Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok a gyerekek akiket otthon...

Azok a gyerekek akiket otthon bántalmaznak azok milyenek lesznek? (12-18 évesek)

Figyelt kérdés

Zárkózottak? Félénkek? Erőszakosak? Persze, ez egyéntől függ, de úgy általában. Másik dolog, hogyha szemtől szembe megkérdezed őket vagy nagyon egyértelműen utalsz rá, akkor általában letagadják, nem?

Csupán érdeklődés.



2015. márc. 11. 21:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyéntől függ, leírtad. NINCS általában.
2015. márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Helló

Ha engem bántalmaztak volna és megkerdezné egy idegen akinek semmi köze hozzá naná hogy letagadom, de még a kíváncsi ismerős előtt is.

Szerinted miért nem tudnak sokan segítséget kérni..

2015. márc. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én normális lettem. :-D Sőt, ez morbid kijelentés lesz, de azt mondom, hogy még a javamra is vált. Igaz, gyerekkoromban tényleg zárkózott és félénk voltam, de most már "ide nekem az oroszlánt is" típus vált belőlem, amiben az előzményeknek is része volt. :-/ Igen, letagadom, mert a család az mégiscsak család, és nem járatom le őket, és magamat sem. Ez utóbbi furcsa lehet, de egyszer elmondtam egy bizalmasnak hitt barátomnak, és elkezdett lenézően viselkedni velem. Úgyhogy ezt nem kockáztatom még egyszer.
2015. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Tényleg nincs általában, személyiségfüggő. A nővéremnek dühkitörései, indulatkezelési problémái vannak, de ahhoz képest, elég nyitott, ambíciózus lánygyerek. (Talán mert hamar lelépett ... ) Viszont bitang türelmetlen, mindenért ordibál, mindenkivel mindenért ...

Ő ilyen kis tündi - bündi hercegnő, elég sok barátja van ...



Én az ellenkezője vagyok, egy "dárkos emós sötét pitsa " ... Pánikrohamaim vannak, éjszakánként hiperventillálok, és fulldokolva kelek fel. Nagyon nagyon félek az emberektől, gyerekkorom óta mutizmusos vagyok, most sem beszélek többet a kelleténél. Egyedül vagyok, és soha nem megyek sehová. Bizalmatlan, nem igazán vannak barátaim. ( Ellenben a nővéremmel! )


Meg sorolhatnám a különbségeket ... Nem azért írtam le ezeket, hogy sajnáljanak az emberek, mert hogy eljárt felettem a rúd, egyfajta példa, hogy mit válthat ki az emberből a stresszes élet, milyen következményei lehetnek, vagy vannak inkább ...


20L

2015. márc. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Engem bántalmaztak, de amióta nem lakom otthon, sokat változtam jó irányba. Kívülállóknak fogalma sincs, teljesen átlagos lány vagyok. Mosolygós, humoros, közvetlen. Pedig megjártam a poklot.

21L

2015. márc. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Bár valóban egyénenként változó lehet a következmény, ám mihelyt ők is szülővé válnak, sokuk hajlamos lesz saját családjában azt a mintát megvalósítani, amit hozott otthonról.
2015. márc. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Utolsó,hülyeséget írsz!Az én férjem anno az apja/öngyilkos lett) úgy verte,hogy anyósom oviba sem merte vinni,mert tiszta véraláfutás volt az egész gyerek,emelett bezárta a pincébe is,ha éppen olyanja volt..Ami érdekes,hogy soha nem ivott,hanem a gyerek sírásra bolondult meg.Nos,nekünk lett egy kisfiunk,és egy újjal nem nyúlt hozzá sosem,most lesz 3 éves!A tapasztalataim is inkább azt mutatják,hogy akit kiskorában vertek a szülei,pont hogy nem akarnak olyanok lenni ,mint ők!Persze,biztos van olyan is,akik olyanok lesznek,de szerintem nem ez a nagy átlag!
2015. márc. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Engem bantalmazott a
2015. márc. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Engem bantalmazott apukam, anyukam allandoan probalt megvedeni. Volt, hogy megerdemeltem 1-2 pofont, de az esetek 70-80%-ban nem. Ekkor o bekattant. Pl.sz.r napja volt a m.helyen, akkor talalt vkit, akin ezt levezette. Rendszeresen en voltam. Noveremet nem sokat bantotta. Nem tudom tenylegesen miert. Valoszinuleg azert, mert en csak "becsusztam" anno es abszolut nem terveztek.

Mondjuk az apan anyja (szandekosan irom igy!) sem volt egy egyszeru ember. Rendszeresen elkuldte taborokba a fiat. Lepasszolta sokszor. Ha nevelni kellett, akkor "adott az eleterzesnek". Apja "nem volt". Azaz van, de barki lehet ... Szoval, erted!

Hogy milyen ember lettem? Nem tudom.. Szeretek uj embereket megismerni, de keves az igazi, oszinte baratom (osszesen 3 van!). Sosem voltam felenk, az elet megtanitott ra, hogy megkell vedenem magam barmi aron.

Most 28 eves vagyok, van ket csoda szep lanyom, akiket mindennel jobban szeretek, a csodas ferjemmel egyutt.

Talan szerencsem volt, nem tudom... De nem akarok olyan lenni, mint az apam! Neki a penz szamit, az a mindene...

Egyebkent vicces, mert a noveremeket allandoan cseszegeti (szerencsetleneket), hozzank meg mindig jonne. Allandoan segitokesz, jo nagypapa. Nem hiszem, hogy megvaltozott volna.

Par eve, az elso lanyunk, elso karacsonyan osztottam ki nagyon csunyan. Mindenkire mindent mondott, nem kimelve csaladtagot, aposomat-anyosomat.

Na, akkor kapta rendesen...es akkor egyszer kert bocsanatot.

2015. márc. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Engem a mostoham terrorizalt hat evig. Allando megalazas, lenezes, lekezeles, ordibalss, zsarolas, fsemmibe vetel...


Zarkozott vagyok, onbizalmam semmi, ertekteennek erzem magam. Felek uj dologba belevagni, mert ugyis elszurom. Anorexiaval kuzdok mar evek ota, gyulolom a kinezetem.

Nehezen nyilok meg masoknak, es iszonyu keseruve valtam.

2015. márc. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!