Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy éreznéd, elrontottál...

Úgy éreznéd, elrontottál valamit, ha a gyereked így költekezne?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel, gimnazista a lányod elmennek kirándulni az osztállyal mondjuk Pestre vagy valamelyik nagyobb városba, és adsz neki 6000Ft költőpénzt, mire ő az egészet egyetlen sminktermékre költi el (szempillaspirál), mert neki korábban ilyen drága nem volt, és ki akarja próbálni.


Tehát ameddig a többiek elmentek a mekibe ebédelni, addig ő ette a szendvicset otthonról, és eltapsolta a teljes pénzt másra, mikor már ezer, de max kétezer forintért is vehetett volna ugyanolyat.


Aggódnál, hogy rossz irányba ment nála valami?


2019. ápr. 13. 13:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem sűrűn csinálja, akkor nem aggódnék.
2019. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Nem. Azt a pénzt elkölteni kapta, azt vesz belőle, amit akar.
2019. ápr. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%
A nők ilyenek, nem csodálkoznék.
2019. ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
94%
Nem aggódnék. Az én gyerekem 15 éves, szó szerint az összes pénzét a mekiben költi el. Majd rájön, hogy nem jó így.
2019. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Úúúúr isteeen! Hatezer forintot elköltött pesten? Ráadásul olyasmire amire vágyott, ahelyett hogy elpazarolta volna az otthonról vitt ételt? Zárdába vele!
2019. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%
Ez költekezés? Azt hittem lemaradt egy nulla.
2019. ápr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi hogy nem szülőként válaszolok, 16 éves lány vagyok.

Én csináltam hasonlót, és szerintem ez nem jelenti azt hogy nem tud bánni a pénzel. Csak azt hogy az adott smink(vagy bármi) neki fontosabb volt, jobban vágyott rá mint mekis kajáta vagy 25. hűtőmágnesre Pestről.

Persze vehetett volna a lány olcsóbban is szempillaspirált, de te írod hogy ki akarta próbálni. Majd most rájön hogy nem biztosan jobb minőségű a drágább termék. Pont erre való a zsebpénz, biztos tanult belőle hogy ilyenre költötte el.

De ha nem akarod hogy így költekezzen akkor miért nem mondod meg neki hogy ezt a pénzt kislányom xy-ra kapod?

Én ha úgy kapok pénzt hogy nincs meghatározva mire, akkor arra költöm amire szeretném. És volt már hogy hülyeségre vertem el, de legalább tanultam belőle. Szerintem nem ment rossz irányba semmi, csak egyszer ki akarta próbálni ezt is, úgy tűnik neki jobban megérte mint ha kaját vett volna. Az ő értékrendje szerint azt gondolja hogy jól járt vele. Majd ha dolgozik akkor átgondolja hogy mennyire érik meg az ilyen dolgok.

2019. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Inkább nálad ment félre valami. Egy gimnazista lánynak egy budapesti kirándulásra össz-vissz 6000 forintot adsz, ami még 10 éve is kevésnek számított, tehát a lányod kb. tök csóróként ment fel, és azon vagy felháborodva, hogy abból a pénzből megvett valamit, amire vágyott, és nem a mekiben zabálta el és dobta ki azt a kaját, amit te csomagoltál neki otthonról...

Nem teljesen mindegy, hogy a gyerek abból a lóf... pénzből 1 drága dolgot vesz, vagy apróságokra szórja el? A szempillaspirál legalább kitart neki egy darabig, tudja használni, meg tudja mutatni a barátnőinek, stb.

Szerintem azzal többre ment, mint a mekiben zabálással.

Sőt, a jövőben neki valószínűleg jobb érzéke lesz a pénzhez, mint a többieknek, mert neki volt annyi akaratereje, hogy lemondjon a mekiről, a fagyiról, mindenről, amit a többiek az orra előtt ettek, csak hogy megvehessen valamit, amit igazán szeretne.

De ha ennyire tragikusnak érzed, hogy le kellett mondania bizonyos dolgokról, akkor legközelebb ugyan vágj már hozzá egy tizest legalább. Megmondod, hogy na, ebből 2000-et kajára adtam, és akkor arra is fogja költeni. De amit szabadon adsz neki, azt hadd használja már fel arra, amire akarja.

2019. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha adok a gyerekemnek 6000 forintot-arra költi amire akarja. Még akkor sem érdekelne a dolog, ha kölcsönkért volna mekire egy barátjától. Így meg hogy nem kért kölcsön hanem szendvicset evett meki helyett végképp nem érdekelne a dolog.
2019. ápr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
47% jaa mert agyatlan dolgokra koltekező pénzt szóró férfi nem létezik...tűnne már el az összes primitív himsovin majom erről az oldalról.
2019. ápr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!