Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a különbség aközött, ahogy...

Mi a különbség aközött, ahogy édesanyáddal és édesapáddal kommunikálsz?

Figyelt kérdés
(esetleg külön a testvérekkel, nagyszülőkkel)
2019. ápr. 25. 23:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Édesanyámmal beszélgetünk, megbeszélünk mindent. Apámnak-amíg még élt -a kommunikáció azonos volt azzal hogy számon kéri rajtam a dolgokat.
2019. ápr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámmal többet és szívesebben beszélek, bármilyen témában.

Apámmal minimális kommunikáció van, főleg a praktikus praktikus dolgokról ("elmentem, egy óra múlva jövök" , "vettél tejet?" "'kész a kaja" stb). beszélgetni nem nagyon lehet vele. Vagy simán nem figyel, vagy mindenbe beleköt.

2019. ápr. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Én ezelőtt anyával beszéltem meg SZINTE mindent, de már közel sem olyan jó a kapcsolatunk, mint régen. Mostanság apával beszélgetek szívesebben.
2019. ápr. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Anyámmal Skype-on szoktam beszélni, apámmal meg sehogy, mert meghalt.
2019. ápr. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmi! Nem beszélek egyikkel sem. Minden kapcsolat megszakadt. Adtak rá okot bőven! 19/f
2019. ápr. 26. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A szüleim elváltak, így anyámmal nyilván mindig többet beszéltem, sokat beszélgettünk mindig.

Szerencsére apámmal is jó a kapcsolat, szinte naponta beszélünk, de van, hogy csak pár percet. Olyan is van, hogy csak én beszélek, ő hallgat:) - És hát nem az a lelkizős típus...

2019. ápr. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Anyával úgymond "bizalmasabb" a viszony, ami alatt azt értem, hogy neki elmondom a mélyebb, inkább nők között megtárgyalható témákat, mivel lány vagyok. Ez alatt értem a havi bajjal kapcsolatban, párkapcsolatok, szerelmi bajok, ruhák stb. Szerintem ezek kifejezetten ilyen anya-lánya beszédtémák, mert apától érdekes lenne kérdezni, hogy "apa figyelj, szerinted x ruha illik y nadrághoz?" Vagy apa légyszi ha boltba jársz hozz ezt meg ezt a fajta női kozmetikumot". Kicsit nekem így vicces lenne :D.

Apával inkább más, őt is szeretem, de vele inkább az autóról beszélünk, nekem is van egy saját, folyton "rohanok", hogy jaj ugye nincs baja?

Apám műszerész, ezért egy két dolgot ellestem tőle, erről is tudunk beszélni.


De általában amiről mindkettejükkel tudok beszélni, az a napunk milyen volt, mi lesz, egyetem hogyan megy, munka milyen volt, kaja mikor mi lesz, hova megyünk stb stb.

21/lány.

2019. ápr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Apám világ életében csak bántani tudott a szavaival, így gyerekkorom óta csak akkor és annyit kommunikálok vele, amikor és amennyit nagyon muszáj. Anyámmal régen jobb volt a viszont, de most már felnőttként nagyon zavar, hogy penetránsan, borzasztó erőszakosan nyumul(na) bele az életembe, ezért vele is korlátozom a kapcsolattartást.
2019. ápr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
Fizikailag: apám nagyot hall, ezért ordítani kell vele. Amúgy meg apámmal úgy néz ki hogy mondok valamit, nem válaszol, szóval vagy felfogta vagy nem. Anyám állandó visszajelzést vár, ha pl. mond valamit és bólintok, az nem elég. Állandóan belevág a másik szavába, a mondatom közepén képes tök más témába kezdeni. Ja és egy összetett mondat már gondot okoz neki, rövid kis mondatokban kell hozzá beszélni, azt is lassan. Még így is van hogy már a 3. dolognál tartok amikor visszakérdezi az elsőt de abból is azt amit már elmondtam. És ezt úgy hogy apám nem magyar szóval tőle inkább várnám hogy nem ért meg mindent de pont hogy ő fogja fel, csak nem jelzi hogy felfogta-e.
2019. ápr. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Anyámmal érdemes, apámmal nem. Utóbbi azért mert nem figyel. Mondasz neki bármit egyik fülén be, másikon ki. És nem fölösleges csacsogásra gondolok, fontos dolgokkal is így van.

Néha megpróbál beszállni beszélgetésbe, pl hallja ha anyámnak mondok valamit, de nem megy. Mindent az elejétől felkéne vázolni.

Nem volt túl sok kapcsolatom, de az exeim nevét sem tudja. Ha mondjuk megemlítem anyámnak, hogy véletlen összefutottam xy-al, ez meg az van vele apám megkérdezi ki az. Nem is tudom, talán a pasas akivel évekig voltam együtt.

Néha felháborodik rajta, hogy nem beszélgetünk vele vagy nem mondunk el semmit. Eleinte mondtunk mindent csak rájöttünk, hogy fölösleges.

Máskor meg leugat, hogy minek pofázol, akkor is ha nem is vele beszélgetsz.


Tesómmal haverként lehet beszélgetni.

Egy nagyszülőm van, ő is normális igaz néha fárasztó tud lenni a korkülönbség miatt.

2019. ápr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!