Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha fenyegetnek a...

Mit tegyek ha fenyegetnek a szüleim?

Figyelt kérdés
Anyukám (meg apukám is de ő ritkábban) folyamatosan fenyeget meg ver, de nem úgy hogy legyenek látható jelei. Minden apróságért olyanokat mond, hogy "kék zöldre fog ütni", "agyonüt", "nekiver a falnak". Félek hazajönni, érzelmileg is bántalmaz. Nagyon nem szeretnék már itt lakni de még csak 16 éves vagyok, nem tudok hova menni.

2018. dec. 6. 19:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
8%
A otthoni magyar szülők meg bolondultak?
2018. dec. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Istenem te szegeny :( nincs nagyszulo rokon vagy barki akihez mehetnel? Ha nincs akkor menj csaladsegitohoz es mondj el nekik mindent. Mar nemsokara felnott vagy de ha esetleg elmennel valahova lakni akkor sem vihetnek haza meg rendorrel sem!!(egyik baratnom is igy volt). De megis mi valtja ki ezt miert ilyenek veled? Jo gyerek vagy teis? Esetleg nem alkoholistak? (Bocsi a feltetelezesert nem sertesnek szanom)
2018. dec. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
kitűnő tanuló vagyok, nem iszok, nem járok sok helyre, csak max szombaton a barátnőimmel, nyelvvizsgázni fogok. ha fenyegetnek visszaszólok neki, nem hagyom magam mert akkor azt hiszik hogy engem nyugodtan verhetnek.
2018. dec. 6. 19:10
 4/18 anonim ***** válasza:
19%

1.: Lelépsz kollégiumba.

2.: Lelépsz rokonhoz.

3.: Önként gyerekotthonba kéred magad.

4.: HA a szüleid beleegyeznek, akkor házasodj, és költözz oda.

5.: ...???

2018. dec. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
4-es en ugy tudom ha felnott part talal aki betoltotte a 18-at akkor nem kell szuloi beleegyezes. Nekem egyik baratnom elvetette magat egy 20 eves sraccal es hogy is fogalmazzak felnotte tette vagy hogy mondjak ezt... Persze ha fiu a kerdezo akkor tenyleg kell szerintem a beleegyezes de azert mert a szulei ilyenek ne rohanjon hazassagba mert megbanja.
2018. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ertem kerdezo de a szuleid esetleg nem isznak. Miert es mikbe szoktak belekotni? Kozottuk minden patent?
2018. dec. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

5.-nek.


Ha 18 alatti, házasodni akar 18 felettivel, akkor kötelező a fiatalabb szüleinek hivatalos beleegyezése. Az esküvőtől pedig nagykorúvá válik jogilag a fiatalkorú. Így elköltözhet, aláírhat,...

2018. dec. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
7-es tenyleg igazad van bocsi osszekavarodtam jol mondod, de viszont ha elszeretne koltozni mivel betoltotte a 16-ot sajat dontesi kepessege van mar a rendor sem tehet semmit. Kapun belul nem mehet hazavinni meg plane. Sajnos a csaladomban is volt hasonlo de nem tehettunk semmit , hiaba hivtuk a rendort elment kihivta a kaputol 5m-re de ha nem ment nem vihetik :/ de inkabb ne szokdosson menjen csaladsegitohoz vagy valami rokonhoz.
2018. dec. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
elvetetni senkivel nem szeretném magam:/ anya és apa is veszekednek és ők is szokták fenyegetni egymást.
2018. dec. 6. 19:32
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egymas miatt bantanak teged? Ha elvalnanak megoldodna a problema szerintem..egyke vagy?
2018. dec. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!