Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek anyámnak mi baja van?

Szerintetek anyámnak mi baja van?

Figyelt kérdés

Ő nem mondja meg, hiába kérdezem évek óta tőle.

Nem tetszenek a megnyilvánulásai, az ahogyan lereagálja a dolgokat. Éppen ezért eldöntöttem, hogy semmit nem fogok neki elmesélni többé.


Megtörtént esetek következnek:


18 évesen elvesztettem a szüzességemet. Ezután gyakran szemétkedett velem, nem nézett a szemembe, qrvának nevezett.


Távolra kerültem a lakhelyemtől egyetemre, amire azt mondta, hogy egy forinttal sem fog támogatni, ha nem maradok a közelében. Nem is támogatott, nem kaptam tőle pénzt, ellenben számonkért engem hetente (telefonon és Skypeon) és mindent szétbeszélt másoknak.


Most 25 éves vagyok, és a napokban bejelentettem neki telefonon, hogy összeköltözöm a barátommal, akivel már másfél éve együtt vagyunk. Erre hisztériás dührohamot kapott és kijelentette, hogy neki erre nincs pénze, meg mit gondolok magamról... Itt ezt nem értettem, mivel nekem tényleg nem ad egy forintot sem már elég régóta és nem is élünk együtt.


Amikor pedig meglátogatom őt, akkor azalatt a néhány nap alatt totálisan semmibe vesz, a telefonját nyomkodja, Skypeol a rokonokkal és az ismerőseivel, chatelget.


Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért viselkedik így velem, és mi a célja ezzel, akkor ellenségesen lépett fel, és válasz helyett a "Mit vádaskodsz?" és a "Mit támadsz?" kérdéseket vágta a fejemhez. Normálisan nem lehet vele beszélni már 11 éve. Amikor elkezdtem kamaszodni, akkor kezdődtek a problémák. Apám szerint féltékeny rám, de én kételkedem benne. (Fájna bevallani, ha ez lenne az igazság.)


Nem akarok beleképzelni semmi extrát ebbe az anya-lánya kapcsolatba, ezért titeket, mint kívülállókat kérlek meg arra, hogy ítéljétek meg.

Szerintetek ez milyen kapcsolat kettőnk közt? Engem zavar.

Miért ilyen és miért nem válaszol nekem?

Van erre más megoldás azon kívül, hogy nem beszélgetek vele az életemről?


2019. márc. 11. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Péniszhiánya van.
2019. márc. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

'Amikor pedig meglátogatom őt, akkor azalatt a néhány nap alatt totálisan semmibe vesz, a telefonját nyomkodja, Skypeol a rokonokkal és az ismerőseivel, chatelget.'


Ne latogasd tobbe, ennyi. Apukadat kicsit sajnalom, beszeld meg vele hogy vele talalkozhattok, de mashol, nem 'otthon', igy nem lesz konfliktus sem.

2019. márc. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Amit leírtál az alapján nem tudom mi a baja, de kapcsolattartást nem biztos hogy kellene eröltetni, lehet minél jobban függetlenedni lenne érdemes és még csak pár napra se meglátogatni, ha ilyen egyébként is, meg - mint írod - mindent elmond másoknak, semmibe vesz....
2019. márc. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Egyedül van és sok más emberhez hasonlóan nem tud magának értelmes elfoglaltságot találni (keresni sem).
2019. márc. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem is p.....énisz hiánya van.. Van párja?
2019. márc. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
ne keresd vele a kapcsolatot ,nem erdemli meg ,kesobb majd keresni fog o, mikor leesik neki a tantusz ,mit hagyot ki,
2019. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Jo darabig ne keresd amugy ha ő se keres és te erölteted megette a roseebb,apudnak igazat adok..
2019. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Aoam is hasonló, nem is beszélek vele. Anyám latogat engem, ha néha haza megyek nem köszönünk egymásnak és nemegy a szóba. Ennyi, már engem sem érdekel.
2019. márc. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
86%

Kedves kérdező hölgy.

Sajnos saját tapasztalatból mondhatom el neked a véleményem erről a kapcsolatról ami közted és anyád között van. Én is feltettem egy hasonló kérdést csak mert érdekel mi a véleménye annak aki kívülálló és nem érintett vagy elfogult az ügyemben.

Fájdalmas lesz és lehet először furcsa is de kérlek gondold át nekem is egy szakember tanácsolta.

Nem gondoltál még arra hogy az ember akit te anyának hívsz csak az aki megszült téged? Az anyukád (ha volt is) már meghalt. Amit te most csinálsz az az hogy cipelsz a szekrényedben egy csontvázat. Nem volna inkább ésszerűbb dolog a halottat eltemetni? És eltemetni nyilván egy búcsúval kell. Írni egy búcsúlevelet amit persze soha nem adsz át. Én beleírtam azt is hogy köszönöm anya hogy megmutattad nekem hogy milyen szülő ne legyek. Fel lehet mindent sorolni mindent amiben bántott amiben hátráltatott és azt a keveset is amiben fel lehet rá nézni. De a hitelességét ahogy írzad is 11 éve elvesztette.

És hogy mi legyen utána? Természetesen utána is találkozhatsz vele nem feltétlen kell de hozhatja úgy az élet. Csak egyszerűen valami megváltozik. Hogy hogyan állj hozzá mikor beszéltek vagy találkoztok? Hogyan álhatsz hozzá Kovács Magdához? Mint egy vadidegenhez. Hiszen az anyukád halott.

Gondold át remélem neked is segít valamelyest.

2019. márc. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Karena26 ***** válasza:

Kedves Kérdező! Igen, sajnos van olyan, hogy az anya féltékeny, irigy a saját lányára. Velem is ez van például,egész pici korom óta.

Mert magával van baja. De ez az ő élete, ő problémája, ő döntése, ő viszonyulása.

Azt nézd meg, te mit tehetsz magadért ebben a helyzetben! Javaslom, hogy dönts a megbocsátás és elengedés, távolságtartás mellett. Én így tettem. Azóta NEKEM szabadságom van ettől a helyzettől érzelmileg. Azóta tudok gyógyulni.

2019. márc. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!