Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem az egész világ...

Úgy érzem az egész világ ellenem van. Hol rontottam el?

Figyelt kérdés

Tegnap elég csúnyán összevesztem a testvérem el és a szüleim is ugyanazon a véleményen voltam a testvérem háta mögött, viszont szólni neki, elmondani a sérelmeket csak én "mertem", így a testvérem vérig sértődött a szüleim pedig belémálltak, hogy minek kellett szitani a feszültséget.

Erre hazatérvén úgy gondoltam, a férjem majd megerti mit miért mondtam, de mivel neki és a testvérének sosem volt olyan bensőséges viszonyuk, mint nekem és a testvéremnek, így nem is igazán értette, mi a gondom. Persze feszült voltam és neki is megmondogattam, amit eddig nem nagyon akartam szóvá tenni.

Sajnos az a fajta ember vagyok, aki van, hogy rossz időben nem tudja befogni a száját és túl nagy az igazságérzetem, ami miatt muszáj, hogy elmondjam az adott illetőnek ami bánt vele kapcsolatban. És ezek a megmondogatasok van, hogy nem jól sülnek el.

Szerintetek mit tegyek, hogy legalább a szüleim ne haragudjanak rám? A testvérem nem érdekel, mert vele kapcsolatban tudom, hogy igazam volt és nem áll szándékomban bocsánatot kérni az igazságért. A férjemmel tudom, hogy majd meg tudjuk beszélni, csak a szüleim bántanak,mert nekik nem akartam rosszat ezzel az egésszel.


2019. ápr. 27. 01:17
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Mit tegyél? Ne pitizz a szüleidnek, ha a tesód háta mögött egyezik a véleményetek, csak gerinctelenek kimondani. Én egyenesen megkérdezném tőlük-nem a testvérem előtt - hogy miért nem álltak mellém ha előtte mást mondtak.
2019. ápr. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Hol rontottad el ? Ott, hogy nem gondolkodtál (higgadtan), ez valószínűleg nem az erősséged. Az igazság meg filozófiai kategória.
2019. ápr. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

"az a fajta ember vagyok, aki van, hogy rossz időben nem tudja befogni a száját"

Ezen sürgősen változtass, ha nem akarsz egy konfliktusokkal teli életet élni. Határozd el, hogy megváltozol, és ha mérges vagy, akkor inkább nem mondasz semmit. Az igazságérzetedre ne hivatkozz, ne az igazságot keresd, hanem a békét, és sokkal kevesebb problémád lesz. Ennyi tőlem a mai szentbeszéd. :)

2019. ápr. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindegyikotoknek igaza van amúgy.
2019. ápr. 27. 09:38
 5/6 anonim válasza:
Szerintem sehogy. Ha valóban igazad volt a testvéreddel szemben, akkor igazad volt és kész. Főleg, ha esetleg olyan dologról van szó, amiből komolyabb hátrányod is származik. Az embernek meg kell védenie magát, akár a családjával szemben is. És ha így van, akkor a szüleid tették rosszul, hogy az ő pártjára álltak, ezen nem változtat semmi. Ha ezek után mondtál olyan dolgokat, amiket nem kellett volna, ráadásul magad is belátod, hogy ilyen típus vagy, akkor azt a szüleid már sokkal régebben észre vették. Éppen ezért be is fogják látni, hogy magadat védted és inkább kimaradniuk kellett volna a dologból, mint ellened fordulni. Ha ilye ntípus vagy, azt valószínűleg örökölted, akkor pedig a családodra nem hinném, hogy jellemző a nagy összeborulás meg a látványos kibékülések és a hibák nyilvános beismerése, valószínűleg pár nap alatt tovább fogtok lépni, nem hozzátok szóba a dolgokat és béke lesz. Viszont ha inkább megadod magad, akkor minden ugyanúgy folytatódik, ismét besokallsz, aztán mindenkinek a fejéhez vágod megint a dolgokat, amiből egy mégnagyobb összeveszés lehet.
2019. ápr. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Utolsó! A szüleimmel tudom, hogy rendezni fogom a kapcsolatot, a nővérem az akivel nehéz, mert makacs és nem látja be ha másnak esetleg igaza van. Annyit mondott tegnap, nem vagyok a húga

. Erre mit lehet lépni?!ha ő így gondolja, én elfogadom. Így is sok vita volt köztünk, ha nem találkozunk ezentúl, legalább a viták száma nullára redukalodik.

2019. ápr. 27. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!