Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akit otthon szoban bantalmazna...

Akit otthon szoban bantalmaznak! Hogyan koltoztetek el 18 evesen?

Figyelt kérdés

18 evesen szeretnek innen koltozni minel hamarabb. Viszont akkor meg suliba fogok jarni.

Ti hogy oldjatok meg ezt? Egyetemre szerettem volna menni, kollegiumba. Igy teljesen jo lett volna, viszont most az a helyzet all fenn, hogy vagy maradok meg egy evet itthon (majdnem 20 leszek), kijarom az iskolat es mehetek egyetemre.

Vagy elmegyek 18 evesen, de akkor nincs eselyem az egyetemre.

Ti hogy mentetek el? Hol laktatok? Hogyan dolgoztatok? Tegyuk fel csak egy sima gimibe jartok. Levelezon tanultatok mellette?

Hogy fizettetek a lakast?


2019. ápr. 14. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Koli+diákmunka+szoctám. Érettségit várd meg, mert anélkül esélyed se lesz az életben
2019. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mamamhoz költöztem es dialmeloztam suli mellett.
2019. ápr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%
Érettségit tedd le ahogy előttem írták. Mindenképpen. Utána koli, diákmunka.
2019. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%
Ne lépj le, inkább sajtold ki belőlük az eltartásod meg a továbbtanulási költséged, és majd a diplomád megszerzésekor képen röhögöd őket. Miért ússzák meg büntetlenül, hogy olyan ocsmányan bántak veled?
2019. ápr. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
Mérlegelj. Meg aztán egy értelmes ember nem tanácsol olyat, hogy használd ki a szüleid, aztán meg röhögj a képükbe. Én elmentem és később mentem továbbtanulni. Hol van az leírva, hogy csakis fiatal felnőttként szabad csak továbbtanulni, a 23 éves kor pedig már késő erre?
2019. ápr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben jártam mint te, de ezt majd lejjebb elmesélem. Először is a lehetőségeid:

A. Maradsz otthon egy évet, kiböjtölöd türelmesen és egyetemi koliba/albérletbe mész.

B. Nagyszülők, barátokhoz költözöl most.

C. Megpróbálsz szót érteni az őseiddel, bár erre kevés esélyt látok, és gondolom már próbáltad a kompromisszumkötést.


Engem otthon mindenféle módon bántottak. Szóba, fizikálisan, és szexuálisan. Abban láttam a legjobb lehetőséget, hogy a lehető legtávolabb lévő egyetemre felvételiztem, és mindent megtettem, hogy sikerüljön. Ezután kollégium, és magam irányítottam az életemet, bár nagyon nehéz volt, sokszor küzdöttem anyagi gondokkal, mivel mellette dolgoztam is, hogy meglegyen a kajám, ruhám, jegyzeteim stb, és nem minden hónapban volt elég diákmunka lehetőség. De megérte, mert kikerültem abból a környezetből. Nagyon nagyon nehéz az elején, számíts rá, hogy sokat fogsz kínlódni a magad lábán. De ha elég kitartó vagy, és sokat tanulsz, dolgozol, akkor előbb utóbb boldogulni fogsz!

2019. ápr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!