Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te meg tudnál bocsátani a...

Te meg tudnál bocsátani a szülődnek, aki gyerekkorodban bántalmazott?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, évek óta külön élek a szüleimtől, mert amint tudtam, elköltöztem otthonról, de nem szakítottam meg a szülemmel teljesen a kapcsolatot.

Az anyám meg, amióta elkezdtem felnőni, úgy 3-6 éve teljesen megváltozott, vagy legalábbis úgy tesz, mintha megváltozott volna.

Gyerekkoromban rendszeresen megalázott, elhitette velem, hogy olyan értéktelen vagyok, hogy még levegőt venni sincs jogom. Rajtam élte ki azt a perverzióját, hogy végre volt valaki az életében, aki felett korlátlan hatalma volt, mert ki van szolgáltatva neki, ezért bármikor szabadon megalázhatja és megütheti bármiféle következmény nélkül.

Aztán amikor tini lettem, fokozatosan kezdett abbamaradni ez. Nem ütött meg többet, és elkezdett olyanokat mondogatni, hogy "bízz magadban kislányom, legyen önbizalmad". Felfordul a gyomrom az ilyen "bátorító" szövegeitől, mert Ő volt az, aki miatt önbizalomhiányos lettem, most meg próbálja adni a jó szülőt. Érdekes, ha a 18 éves lányát képes volt bátorítani, akkor a 8 évest miért kellett úgy kezelnie, mint egy darab rongyot? Tényleg ennyire hülyének néz? Azt hiszi, elfelejtettem, hogy bölcsödés koromtól kezdve milyen ocsmányul bánt velem? Azt hiszi, hogy a mostani jópofizásával helyre tudja hozni, hogy egy életre tönkrevágta az önbecsülésemet és egy szorongó, depressziós ronccsá tett?

Nem tudok másra gondolni, mint arra, hogy rájött, hogy megtanultam kiállni magamért, és többet nem fogok összerezzenni minden hirtelen mozdulattól az esetleges ütéseket várva, és egyedül ezért szokott le a bántalmazásomról. Biztos vagyok benne, hogy ha még mindig másfél évtizeddel fiatalabb és 20 kiló lennék, ugyanúgy bánna velem, ugyanúgy megfélemlítene és lehordana mindennek, és most már csak azért nem teszi ezt, mert tudja, hogy többet nem fog semmit se elérni vele.

Ugyanakkor bűntudatom is van, amiért ennyire megvetem őt, ezért is tartom vele még mindig a kapcsolatot. Tudom, hogy neki is van/volt valami mentális problémája, azért nevelt ilyen szellemben engem. De ez nem jogosította fel arra, hogy a saját gyerekén vezesse le a nyomorát. Igen, ő mindig is egy boldogtalan ember volt, de miért kellett engem is magával rántania? És miért várja, hogy mindezt elfelejtsem, és úgy tegyek, mintha meg se történt volna?


2019. ápr. 2. 20:54
1 2
 1/12 anonim válasza:
54%
Kérdezd meg miért csinálta ezt veled..
2019. ápr. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
En megbocsájtottam,de minek?!
2019. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Ajánlom figyelmedbe Susan Forward: Mérgező szülők című könyvét...

Sok sikert!

2019. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Sajnálom ami veled történt. Engem apám ütött abba a kevés időbe ameddig velünk volt, persze úgy hogy anyám nem látta és nem tudott róla (voltam 6-7 éves). És hogy a kérdésedre válaszoljak nem bocsátottam meg neki, akkor sem amikor próbált jópofizni. Mert tudom hogyha újra megtehetné újra megtenné.
2019. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagypapám apukámat bántalmazta undorító módon. Amióta tudom, szívből gyűlölöm. Gusztustalan ember.

23N

2019. ápr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
48%

Nekem tiltották, hogy haragudjak apámra. Az én szüleim mindig szidták egymást, néha egymás szemében, néha egymás háta mögött, de azt nekem tiltották, hogy ezt leutánozzam, haragudjak bármelyikre, utáljam őket, stb. Ezt helyesnek tartom így utólag, hogy nem hangolt egyika másik ellen.


Így én nem kellett, hogy megbocsássak.

2019. ápr. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Az "apám" verte édesanyám, nagymamám és engem. Azt higy velem mit csinált, rég nem érdekel. De azt ahigy anyukámat és nagymamámat elintézte sokszor, soha a büdös életbe nem bocsájtom meg. Mostt hogy felnőttem, családom lett, férj, két gyerek, lakás, hívogat havonta. Kétszer felvettem, azóta nem. Biztos sz_rik mi lesz öregkorára. Hát így járt. Majd pelenkázza akit megfizet érte. Tartaná a kapcsolatot. Haha. Meg az unokái. Na neki tőlem nincsenek unokái. A nevelőapámnak van, na neki igen! Soha nem engedem hogy lássa őket. Itt a következménye a sok éves szenvedésének amit okozott. 2012-ben találkoztam vele utoljára. Marad is ez a dátum míg élek.
2019. ápr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

Megbocsátottam neki(k), és elengedtem teljesen a dolgot. Nem tartjuk a kapcsolatot egyébként.

Már nem hibáztatom őt semmiért. Nem mutogatok mindig rá, hogy "Na, ezért vagyok sikertelen az életben, ezért vagyok boldogtalan!" Nincs értelme haragudnom rájuk. Csak magamat mérgezném vele.


Jussson eszedbe, hogy mire szeretnél emlékezni a halálos ágyadon:


a) Anyám tehet arról, amiért boldogtalan voltam 80 évig!


b) De jó volt ez a 80 év!

2019. ápr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, kit érdekelne ezek után a szüleim...
2019. ápr. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:
87%
Minimum szinten tartom velük a kapcsolatot de bevallom őszintén, nem bocsátottam meg. Próbáltam pedig, de egyszerűen nem tudom kitörölni az agyamból azokat a dolgokat. Valahányszor jönnek vigyorogva meg kedveskedve, az első ami beugrik, hogy ez csak egy álarc hogy hozzám férkőzzenek, belül pedig ugyanolyanok mint régen. A bűntudaton már túl vagyok. Ha nekik nincs, akkor nekem se kell hogy legyen.
2019. ápr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!