Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti elfogadnátok szüleitek...

Ti elfogadnátok szüleitek használt autóját tök ingyen? Miért nem?

Figyelt kérdés

A szülők vettek egy új személyautót, így a régit felajánlották egy gyermeküknek. Az autó tizenéves, fűtött garázsban tartott, hibamentes jármű, egy újrafényezést kéne beáldozni rá, más baja nincs.


A gyermek párjával él, aki a saját kocsijával jár dolgozni, és a párja ezt az autót sosem vezet(het)i. Sokszor előfordult, hogy a szülők kocsiját kölcsön kérte a gyermek, hogy az egyetemre bemenjen.

A felajánlott kocsit mégsem fogadta (még) el.


Miért nem? Kifogásnak hozta fel, hogy az orra kicsit megkopott.


- A két autó elférne a gyermeknél.


- A szülők nem azért vettek újat, hogy a régit odaadják, de most a régire nincs szükség, helyet foglal.


- Átírnák az autót, hogy a további fenntartása a gyermek felelőssége legyen, de az ajánlat előtt számos nagy költségű szervízt fizettek ki a szülők.


- Az átadás valóban ingyen lenne.


Szerintetek miért nem fogadta el a gyermek?


(Én családtag vagyok, de egyik szereplője sem a történetnek. Azért nem tőlük kérdezem, mert ennyit tudtam meg, s nagyon furcsálom)



2019. máj. 3. 08:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Nincs pénze fenttartani.
2019. máj. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
67%

Mert nem kell nekik.

A többi meg nem rád tartozik.

2019. máj. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem szeret vezetni, fél a forgalomtól, vagy bármi más oka is lehet.
2019. máj. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%

Nincs pénze a fenntartásához, nem kell neki.


Bár számomra már az is érdekes, hogy a párja autóját nem vezetheti.

2019. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Az elsőnek lehet igaza. Fizetésből élnek, aminek összegét nem tudom, de 200-300 között mozoghat fejenként. Sok lenne ebből két autó? (Egyik benzin, másik diesel) saját házban élnek.


A gyermek aki kapná az autót nagyon jól vezet, kiváló érzéke van hozzá. A párjáét félti csak vezetni.

2019. máj. 3. 08:40
 6/27 A kérdező kommentje:
Vagy félt, vagy a párja nem engedi, vagy mindkettő.
2019. máj. 3. 08:41
 7/27 Ketseg2017 ***** válasza:
64%

Én kérdeznék először valamit: külföldi lévén nem vagyok tisztában a magyarorzsági kocsiadókkal (értem ezalatt főképp a biztositási dijakat). Nálunk iszonyat különbség van a biztositási dijnál aközött ha az én nevemen van (24 éves) vagy édesapám nevén (49 éves) van, ezért nálunk az ő nevén is maradt, nem akartam ezt megváltoztatni főképp hogy sokszor hosszú utakra azt az autót viszi el. Ezenfelül én fizetek 2 éve már mindent rajta, volt rajta egy kisebb beruházásom is (gázt szereltem rá hogy olcsóbban járjak vele), biztositás, útadó dij, szervuzeléseket mindent én fizetek, de napi szinten használom is. Mit mondhatnék? Én inkább úgy döntöttem hogy ráköltök erre, mintsem a szutyok közszállitásra, ami az utóbbi években nálunk nagyon megromlott és még iszonyatosan nagy árat is kérnek el, sok késést engednek meg maguknak, igy nem lehet ebben megbizni. Sokszor iszonyat bűz volt a buszon villamoson, mellettem ült a cigány, ebből elegem lett.


Visszatérve: valószinű a költségek miatt nem fogadta el, nem egyszerű egy kocsit fenntartani, szerintem jól menedzselt pénzügyeket igényel (gyors példát mondanék: szomszédaink kb 20%-al többet keresnek mint mi-keten, mert házasok, nincs hitelük, saját autójuk van hitelmentesen- ugyanebben a helyzetben vagyunk mi is, csak mi két autóval, hitelmentesen, és még nem is élünk annyi pénzből mint ők- és bármi baja volt a kocsijuknak, sosem volt pénzük szervizeltetni, mindig kölcsönkérték másnak a kocsiját, húzták nyúzták a dolgokat, mi folyton előreláthatóan szervuzeltettük, be volt időszakosan programálva a kocsi cserékre-mindig volt rá pénzünk, hiszen tudtuk hogy az autó költséggel jár, mindg takarékosan félreteszünk a fizetésünkből, bármi adódik Hálistennek van mihez nyúlni). Ezzel csak azt akartam mondani, hogy mindenki másképp bánik a pénzzel. Ha jól tudod beosztani, mindenre jut. :)

2019. máj. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
60%
Írod, hogy a "gyermek" egyetemista. Dolgozik is? Mert ha nem, és mégis külön él a párjától, akkor valaki eltartja, luxus lenne még egy autót is másnak fizetnie helyette. Hogy a parja vagy a szülő pénzeli, azt nem tudom.
2019. máj. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
37%
Menőbb autót akar, ciki neki a használt autó.
2019. máj. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 veterán vas ***** válasza:
42%

"...nagyon furcsállom...."

Milyen alapon???


Ha jól értelmezem csak egy külső szemlélő vagy, nem Te adod, és nem Te kapod az autót.

Semmi közöd mások dolgaihoz.

2019. máj. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!