Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire fontos egy gyereknek...

Mennyire fontos egy gyereknek a külön szoba?

Figyelt kérdés

Nekem annak idején a húgommal közös szobánk volt, de olyan aprócska, hogy csak megfordulni lehetett benne, volt egy ágy, egy asztal, egy szekrény meg egy könyves szekrény kettőnknek, és ennyi.

Ezenfelül hálószoba a szüleimnek (mi nem mehettünk be), illetve nappali (ide is csak TV-t nézni mehettünk be engedéllyel) valamint egy kisszoba apunak.

A gyerekszoba ajtaját tilos volt becsukni (mindegy, hogy mindketten bent voltunk, vagy csak az egyikünk), ha pedig a szülők becsukták valamiért, akkor tilos volt kinyitni, mert apu már ordított is, hogy "ott maradsz!".

Ha apu a hálószobában tartózkodott (a gyerekszoba mellett), akkor a gyerekszobába se szabadott bemenni, mert zavarnák a lépések. Ilyenkor nekünk a nappaliban kellett lenni.

Apu néha a gyerekszobában akart lenni, zenét hallgatni, olvasni, ilyenkor mi nem mehettünk be, ne zavarjuk. Szóval ő lehetett mindenhol, mert az az ő háza, mi meg csak ne legyünk útban.

Ugyanígy a fürdőszobában neki volt saját polca és szekrénye több is, nekünk csak egy közös polc anyuval.


Most már felnőtt vagyok, a párommal élek.

Több szobás a jelenlegi lakásunk, így lett egy saját szobám a közös hálószobán felül.

Már 3 éve ez az otthonunk, de még mindig ledöbbenek néha, hogy "istenem, nekem saját szobám van".


2019. márc. 30. 19:27
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
4 éve, nem 3, elszámoltam
2019. márc. 30. 19:28
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is háromszobás házban nőttem fel, egy nappali, egy hálószoba és a testvéremmel közös gyerekszoba, együtt játszottunk, nem is akartam volna külön menni, féltem volna egyedül aludni. Akkor lett kibővítve a házunk 2 további szobával, amikor én 12, az öcsém 10 éves volt, így mire serdülők lettünk, már külön szobánk volt. Korábban nem is vágytunk rá.

Az egyebek, amikről írsz, elég zsarnok természetű apára vallanak, csodálom, hogy anyukád megmaradt mellette.

2019. márc. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Itt a legnagyobb gond nem a saját szoba hiánya volt, hanem apád.
2019. márc. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonymousreview60 ***** válasza:
93%

Eléggé. Édesapád nagyin tekintélyelvű. Vadbarom módjára viselkedett: örülj, ha levegőt vehetsz, mosdhatsz. A gyerekszoba szükséges, hogy amint a szülők elvonulhatnak, úgy a gyerekek is. A szülőknek is van zártkörű program, a gyerekeknek is kell valahol egymással sutyorogni, sőt, idővel maszturbálni. Neku mindenhol mindent szabad volt, nektek a gyerekszoba sen "saját" vár.

Igazándiból a gyerekeket nemek szerint külön szibába javasolt rakni.

2019. márc. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonymousreview60 ***** válasza:
#3:+1
2019. márc. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, nálunk apu volt a gond inkább.


A nagyszülőknél se volt saját szobám, de ott mégse zavart, bármelyik szobába bemehettem, de legszívesebben a konyhában ültem. Ott sose hiányzott a saját tér, vagy bármi saját, holott nyaranta akár egy hónapig is ott voltam.

2019. márc. 30. 19:51
 7/17 anonim ***** válasza:
3%

Nagyon fontos a különszoba.


Nekünk sem volt bátyámmal, a szüleink azt hitték ez a normális.

Bátyám 11 éves koromban megerőszakolt, és teherbeejtett.

2019. márc. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonymousreview60 ***** válasza:
96%
Gyerekszobából parancsra ki, napoaliba csak wngedéllyel. Tkp. a mozgás korlátozva volt. Tko. börtön. Én az ilyen szplővel nem keresném a kapcsolatot. Nem stakítanám meg, de nem keresném.
2019. márc. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nővéremmel közös szobánk volt, amíg ő iskolás nem lett. Akkor megkapta a szomszédosat, de akkor is átszökdöstem hozzá néha és együtt aludtunk. Jó dolog azért a magánszféra, egy idő után igényli mindenki a bezárkózást.
2019. márc. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudj 7-es, szörnyű, ami veled történt, de ugye nem gondolod, hogy a különszoba hiánya miatt volt?
2019. márc. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!