Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi a különbség panel és panel...

Mi a különbség panel és panel között? Mire kell figyelni? Az én lakásomban pl SEMMI nem hallatszik át a szomszédtól - pedig sok a gyerek itt- viszont anyukáméban ami 1 km innen sokkal több minden. A hugoméban meg minden szinte, az is ahogy dugnak.

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kicsit nagyobb lakásba menni, mert most 1.5 szobásban vagyok, de nem tudom mire kell figyelnem hogy hasonlóan jót fogjak ki. Mi a különbség panel és panel között, illetve egy téglaépítésű társasház szigetel-e olyan jól - újépítésű- mint egy ilyen panel mint az enyém? Szeretek énekelni és gitározni, pianinon játszani, és nem hiányzi hogy egy dilis vénasszony - mint a húgomnál- ne hagyjon élni... itt még SOHA semmiért nem volt gond, normálisak a lakók.
2017. ápr. 30. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden panel ugyanannyira vezeti a hangokat, te legfeljebb szerencses vagy, a kozos falak nem olyan szobakra esnek, ahol sokat motoszkalnak. Vagy azon az oldalon vastag butor van, vagy nem akkor aktivak, amikor otthon vagy. Hangszigeteles szempontjabol a panelnel csak a csusztatott zsalus rosszabb. Uj vagy regi, teglaepitesu tarsashazak meg lehetnek jok es rosszak is. Ha zenelni akarsz, tarsashazban nagyon szerencse kerdese, hogy milyen szomszedot fogsz ki.
2017. ápr. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát nem szeretnék zenéni, hanem ZENÉLEK. persze nem este és nem ünnepekkor, de én gyakorlok napi szinten. szerintem ezt nem lehet elvitatnni tőlem, ez a saját életemhez való jog.
2017. ápr. 30. 16:13
 3/13 anonim ***** válasza:

A panelekből épített házak csak 4 emeletesek és nincs lift bennük. A lépcsőház közepén van a lift "helye".

A házgyári házak több emeletesek, keskeny a lépcsőház és lift is van benne.

A panelházakban kevésbbé hallatszik át a zaj, a házgyáriakban viszont minden.

Az ott lakókat kérdezd meg, hogy mennyire hallatszanak át a zajok. Ez a legbiztosabb.

2017. ápr. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem. Ez nem 4 emeletes, hanem 10. Itt nagyon sok kölyök van és lehet hallani, de csak a bejárati ajtónál és ott is halkan (biztonsági ajtó), ha valaki kiszáll a liftből, vagy ha a gyerek hangoskodik, de mihelyst bemennek a lakásba, a hang eltűnik... a fürdőben a szellőzőn lehet áthallani hangokat ha valaki épp felettem vagy alattam benn van, ezért azt az ajtót csukva tartom.
2017. ápr. 30. 16:22
 5/13 anonim ***** válasza:

"szerintem ezt nem lehet elvitatnni tőlem, ez a saját életemhez való jog."


Abszolute, csak amikor zenelsz, ne zavard a szomszedod. Egyebkent gyakorolni fejhallgatoval is lehet, ha elektromos a gitar, pianino helyett ott a szinti/orga.

2017. ápr. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nézd, este 8 tól nem csinálom és hétvégén sem. meg ünnepekkor sem. de hétközben ( bár már nincs ilyen jogi megkötés csak Decibel) nyomom rendesen. engem nem érdekel ha zavar mást, mert ez ilyen, ez társasház. volt hogy valaki egész nap fúrt, és egy szót sem szóltam. joga van hozzá. Ha este aamikor aaludni szerettem volna, aakkor fúrt volna akkor szólok, de nem, rendesen csinálta, munkaidőben. Ha valaki meg egész nap otthon ül, és arra figyel mit csinál a szomszédja, és zaklatja, na az olyat seggbe kéne billenteni.
2017. ápr. 30. 16:52
 7/13 anonim ***** válasza:

"engem nem érdekel ha zavar mást, mert ez ilyen, ez társasház"


Majd, ha egy kedves szomszed pozdorjava tori a kezfejeidet, maskepp fogsz velekedni.


"volt hogy valaki egész nap fúrt, és egy szót sem szóltam. joga van hozzá."


Egy dolog az idoszakos zajongas peldaul felujitas miatt, es mas, amikor valaki rendszeresen tervez zajt kelteni.


"Ha valaki meg egész nap otthon ül, és arra figyel mit csinál a szomszédja, és zaklatja, na az olyat seggbe kéne billenteni."


Vannak nyugdijasok, akik sokszor betegek is, vannak kismamak, akik altatni szeretnek a porontyaikat, vannak, akik otthonrol dolgoznak.


Koltozz nagyreszt kisebbsegiek altal lakott tarsashazba, ott garantaltan nem fogsz senkit sem zavarni a zeneddel, viszont ott neked kell alkalmazkodnod olyan dolgokhoz, amik szerintuk mindenkinek jar es termeszetes.

2017. ápr. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Majd, ha egy kedves szomszed pozdorjava tori a kezfejeidet, maskepp fogsz velekedni. " súlyos testi sértés ami kihat az életvitelemre, letöltendőt kérne érte az ügyézség és vszeg meg is kapná. Mellesleg, ha valaki ide bejönne és nekem támadna, akkor lenne egy-két meglepetésem számára :) az új törvények értelmében megvédhetem magam:


Ha bejön a lakásomba akkor vele találkozik.


[link]


Ha pedig az utcán érne a támadás a másik kis kedvencem mindig nálam van, már használtam is egyszer, amikor a szexuális irányultságom miatt ért attrocitás, nem félek ismét használni.


[link]


Ne aggódj értem ennyire ;)

2017. ápr. 30. 17:42
 9/13 A kérdező kommentje:

"Vannak nyugdijasok, akik sokszor betegek is, vannak kismamak, akik altatni szeretnek a porontyaikat, vannak, akik otthonrol dolgoznak.

"

így jártak.

2017. ápr. 30. 17:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja en nem aggodom erted egyaltalan, foleg, ha meg langyi is vagy. :)
2017. ápr. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!