Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik frissen költöztek el...

Akik frissen költöztek el otthonról, azok milyen gyakran hívják fel a szülőket?

Figyelt kérdés

Nem igazán volt jó kapcsolat köztünk, de az első nap beköltözéskor felhívtam, hogy igen, megérkeztem, igen, pakolok stb. Legközelebb 2 hét múlva próbáltam, nem vette fel, küldtem SMS-t, nem reagált.

Mivel a legkisebb tesóm szülinapja volt, ezért én meglepiként felbukkantam már csak azért is, de nagyon fagyos volt a levegő, mert ÉN NEM HÍVTAM 2 HÉTIG!

Tényleg nem volt sose jó a kapcsolat köztünk, kínos hallgatásokból áll egyébként a beszélgetés vagy pedig ő ordít, mert szerinte megint valamit rosszul csináltam, ő jobban tudja. Anyám persze fel nem hívna, az nem az ő dolga, az a gyereké.

Közbe apám nyomatja a baromságait, hogy ő már unokázni akar, minimum 6 gyerekünk legyen, de tuti mélyszegénységben fogunk élni és hozzájuk fogok pénzért és ételért járni. Blablabla

Szóval úgy döntöttem, hogy 2 hetente ezt bőven elég hallgatni. Viszont azt sem akarom, hogy el legyek vágva a 2 fiatalabb tesómtól... Így én mondjuk 2 hetet tartanék ideálisnak, addig felkészülök ezekre a kínos telefonbeszélgetésekre, de nem tudom, hogy ez így "mennyire normális", azaz más mikor-mennyit beszél a szüleivel telefonon (nem egy városban élünk).

Bocsánat, ha zavaros :(


2019. márc. 30. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

Kb evente 2x, mert 300 meterre laktunk. De meg igy is hetente max egyszer talalkoztunk.

Tesoidnak meg nincs telefonjuk?

2019. márc. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%
Hívd fel őket mondjuk minden szerdán.
2019. márc. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De, van telefonjuk, de mondjuk személyesen szeretném felköszönteni őket ünnepekkor. Nagy köztünk a korkülönbség, ők még általános iskolába járnak, így nincs az, hogy gyere, ugorj át egy másik városba, mert ha én megyek oda, akkor a padon ülő élő megfigyelőrendszer 5 percen belül jelenti az ottlétemet.
2019. márc. 30. 22:45
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

De ha nincs ünnep és szeretnél a tesóiddal beszélni,akkor beszélj velük sűrűbben.

A szüleiddel ,meg 2 hetenként.

2019. márc. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
56%
#4:+1
2019. márc. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hány évesek a kisebb tesóid? A szüleid mennyire bíznak meg benned és bennük? Esetleg a tesóid elmehetnének hozzád? Gondoltam lehetne felváltva találkoznál velūk,hol te mégy,hol ők jönnének? Meg kéne ismertetni a hívólistát a szüleiddel! Akaratlanul is felmerül a kérdés:mit tettél,hogy így viselkednek? Esetleg,valamelyik szülő nevelőszülő?
2019. márc. 31. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, én is csalódnék benned!

Persze, ez családfüggő, azon belül is élethelyzet és személyiségfüggő, ahol nem jó a kapcsolat, az megint más.

Nálunk jó a kapcsolat, én legritkább esetben is hetente 2-3 alkalommal telefonáltam. Nem magam miatt, hanem miattuk. Lehet, hogy csak 5 percet beszéltünk, hogy hallják a hangomat.


Te meg akkor hívogasd a testvéreidet.

Azt sem értem, miért ne mehetnél el meglátogatni őket.

2019. márc. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Napi szinten beugrom hozzájuk és van hogy egy nap többször is beszélünk.
2019. márc. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én már elég régen elköltöztem otthonról, kb 2-3 hetenet beszélünk telefonon, de whatssappon van egy családi csoport a tesóimmal, oda szoktunk üzengetni, ezeket édesanyám is látja - apám nem internetezik.
2019. márc. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!