Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi volt a legdurvább bántalmaz...

Mi volt a legdurvább bántalmazás amit gyerekkorotokban átéltetek?

Figyelt kérdés
A nem éltem át és hasonló válaszokkal kíméljetek...

2019. ápr. 13. 21:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A legdurvább testi bántalmazás az volt mikor véresre verte anyám a hátam a szíjjal mert nem csináltam meg teljesen a leckémet. (Anyám rettenetesen következetlen volt, sokszor annyira leszarta a taulmányaimat hogy évekig nem járt szülői értekezletre, tehát nem lett haszna a verésnek)

És a legdurvább mentális az az a hosszan tartó folyamat amivel meggyőzték a testvérem, hogy engem jobban szeretnek így ő is bántott és utált engem gyerekkoromban. Aztán később úgyis el lett mondva, hogy bánják hogy megszülettem, elémlökte anyám az ételt mint a kutyának és sokszor el lett mondva hogy én nem vagyok életre való, nem érdemes éljek.

2019. ápr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk lelki bántalmazás volt. Kb. "soha nem lesz belőled semmi", "szarra se fogod vinni az életben" és hasonlók. Megjegyzem, 4,8 voltam végig, általánosban és szakközépben is, majd lediplomáztam közgázon. Utána adótanácsadó, adószakértő, majd igazságügyi adószakértő lettem. De a szomszéd Jucika akkor is okosabb, mert ő itt meg itt dolgozik, szóval még 30-40 között is ez ment, míg le nem állítottam őket.
2019. ápr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Metionin ***** válasza:
100%

Testi az fej falba/asztalba verése vagy amikor a hajamnál fogva tartott amíg ütött hogy ne tudjak elszaladni. Illetve 3 éves koromban eltörte a csuklómat ami rosszul forrt össze mert nem vitt orvoshoz. Ez utóbbiból annyira emlékszem hogy az eset után elbújtam és mindenféle nyávogással meg ígéretekkel próbált kicsalogatni.

Lelki amikor valami apróság miatt (pl. nem 100%-os dolgozat) hetekig nem szólt hozzám és mások előtt mondogatta hogy milyen fogyatékos vagyok, sosem lesz belőlem életképes ember, csak a bajnak vagyok.

2019. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%
nálam sok minden volt, nehéz mondani hogy azokból mi volt a legdurvább. Ami sokszor volt és nagyon fájt az a talpverés volt. Nagyon rossz volt a vetközés is, a szégyen érzet és talán még a legrosszabb a csiklandozás. Az nem fájt de rosszabb volt mint a verés. 18L
2019. ápr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Kaptam egy osztályfőnöki megrovást, ami 4 vagy 5 bejegyzés után következett be. Már az olyan apróságért is bejegyzés járt, hogy otthon felejtettem a füzetem. Mikor apám meglátta a megrovást, úgy pofon ütött, hgoy elestem, majd rugdosni kezdett. Talán 10 éves ha lehettem, és lány. Felnőtt fejjel már tudom, hogy rajtam vezette le a munkahelyi stresszt, de ezt azért nem kellett volna. Utána soha többször nem ütött meg.
2019. ápr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ütöttek-vertek, olyan fontos ok miatt, minthogy 4-est hoztam haza (amúgy kitűnő voltam végig,azóta több egyetemet végeztem), vagy hogy aznap miért fontam be a hajam copf helyett.

Elmebeteg szülők voltak sajnos. Apám azóta az alkoholizmusába bele is pusztult, anyám még él, de ha lehet, kerülöm a vele való kapcsolatot.

2019. máj. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!