Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A haldoklónak meg kell bocsátani?

A haldoklónak meg kell bocsátani?

Figyelt kérdés

Apám súlyos alkoholista volt egész életében. Gyerekkorom gyakori emlékei a rettegés, amikor éjjel rendőrök hozzák haza, az agresszió, a szeretet hiánya, a szégyen.

Felnőtt, családos ember lettem, de a mai napig gyötör a múlt és fáj, hogy ilyen volt az apám.

Januárban beszéltünk utoljára, akkor is én kerestem. Gondoltam, teszek egy próbát, vajon fog-e keresni, az unokái után érdeklődni, de ismét csalódtam.

Most kórházban van, haldoklik. Most sem keres, mert nem érdeklem, csak az ital. Őrlődöm, hogy fogom-e bánni, ha utoljára nem látogatom meg, de egyszerűen nem megy. Teljes ürességet érzek belülről, még csak nem is sajnálom, csak azt, aki lehetett volna.


2019. ápr. 11. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Sajnálom Kérdező! Mindenki eldöntheti milyen életet választ ő sajnos ezt választotta. Ha nem vesz rá a lélek ne menj be, nem biztos jó olyan állapotban látni.
2019. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Ne menj be ha nem akarsz de bocsáss meg neki és engedd el a saját lelki békéd érdekében.
2019. ápr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%
Csak magad miatt menj és bocsáss meg neki, nehogy később megbánd
2019. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem menj be. Azt biztos nem bánod meg annyira mint azt ha nem mész be. Maximum nem fogja érdekelni, hogy bementél.


A megbocsájtás egy másik téma. Otthon az asztal mellett is el tudod engedni a haragod és a kórházban is tudsz rá haragudni miközben fogod a kezét.

2019. ápr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
28%
Senkivel szemben nem szabad haragot és gyűlöletet érezni, mert ezek csak annak a személyiségét rombolják, aki érzi ezt a haragot és gyűlöletet. El kell engedni magunktól ezt az érzést, meg kell szabadulni tőle, hisz úgy sem megyünk vele semmire. Más kérdés annak a szeretetnek a hiánya, amit a gyerek nem kapott meg annak idején és ami az egészséges személyiség fejlődésnek része lett volna. Felnőtt korban meg kell próbálni betölteni valódi pozitív érzésekkel ezt a hiányt, amihez most már érett fejjel megfelelő személyeket kell találni.
2019. ápr. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Kérdező!

Szomorú történet, amit leírtál magatokról. Az, hogy a múlt fáj és gyötör, azt jelenti, hogy mély érzésű ember vagy. Azonban ne feledd, ami és ahogyan történt, az NEM A TE HIBÁD!!! Apád magának kereste ezt a sorsot, maga alakította ilyenné. Ha késztetést nem érzel, akkor nem kell bemenned hozzá a kórházba. Azok a bűnök, amiket emberek a saját gyermekükkel szemben elkövetnek, azokat sajnos a gyermek nem tudja elfelejteni. Azonban úgy gondolom, megbocsátani meg kell tudni tenni, hiszen mégis csak az apádról van szó.

2019. ápr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
49%
Szerintem is magad miatt menj be. Add meg neki utoljára is az esélyt. Ha akkor sem él vele akkor teljes nyugalomban lehetsz, hogy nem rajtad múlt hogy jó kapcsolatotok legyen. Ha nem mész akkor sztem azon gyötrődnél higy csak be kellett volna..
2019. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem ne. Én azt bánnám meg, ha törleszkednék, csak mert haldoklik.
2019. ápr. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%
Én voltam ilyen helyzetben, előtte hosszú évekig nem beszéltünk, semmi kapcsolat. Örülök, hogy meglátogattam, nagyon bánnám most ha nem tettem volna meg. A megbocsátás már más téma...
2019. ápr. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Csak azért menj be, hogy lehetőséget adj NEKI a bocsánatkérésre. Ritka az a haldokló, aki a halálos ágyán nem bánja meg bűneit.

Segíts neki!

Neked is könnyebb lesz utána.

2019. ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!