontokat, csak úgy magyarázza a közhelyeket, mert azt mindenki tudja.

2015. máj. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!