Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kedves szülök! Volt már...

Kedves szülök! Volt már önökkel olyan hogy kivêteleztek valamelyik gyerekükkel? Ha megtörtént ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Nekem van egy bátyám aki egy évvel idősebb nálam és ő olyan, aki éjszaka sokáig fent van, mert nem tud aludni.

Van hogy apával késő este még a konyhában beszélget vagy éjszaka mikor felkel akkor összefutnak ha nincs a bátyám a szobájában.

Igazából elvannak.


Én inkább aludni szeretek éjszaka, de néha megesik hogy nem vagyok fáradt vagy nem tudok aludni.

Apa bejött a szobámba, mert látta hogy égve volt a villanyom kis időre és lecseszett, hogy aludjak.

Én igazából nem is reagáltam rá semmit sem.

De érdekel engem, zogy vajon miért lehet ez a kivételezés, hiszen nem ez az első alkalom hogy kivételezést veszek észre.

Ez elég piti ügy, szóval nem izgatom magam rajta, csak kíváncsi vagyok hogy ez miért lehet.

18/F és 17/L.


2019. ápr. 23. 02:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Általában van egy kedvenc gyerek a családban. Nálunk anyukámnál nem én voltam a kedvenc. Ezért nen is volt jó sosem a kapcsolatunk. Nem tudom minek hatasára alakult ez így ki, de tény, hogy agresszívan viselkedtem vele szemben sokszor, nem hagytam, hogy megöleljem. Valószínüleg éreztem, hogy nem egyenlően kezel minket.


De apukám sosem kivételezett. Egyformán kezelt bennünket.


A család többi tagja apukám részéről éreztették, hogy engem jobban szeretnek. De csak tesóm tettei miatt. Nem mindig viselkedett jól...

2019. ápr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy érzem hogy nem, de a nagyobb gyerekem meg sokszor ugy erezte hogy a kicsivel kivételezek. Számtalanszor felsoroltam neki hogy mennyivel több jutott neki csomó mundenben mint a kicsinek, de falra hányt borsó.....
2019. ápr. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
6%

Amit leírsz szituáció két külömbözö dolog.


A testvérednek alvási nehézségei vannak valószínü az alvás igénye is kevesebb neki. Ö 6 óra alvással is pont olyan fitt mint más 8-10 óra alvással.


De te valószínü nyomkodod a gépet, a telót és épp azért nem tudsz elaludni, mert megint egy horrort néztél a tabletten, vagy zombikat nyakasztál le... Te 6 óra alvástól pont olyan nyügös leszel, hogy a GYIK-n kezdesz feltenni semmit mondó kérdéseket, és nem érted a világnak mi baja van veled, mert iszonyatosan fáradt vagy az alvatlanságtól.

2019. ápr. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nekem nincs testvérem, csak egy velem egy idős unokatestvérem, így nálunk a szélesebb családi körben mi vagyunk állandóan összehasonlítva. Anyám egyik barátnőjének van egy velem egyidős fia, aki már nem lakik otthon. A nő újraházasodott jó pár éve, és a mostani férjétől született két kislány. Általában a középső gyerek az aki láthatatlan, de itt pont a nagyobbik lány az, akivel kicsit kivételezve van. Ha a kicsinél van játék akkor ossza meg a nagyobbal, ha a nagyobbnál akkor a kicsi várjon ameddig a nagy le nem teszi. A nagy elég beképzelt kislány, tipikusan az aki kishercegnőnek hiszi magát, sok dolgon hisztizik vagy épp műhisztizik, anyuka apuka meg minimálisan szidja le ha olyan van. A kicsi teljesen az ellentéte a nagynak, kedves, jólelkű kislány, mégis ha valami gyerekes rosszaságot tesz, akkor egyből leszidják és hú de rossz.
2019. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem értem, hogyha valaki kíváncsi valamire, akkor az miért sírás?

Elmondtam egy helyzetet mellé, hogy lehessen válaszolni rá.

Egyébként én már próbáltam beszélni a kivételezésről és a letagadták.

2019. ápr. 24. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!