Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan reagálnátok ezután?...

Ti hogyan reagálnátok ezután? Illetve megszüntetnétek még az anyák napját is?

Figyelt kérdés

Van egy közel 9hónapos lányunk, apám soha anyám pedig 3alkalommal látta. Egy csörgő nem drága de még egy lap popsi törlőt sem vettek neki,ezzel semmi probléma hiszen szeretni sem szeretik ha felénk sem néznek. Eddig én jártam hozzájuk ma viszont eljött velem a feleségem is aki szintén nem jött mióta megvan a lányunk. Vittünk virágot, de egy köszönöm vagy egy pohár üdítőt sem kaptunk, apám például éppen csak köszönt de anyám is el volt a maga levében, ölelgette a másik testvérem gyermekeit akik ott laknak.

Én úgy gondolom és a feleségem is hogy jövőre nem fogunk elmenni anyák napjára se, vagyis mi sem viszünk semmit. Nem vagyunk anyagiasak de személy kiválasztás van az unokák körében.

A kérdést azért írtam fel hogy esetleg ti mit tanácsolnátok mi ennek az oka? Gyermek születés előtt elvoltunk bár ők akkor sem jöttek csak ha pénz kellett, ez be lett szüntetve és valószínű ez is egy ok


2018. máj. 6. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Grat a szüleidnek, ismerek olyan embert, aki a nagykorú gyerekét látta életében összesen háromszor.


A kérdésedre érdemben annyit, hogyan járok el hasonló helyzetben: általában megelőlegezem egyesek felé a bizalmat a hétköznapjaimban, de ha visszaélnek evvel, akkor jogos önvédelemből megszüntetem az odaadó hozzáállásomat az illető felé.

Esetleg ha hónapokon át kellően bizonyít arról, hogy valóban megváltozott a jelleme, hozzáállása, akkor elgondolkodom azon, hogy ismét nyitok az illető felé.

2018. máj. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Úgy tűnik, ez tipikusan az a helyzet, mikor egymásra vártok. 9 hónapja nem volt ott a feleséged, te meg ezt hagytad, jó nagy tüske lehet ez bennük. Nektek is megvan a magatok sérelme. Te azt várod, hogy ők menjenek, ők meg azt, hogy ti. És megbeszélés helyett mindenki duzzog.


Rossz hírem van: úgy néz ki, viszed tovább a családi mintát, pont ugyanolyan csendben duzzogós-sértődős vagy, mint a szüleid. És ezt a mintát fogja látni a te gyereked, szóval nagyjából a jövőtöket látod magad előtt, mert ő majd pont ugyanúgy fog rád várni, mint ahogy te teszed most a saját szüleiddel, és ahogyan a szüeid veled.


A helyedben inkább kinyitnám a számat, és elmondanám mi zavar. Nem lenne értelmesebb megoldás, mit gondolsz? Utána még mindig besértődhetsz és hátat fordíthatsz, ha nagyon nem találjátok a közös hangot, de muszáj rögtön a nagyágyút, a “soha többet nem érdekelteket” bevetni?

2018. máj. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazad van, mert feleségem őt várja, apám őt! De ez nem minta számomra mert ha el jön az idő hogy a gyerekemnek gyermeke lesz elsők között leszek aki elmegy.

Apám azt mondja oda kellett volna vinni a lányunkat egyből a kórházból, feleslfek pedig hogy a kórházban sem látogatták őt meg, illetve ők jöttek haza a kórházból újszülöttel, császármetszéssel 40 fokba, és ne ő vigye már el az egészséges nagy papához.

Én ebben a feleségemnek adok igazat, mert a dédihez elvittük a kislányunkat egy percig nem szajkózta hogy nem. Illetve nem egyszer üzent a telefonba hogy jöjjenek el a szüleim...

2018. máj. 6. 19:05
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

2-es, azért az, hogy valaki az anyósához/apósához nem megy nem egészen ugyanaz, mint amikor valaki az uokájával nem törődik.

Kérdező, nálunk ugyanez a helyzet. Anyósomat nem érdekli a mi gyerekünk. Csak a másik gyerekétől született unokákat szereti. Egy ideig erőlködtünk, de már nem. Én évek óta nem tartom vele a kapcsolatot. A férjem néha elvitte a gyereket, de abban sem volt köszönet. Idén, de ha jól emlékszem már tavaly sem vitt neki egy szál virágot sem.

2018. máj. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

Huh, mondjuk korhazbol ha kijon az ujszulott alap, hogy 6 hetig enm nagyon viszem korbe-korbe. Anyanak es babanak se jo. Vannak kivetelek uj iranyzatok, de ezen megsertodni gaz.

Tanacs: 1. Szedjetek ossze magatok. Hivjatok meg a szuleiteket peldaul gyereknap vagy nyari napfordulo vagy akarmi urugyen még majus-juniusban. Adjatok meg a modjat. Keszuljetek sutivel, ebeddel, uditovel stb. Kuldjetek meghivot, egyeztessetek persze idopontot vagy a meghivoban adjatok ketto lehetoseget is...es akkor szepen oruljetek nekik, probaljatok kedvesek lenni. Vendegseg vegen megkerdezni es mikor menjetek majd ti meglatogatni oket, mikor orulnenek az unokanak?

Ha ez mar a meghibasnal elakad akkor masik verzio:

2. Par het mulva jelentkezzetek, hogy szeretnetek meglatogatni oket...es vigyetek ti uditot, bort, finom sutit es pogacsat es fogyasszatok is belole, bontsatok ki. Kinaljatok korbe mindenkit. Meseljetek (mindegy mit csak foleg a gyereketekrol szoljon es latvanyosan erdeklodjetek, ok hogy vannak, minden rendben van-e blabla)


Ha ezek nem segitenek (lehet kell kethavonta egy ismetles), akkor semmi.

De a kovetkezo anyak napjan is koszontsetek oket, es utana is es utana is akarmilyenek is, kulonben ha nem ezt biztos meg fogjak jegyezni es utana majd még emiatt is ti lesztek a hibasak.

2018. máj. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
1 kmre laknak, 5 percre, elég fura lenne meghívót küldeni! Természetesen nagyon jól hangzik és igazad van, csak az amikor csak várnak, és elmész anyák napjára de nem hogy ebéd még egy pohár csapvízzel se kínálnak meg....
2018. máj. 7. 03:23
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Va amit nem kell erőltetni...
2018. máj. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5ös, a feneküket ne nyalják ki véletlenül :D?

Az aztán gyönyörű család lehet, ahol ilyen allűrök jelentik a családi életet.. illetve ilyenre nagy szükség van!

Lesül a pofámról a bőr, ha csak elképzelem, hogy ilyen kunsztokat kell elvárni a gyerektől, azért, hogy a nagyszülő méltóztasson az unokáira ránézni.


Amúgy nekem az a véleményem, hogy az a nagyszülő, aki a különböző gyerekeitől származó unokáival máshogy (vagy az egyiktől sehogy!) bánik, eleve nem lehet kóser.


"A gyerek előtt elvoltatok, bár ők csak akkor jöttek, ha pénz kellett"....most, hogy van család, elcsuktad a pénz-csapot, annyit sem kíváncsiak rád (addig sem voltak valószínűleg, csak kellett ugye a pénz) - mi nem világos??

A feleségedet gondolom utálják, hogy létezik, apád a sosem látott unokájára úgy reagál, hogy köszön, virágra se köszönöm, se egy kávé, ami a mi kultúránkban azért alapvető gesztus, szóval nem tudom, ha ebből nem világos a dolog, akkor miből lenne az...


Az meg sületlen kifogás, hogy a kórházbòl oda kellett volna vinni a babát -mert?? Mi az, hogy kell??!

Újszülött babát normális ember nem cipel sehova, az otthonán kívül.

Ez a van sapka, nincs sapka klasszikus esete.

2018. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én nem erőltetném ezt a kapcsolatot.

1.Újszülöttet nem hordozunk végig fűnek fának bemutatni,hanem a látogatók JÖNNEK megnézni.(idős, beteg, alig mozgó nagymamám,másik városból leutazott decemberben 1 nappal szülésen után,csak hogy lássa a fiam,már a kórházban.Anyósom ott ült a folyosón mikor szültem, alig várta,hogy lássa)

Szóval a szüleid parasztok, már bocs.

Különben az a bajuk,hogy elzártad a pénzcsapot,ez mindig így szokott lenni.

2018. máj. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet. Anyósom az első unokáját minden nap viszi magához a másodikat nem. Egy éves elmúlt 5-6 szor itt volt. Állítólag nem ér rá. Amikor most hosszú hétvégét nem voltunk itthon, mondta a szomszéd, hogy mindennap látta jönni, pedig csak egy nap kértük , hogy jöjjön el szétnézni.
2018. máj. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!