Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya miért csak akkor értékeli...

Anya miért csak akkor értékeli ezt a hobbimat, amikor már van pozitív visszajelzés? 16l

Figyelt kérdés

Tavaly elkezdtem novellákat írni, igazából csak egy iskolai versennyel kezdődött. Több kategória volt, és mindenkinek részt kellett vennie valamiben, és én ezt választottam. Addig nem is volt baj, amíg anya el nem olvasta az írásaim. Konkrétan bolondnak titulált, meg ilyenek. Egyébként a tanáromnak és másoknak tetszett az írásom. Addig nagyon zavarta, amíg a ki nem derült az eredmény. A versenyen második lettem.

Most ismét van egy iskolai szervezésű verseny, ugyan az a tanárom szervezi, aki eléggé sokszor javasolta, hogy adjak le valamit, amit nyilván meg is tettem. A tanárom javasolta, hogy foglalkozzak komolyabban ezzel a hobbimmal.

Na anya körülbelül azóta támogató, meg kérdezgeti, hogy írok-e éppen valamit, meg ilyenek. Pedig előtte szabályosan lehordta ez egész hobbimat. Ráadásul még mondta is, hogy csak azért támogatja, mert már van eredménye. Az meg a külön poén, amikor anya már azon izél, hogy be fog kerülni idővel abba az irodalmi lapba az írásom, ami a középsulim városában jelenik meg.(a tanárom tagja a szerkesztőknek, és az ő versei és novellái is megjelennek ott)


Ennek most mi értelme? Miért nem volt képes akkor is támogatni, amikor csak légbőlkapott ötlet volt eredmény nélkül?


2019. márc. 30. 16:42
1 2
 1/18 Metionin ***** válasza:
67%
Mert az eredményt már ki lehet rakni, lehet vele dicsekedni. Nálunk is mindig ez volt, minek az neked, úgyse értesz hozzá, úgyse fog menni aztán amikor nyertem a versenyeket meg fellépések meg minden akkor dagadt a mája, hogy "az én gyerekem".
2019. márc. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
8%
Lehet riválist lát benned.
2019. márc. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonymousreview60 ***** válasza:
43%

#1:+1

Először minekezik, mert belédrughat, tehát erősebb nálad. Aztán most büszkélkedhet, mert a sikered az ő eredménye (is).

2019. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

sajnálom, hogy Anyukád ebben az esetben nem tudott támogató lenni a kezdetektől, sőt...

Neked viszont gratula, hogy kitartottál és a tanárodnak is, hogy támogatott. Ő jobban ért ehhez szakmilag.


Anyukáddal viszont jó lenne a kapcsolatot fejleszteni,

akár el is mondhatod, hogy milyen jól esik neked, amikor támogat :)

2019. márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
5%
Talán nagyobb sullyal értékelte a helyesirásodat!!!
2019. márc. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
61%
Mert most már tud vele(d) dicsekedni másoknak.
2019. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 szántóvető ***** válasza:
78%
fontos hogy ne hagyd annyiban és emlékeztesd rá hogy bolondnak tartott.szóval mindenképp tőle csikarj ki választ,akkor is ha már itt megválaszolták.
2019. márc. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Oh, mintha csak az én anyámról hallanék...
2019. márc. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elofordulhat, hogy csak nem értette. Nálunk is így volt, konkrétan egy olyan rajzomra mondta, hogy szerinte elég ronda, amivel aztán országos első helyezést értem el. Azután bevallotta, hogy ezek szerint nincs érzéke a muveszetekhez, van ilyen.
2019. márc. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%
Utolsónál a pont. Lehet csak simán nem értette, vagy félreértette amit írtál. Gondolom miután hozzáértő emberek elismerték a munkád rájött hogy ő volt hülye és azért változott meg a véleménye.
2019. márc. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!