Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Velem van a baj? Vagy miért...

Velem van a baj? Vagy miért fáj az anyámnak?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok és az utóbbi pár évben eléggé meghíztam, ezért 2 hónapja elkezdtem fogyózni. 160 cm vagyok és 70 kg-ról indultam, ennyi idő alatt már fogytam kb. 5-6 kg-ot. A fogyókúrát amúgy nem úgy kell elképzelni, hogy éheztetem meg sanyargatom magam, egy nap 1200-1300 kcal-t eszek és ugyanúgy eszek mondjuk édességeket, nasikat is, mint előtte, csak számolom a kalóriákat, meg amit tudok, próbálok alacsonyabb kcal-tartalmú dolgokkal kiváltani, pl. cukor helyett inkább édesítőszert használok, stb. Meg amikor főzök, mindig lemérem, melyik alapanyagból pontosan hány g került bele, aztán lemérem a végeredményt is, hogy tudjam, annyi g hány kcal-t tartalmaz és amikor eszek belőle, akkor is megmérem, hány g-ot ettem az adott kajából.

Viszont az anyám folyamatosan szid, hogy milyen hülye vagyok, meg hogy már az agyamra ment ez a méricskélés, ma pl. egyszer azért voltam mindenféle hülye idióta, mert sütött sütit és mondta, hogy egyek belőle, erre mondtam, hogy nem, mert egyrészt nem is szeretem, másrészt nem tudom, miből mennyit rakott bele és ha ennék is belőle, tudni szeretném, hány kcal egy szelet süti, hogy tudjam, mennyivel kevesebbet ehetek még aznap...És megkaptam, hogy egy szelet süti nem számít...(Persze mindenhez így áll hozzá, jajj, egy szelet süti az semmi, jajj ez a sor csoki se semmi, stb., aztán csodálkozik, miért van ő is elhízva...De mindegy)

De amikor főzök valamit, akkor is mindig odaáll mellém és elkezd magyarázni, hogy pl. a borsót a brassóihoz minek kell lemérni, az zöldség, abba nincs is kalória!!! Meg hogy szerinte a rizset is fölösleges lemérni, mert az egészséges, szóval nem hízlal...

Miért fáj neki, hogy én lemérem, amit eszek? Vagy tényleg olyan beteges dolog lenne, hogy minden alkalommal lemérem, miből hány g-ot fogyasztok, mert nekem ez a módszer vált be?


2019. márc. 31. 19:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
14%
Igen, veled van a baj: 160 cm hez hetven kilo pont ideális. 80 sok lenne valóban, 60 kg-val sem lenne gond, de a férfiak fele a húsosabb, fognivalo csajokat preferálja. Ha a másik feluknek akarsz tetszeni, vagy kifejezetten célirányosan fogyni, a 60nal sincs gond, de ezért szerintem ne sertsd meg anyukadat, hogy nem eszel a sutijéből. Egy szelettől tényleg nem lesz veszélyben a célod.
2019. márc. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
1-eske, nem eszem olyan ételt, amit nem szeretek, másrészt pont nem érdekel, hogy egyes férfiaknak mi az ideálja, ha én nem érzem így jól magam a bőrömben :/
2019. márc. 31. 20:05
 3/27 anonim ***** válasza:
13%

Kicsit túltoltad és a stílusod is ... khmmm. hagy némi kívánnivalót maga után. Talán ez a fő baja anyukádnak.

Off: a brassóiba meg nem kell borsó.

2019. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

3. Miért tolom túl a stílusom? :sss

Amúgy meg de, kell :)

2019. márc. 31. 20:15
 5/27 anonim ***** válasza:
70%
Sporttal nem próbálkoztál? Itt a jó idő, menj futni. 20 perc is csodát tesz
2019. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
31%

Igen egy kicsit tulzásokba estél, azok csinálják"legfeljebb" akik 100kg.-on felül vannak.


Utolsó válaszoló a brassóit én is borsóval ismerem, és étteremben is ettem,mert borsóval volt elkészitve.

2019. márc. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
19%

Borsó nem is, de bors kell hozzá

[link]

2019. márc. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
11%
TEljesen igaza van.
2019. márc. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%
Ugy kell keresni,hogy brassói aprópecsenye borsóval.
2019. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

6. De tudom magamról, hogy ha nem mérném le g-ra pontosan, amit eszek, vagy túl sokat ennék és megint elhíznék, vagy épp ellenkezője, folyton attól félnék, hogy túl sokat eszek és alig ennék valamit. Így is amúgy néha úgy kell éjszaka lenyomnom valami csokit vagy ilyesmit a torkomon, mert nap közben csak kicsi adagokat eszek és sokszor lefekvés előtt jövök rá, hogy amúgy alig ettem aznap vagy 800 kcal-t és elvileg egy felnőtt nőnek minimum 1200 kcal-t kell ennie egy nap, hogy normálisan működjön a szervezete.

7. Nem tudom, feltűnt-e, de nem az volt a kérdés, hogy kell brassóit készíteni...Amúgy ugye az megvan, hogy akár a gulyásleves receptje is eltérő lehet az ország egyik végében, mint a másikban? :ss Nincs olyan étel, amit a világon mindenhol mindenki ugyanúgy csinálna...De most biztos okosnak érezheted magad :)

2019. márc. 31. 20:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!