Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti megszüntetnétek a kontaktot...

Ti megszüntetnétek a kontaktot a szülőkkel, ha nem akarnának támogatni?

Figyelt kérdés
Mindkét szülőm sokat keres(havi 800 nettó fölött), mégis úgy kell mindenért könyörögnöm, folyton a pénzen veszekszünk. Havi max 20-30 ezreket kapok tőlük, de ebből a lakbért tudom csak épp fizetni. Még tanulok, diákmunkából nyilván nem tudnám eltartani magam. Az ilyen szülőkkel inkább ne is fárasszam magam?

2019. ápr. 26. 17:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 A kérdező kommentje:
Ja és azt hozzáteszem, hogy mivel nem velük élek, a kajámat, tisztasági szereket és minden egyebet is magamnak kell vennem. És ezzel együtt kapok összvissz annyit, amit írtam..
2019. ápr. 26. 17:52
 2/67 anonim ***** válasza:
33%
örülj neki hogy ennyit kapsz. Felnőtt vagy, nem kell ám nekik pátyolgatniuk
2019. ápr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
70%

És ennek van valami előzménye? Fura. Általaban támogatják a szülők a gyereküket, ha még tanul.

Nem a pénzbeni támogatástól függ számomra, hogy milyen viszonyban vagyok a szüleimmel.

2019. ápr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
32%
Felnőtt emberként miért is kéne eltartaniuk?
2019. ápr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
70%
Sokan vannak hasonló helyzetben, soknak mondjuk a szülei, ha akarnák se tudnák támogatni... A te szüleid lehet azt akarják, h megtanulj megállni a saját lábadon. Hány éves vagy? Kollégiumban vagy albérletben élsz? Én 17 évesen kezdtem el dolgozni diákként, mert én sem kaptam anyagi támogatást a szüleimtől. De a legfontosabb az érzelmi támogatás. Én azért nem szakítanám meg a szüleimmel a kapcsolatot, mert nem adnak pénzt, ha más területen amúgy minden rendben van. Tény h kényelmesebb, ha mindent kifizetnek. Amúgy mit mondanak miért nem akarnak támogatni?
2019. ápr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
79%

Mi az oka, hogy nem támogatnak jobban?

Smucigok (és szeretetlenek) vagy féltenek attól hogy bekényelmesedsz (és most inkább félreteszik neked a zsét, hogy majd akkor segítsenek nagyobb söszeggel ha családalapítás előtt állsz)?

Vagy nekik van valami nagyon költséges érdeklődésük (hobbi, jótékonysági alapítvány) vagy a házukat akarják felújítani esetleg az öregkorukat biztosítani maguknak hogy ne téged terheljenek majd ha ellátásra szorulnak?

2019. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
68%
Nem szüntetném meg velük a kapcsolatot, de biztos kérdőre vonnám őket, hogy ha az anyagi keretük megengedi, miért nem támogatnak jobban, hogy elinduljak az életben.
2019. ápr. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
61%

Én ennyi miatt nem szuntetnem meg velük a kapcsolatot. Valószínű oka van, hogy nem adnak többet, pedig megtehetnék. Gondolom azt szeretnèk, hogy tanulj megküzdeni a dolgokert, ne kapj mindent készen. Sok gazdag csemetéje totál életképtelen, nem baj az szerintem, ha az életre nevelnek.

Persze tényleg kiemelkedően sokat keresnek, nem lenne tétel szerintem eltartaniuk.

Esetleg kérdezz rá, hogy miért nem segítenek, ha megtehetnèk? A kommunikáció hasznosabb, mint nem nézni feléjük többet

2019. ápr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
80%
De miert nem támogatnak? Sokadik iskola? Nem tetszik nekik a választott szak? Vagy ez az elvük? Vagy eddig is voltak gondjaitok?
2019. ápr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
90%
20-30 ezer hol elég a lakbérre?
2019. ápr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!