Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok egy ilyen 18...

Mit gondoltok egy ilyen 18 évesről?

Figyelt kérdés

A szülei egész gyerekkorában elnyomták, megfélemlítették, számtalanszor mondták, hogy meg sem kellett volna születnie, és azt éreztették vele, hogy egy darab szemét is többet ér nála.

A helyzet kamaszkorában jobb lett, mert már nem ijedt meg a veréssel/megöléssel való fenyegetőzéstől és megtanult kiállni magáért, így a szülei visszavettek a hatalmaskodó stílusokból, de ettől még nem felejtette el, hogy kisebb korában milyen ocsmány módon bántak vele, és kihasználva az akkori fiatal korát és tehetetlenségét egy önbizalomhiányos, szorongó lelki roncsot csináltak belőle.

Úgy tervezi, hogy amint lehet, lelép a szüleitől, de előtte még egy diplomát kisajtol belőlük. Felajánlották neki, hogy fizetik az egyetemi tanulmányait, amibe ő bele is egyezett, és csak a diploma megszerzése után szándékozik megszakítani velük minden kapcsolatot. Ha a végzettsége a tét, akkor még hajlandó jópofizni velük néhány évet.


Szerintetek ez előnyös döntés? Megéri még néhány évig elviselni őket az egyetem finanszírozásáért cserébe?


(A kérdés elméleti.)


2019. márc. 25. 18:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Megéri. Van egy barátom, 16 volt mikor lelépett. Nem lennék a helyében. Hidd el hogy könnyebb lesz!
2019. márc. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Nem foglalkoztat.
2019. márc. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Igen, megéri.
2019. márc. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
24%
Szerencsétlen az egész család, ahol indulatok feszülnek egymás ellen és a szeretetnek nyoma sincs. Ez a nyomorult 18 éves ugyanígy fog viselkedni majd a saját gyerekével.
2019. márc. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
#4, vagy pont ellenkezőleg...
2019. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
30%
Ha olyan rossz a kapcsolat, a szülőktől nagyon gáláns, hogy eltartják az egyetem alatt is. Ha a fiatal annyira utálja a szüleit, gerinctelenség elfogadni.
2019. márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%
Megéri, ha okos koliba megy úgy addig is csak párhetente/havonta kell őket látnia.
2019. márc. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Z3nirH válasza:
64%
Abszolút megéri
2019. márc. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
100%

A kérdésed első részében elsírtam magam, mert én is ugyan ezen mentem/megyek keresztül. Sajnos emiatt az iskolát is abba hagytam és inkább elkezdtem dolgozni.


4-es válaszoló: nem fog így bánni a gyerekeivel, mivel tudja, hogy ez milyen rossz. Vagyis én biztos nem azt fogom adni a gyerekeimnek majd, amit én kaptam a szüleimtől.


17/f

2019. márc. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos a tanult minta ragadós, még ha ellened, akkor is. Nagyon sok jó példa is kell, hogy ebből a környezetből hosszú távra ki tudjon vonulni.


A nem leszek olyan mint A szüleim hozzáállás nem ritkán pont ellenkezőleg sül el. Hiszen azt teljesíti, amire koncentrál. És ha arra koncentrál, mit ne és nem arra, mit igen, akkor azt vonza be. Egyrészt pigmailon, másrészt minta követés.


Keress sok jó mintát. Legyen más, amit tudsz követni. Nekem hosszú idő volt, mire rájöttem, de működik.

2019. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!