Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ennyi önbizalomhiány...

Miért van ennyi önbizalomhiányos ember? Miért van, hogy a pozitív visszajelzés ingyen van, mégis hiánycikk?

Figyelt kérdés
2017. jan. 3. 14:49
 1/7 A kérdező kommentje:
Ez most a válasz, vagy csak elgurult a gyógyszered?
2017. jan. 3. 14:52
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Vannak, akik nem akarják észrevenni a pozitív visszajelzéseket.
2017. jan. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%

Van, aki nem is kap pozitív visszajelzést, vagy olyan dolgok terén kapja, amik számára nem fontosak.


Illetve vannak emberek, akiknél tényleg van valami probléma, és igazából reális az önértékelésük, csak "polkorrektségből" mindenki azt mondja, hogy alacsony, mivel nem illik egy amúgy is depis embert még mélyebben a gödörbe rúgni az őszinteséggel.

2017. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő szerintem! Van, akitől annyi pozitív visszajelzést kapok, hogy már szó szerint zavar, és van, akitől még soha nem kaptam egyet sem! :D


Utóbbiak szerintem vagy maguk is kishitűek, és azért nem erősítenek meg másokat soha semmiben, mert azt akarják, hogy hozzájuk hasonlóan ők is rosszul érezzék magukat; vagy nagyképűek, és sokakat lenéznek; VAGY, ÉS EZ NAGYON FONTOS!, lehet, hogy bele sem gondolnak, hogy néha kellene pozitív megerősítés is másoknak. Néha csak ennyire egyszerű!


Anno én is nagyon sokszor túlzásba vittem a pozitív visszajelzéseket, aztán most már csak azoknál az embereknél csinálom, akiket nem idegesít! :D

2017. jan. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy kitől várja el a pozitív visszajelzést és miért.
2017. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

"Miért van ennyi önbizalomhiányos ember?"

Több oka lehet például kiskorában piszkálták, vagy a plátói szerelme nemet mondott neki, vagy a tükörbe nézve nem az összképet látja, hanem a "hibáit", azaz ami nem tetszik neki saját magán, esetleg egy szakításkor az addigi párja szólt be neki, hogy enyhítsen a saját lelkén, vagy mikor valakivel összeveszett a személy a fejéhez vágta pl. hogy nagy az orra, és innentől erre koncentrál.


"Miértvan, hogy a pozitív visszajelzés ingyen van, mégis hiánycikk?"

Az emberek elég önzők tudnak lenni, és féltékenyek, és irigyek. Ha meghallja pl, hogy valakit valaki dícsér, ő arra gondol, hogy miért nem őt,és ezért ő inkább nem dícséri azt az embert, mert a féltékenység eluralkodik rajta. Vagy pl. őt se dícsérték sokszor kiskorától kezdve, így neki ez a természetes, hogy nem kell dícsérni, nem fontos a pozitív visszajelzés, hiszen ha nincs negatív, az már pozitívnak számít. És vannak az egoista emberek, akik a másiktól sajnálják a jót.

2017. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 vantel ***** válasza:
Sok gyermekkori sérülés, legtöbben nem is tudják ,hogy sérültek.
2017. jan. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!