Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire fontos egy gyereknek...

Mennyire fontos egy gyereknek a külön szoba?

Figyelt kérdés

Nekem annak idején a húgommal közös szobánk volt, de olyan aprócska, hogy csak megfordulni lehetett benne, volt egy ágy, egy asztal, egy szekrény meg egy könyves szekrény kettőnknek, és ennyi.

Ezenfelül hálószoba a szüleimnek (mi nem mehettünk be), illetve nappali (ide is csak TV-t nézni mehettünk be engedéllyel) valamint egy kisszoba apunak.

A gyerekszoba ajtaját tilos volt becsukni (mindegy, hogy mindketten bent voltunk, vagy csak az egyikünk), ha pedig a szülők becsukták valamiért, akkor tilos volt kinyitni, mert apu már ordított is, hogy "ott maradsz!".

Ha apu a hálószobában tartózkodott (a gyerekszoba mellett), akkor a gyerekszobába se szabadott bemenni, mert zavarnák a lépések. Ilyenkor nekünk a nappaliban kellett lenni.

Apu néha a gyerekszobában akart lenni, zenét hallgatni, olvasni, ilyenkor mi nem mehettünk be, ne zavarjuk. Szóval ő lehetett mindenhol, mert az az ő háza, mi meg csak ne legyünk útban.

Ugyanígy a fürdőszobában neki volt saját polca és szekrénye több is, nekünk csak egy közös polc anyuval.


Most már felnőtt vagyok, a párommal élek.

Több szobás a jelenlegi lakásunk, így lett egy saját szobám a közös hálószobán felül.

Már 3 éve ez az otthonunk, de még mindig ledöbbenek néha, hogy "istenem, nekem saját szobám van".


2019. márc. 30. 19:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Apad egy nem normalis elmebajos.
2019. márc. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, ez nagyon durván hangzik...

Remélem, miután elköltöztél, rá se nyitod a szüleidre (vagy legalábbis apádra) az ajtót..

2019. márc. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hú ez durva...
2019. márc. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%
Csak annyira fontos, amennyire a család anyagi helyzete megengedi. Nincs rá szükség bármi áron, de nyilván, ha lehet, legyen külön szobája mindegyik gyereknek kb. akkortól, amikor már ő maga igényli.
2019. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem ugy 12 eves kor felett fontos.

Mi 5en laktunk egy 3 szobas hazban ugy hogy Apa, anya, mama, tesom meg en.

Volt kulon szobam gyerekkent egy ideig es a tesom a mamaval volt egy szobaban de aztan a szuleim ugy dontottek, hogy mama lesz egyedul a szobaban, mi meg osztozunk egy szoban. Borzaszto volt... tesom allandoan szamitogepezett hajnalig, reggel nem ment ki oltozni a furdobe hanem velem kiabalt hogy menjek ki a szobabol.

Aztan kb 18-19 evesen lett megint sajat szobam.


Mar nem lakok a szuleimmel es a felesegemmel van kozos szobank.

2019. márc. 31. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
47%
Fontos szerintem. Mi anno a hugommal közös szobába voltunk kényszerítve, és ezer százalék, hogy a tesó utálathoz ez nagyon sokat hozzátett.
2019. márc. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
11%
16-hoz még: Lányok voltunk, 6 év korkülönbséggel, én az idősebb.
2019. márc. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!