Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kártékony, vagy jó az alábbi...

Kártékony, vagy jó az alábbi nevelési elv?

Figyelt kérdés

Amikor a szülők a kamasz (15-19) lányukat lebeszélik a sminkelésről, hajfestésről, szépítkezésről, külsejével való foglalkozásról....


Engem is így neveltek.

15 évesen kilövettem a fülem (nem porcba, hanem csak az eredeti lyuk fölé közvetlen), apukám napokig nem szólt hozzám, mert szerinte hülyeség. Végül hagytam benőni.

A hajamat se engedték festeni, és a sminkért (szempillaspirál) is haragudtak.

Ha hazamegyek, még mindig megjegyzik néha, minek festem magam (korrektor, szempillaspirál).

A hajam azóta se festem, több ékszert nem csináltattam, semmi mű nincs rajtam.

Ellenben a húgomnak 16 éves kora óta 4-5 lyuk van a fülében (porcban is), szőkétől liláig minden színe volt már a hajának, ugyanígy minden fazonja is, most épp élénkvörös már 2 éve (22 éves).

Tetoválást készül csináltatni, a barátja, akivel együtt vannak is tetovált, elég sok helyen ki van varrva, piercingje is volt anno.

Nekem annak idején azt mondták, ha ilyen fiút hozok haza, kitesznek vele együtt.


Miért nem alkalmazták ugyanazt mindkettőnknél?

Miért változtak?


Egyikünk se züllött le amugy, a húgom még otthon lakik, tanul, de sose voltak vele problémák.


2019. máj. 7. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Mert te hagytad magad elbeszélni róla, ő meg nem.

Meg látták, hogy te sem züllöttél el, és ezért nála már engedékenyebbek lettek.

2019. máj. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Te megfogadtad a tanácsukat, meg akartál felelni, a húgod nem.

Szerintem neki is mondták, csak őt nem érdekelte, így teljesen felesleges lett volna tovább nyaggatni.

Csinálj mindent úgy, ahogy neked tetszik. Ha szólnak érte, tégy úgy, mintha meg sem hallottad volna.

2019. máj. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Vannak nyugisabb alkatok, mint te és én, akiknek a szülők mondanak valamit, és - ha az nem totál értelmetlen/veszélyes - akkor azt megteszik, ha a szülők tiltják, nem teszik.

És vannak olyanok, mint öcsém és a húgod, akiknek tiltanak dolgokat, de ha az nekik tetszik, kiharcolják. A tesóink harcosabbak, aktívabbak.

A szüleid közben rá is jöhettek, hogy nem kell a dolgokat annyira előíróian kezelni, emiatt engedtek meg neki több dolgot.


Ennél lényegesebb az alábbi: "Ha hazamegyek, még mindig megjegyzik néha, minek festem magam (korrektor, szempillaspirál)." Ők úgy tűnik, a kontrolláló szülő-gyerek felállásban rekedtek. Én megkérdezném, mi a kifogásuk a fenti minimálsmink ellen, és miért nincs a kivarrt húgod ellen. Gyakori válasz ilyenkor, hogy: Ő ilyen, de te nem szoktaaaad ... Mire a viszont válasz, hogy: Na akkor én meg ilyen vagyok. ... Persze ezt - nálam akár finomabban - a te stílusodban.

2019. máj. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Minket a tesómmal egyformán neveltek, de én lázadóbb típus voltam és nem hagytam lebeszélni magam mindenről, mint a tesóm.

Egyébként szerintem kamaszkorban nincs értelme beleszòlni már, hogy mit csináljon a testével. Nyilván maradandó változást nem tehet 18 alatt (tetkó, fültàgìtò, plasztika).

De egy hajfestéssel vagy szempillaspiràllal szerintem kár problémázni.

2019. máj. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert te simán hagytad, hogy elnyomjanak, a húgod pedig már fiatalon meghúzta a határait és nem akar nekik megfelelni, teljesen jól is teszi.
2019. máj. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor az a helyzet, hogy a szülők a második - és harmadik gyermek esetén sokkal engedékenyebbek, vagy változtatnak drasztikus nevelési elveiken és sokkal engedékenyebbek lesznek, mert lelkük mélyén talán - még ha nem is mondják ki - belátják: "valamit rosszul csináltak"
2019. máj. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azert volt ott a kamaszkor, hogy lázadj. Nem kellett volna azert mindent tanácsot megfogadni.

A

Húgod meg jól teszi, hogy kipróbál mindent amit csak szeretne legalabb 40 évesen lesz mit mesélnije a gyerekeinek.

2019. máj. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!