Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az a nevelesi szokas, amit...

Mi az a nevelesi szokas, amit a szuleitek alkalmaztak (vagy pont hogy nem), es ti mashogy csinalnatok?

Figyelt kérdés

En peldaul sokkal kevesebbet fogok elvarni a gyerekemtol hazimunka teren. Szerintem ha egy felnott ember ugy dont hogy gyereket szeretne, elvallalja a felelosseget, akkor azt ne is akarja kesobb atpakolni a gyerekre. Nem fogom kerni a gyerekemtol hogy felporszivozzon, felmosson, mosogasson es tarsai, mert nem azert hoztam a vilagra hogy dolgoztassam. Szerintem ha egy szulo elvallal egy gyereket, akkor tartsa is el, ne a gyereknek kelljen mindent megcsinalni maganak. Tudom hogy ez eleg ritka velemeny, mert a legtobben amellett allnak hogy a gyerek vegye ki a sajat reszet a hazimunkabol, de szerintem ez szimpla bunkosag. A gyerek nem tehet arrol hogy megszuletett, de a szulo a legtobb esetben tehet arrol hogy akarta a gyereket, hat gondoskodjon rola. Nem mondom hogy legyen terdig ero kosz a szobajaban es sose csinaljon semmit, de nem fogom tole elvarni hogy letorolgesse a konyhapult minden egyes negyzetcentijet vagy felporszivozzon 3 emeletet. Illetve sosem fogok beleszolni az oltozesi szokasaiba. Ha XL-es ruhakat akar hordani akkor hordjon azokat (mar csak azert is, mert engem a szuleim folyton cseszegettek hogy ne 5 merettel nagyobb ruhakba jarjak mar, meg hogy tok szep alakom van es elrejtem es tarsai, keptelenek voltak felfogni hogy nekem ez tetszik es ebben erzem magabiztosnak magam). Sosem fogok semmit eroltetni, ha nem akar eljonni egy barmilyen programra akkor nem fog, legyen az valaki eskuvoje vagy egy szimpla mozizas.

Na mindegy, nem csak ezekrol a temakrol kernek velemenyt hanem barmi masrol. Kinek mi nem volt megengedve amit a gyerekenek meg fog vagy forditva, mit eroltettek ra amit a gyerekere biztos nem fog, barmit.



#nevelés #nevelesi szokasok
2019. márc. 18. 17:30
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
Vicces, hogy a házimunkát hoztad fel, mert anno anyukám is így gondolkodott, mint te és felvállalom, de egy lusta disznó lennem. Lány vagyok, így különösen ciki a dolog, de úgy kell magamra erőltetnem a házimunkát, mert egyszerűen nem rögzült be, nem automatikus. Nyilván nem kell mindent rátolni a gyerekre, de én jó dolognak tartom ha X éves korban szépen bevezetődik néhány dolog és mondjuk legalább heti szinten gyakorolja a gyerek, hogy később ne járjon úgy mint én, hogy attól is zavarba jön ha a mosogatógépet el kell indítania.
2019. márc. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonymousreview60 ***** válasza:
99%

A gyereket a szülő fizikai kényelmének érdekében házimunkával terhelni helytelen. Egy egészséges családban nem is ez a célja, hanem hogy:

1. A gyerek megismerkedjen ezekkel a tevékenységekkel, amiket úgymond elkerülhetetlenül el kell majd végeznie.

2. Hozzászokjon, hogy az életvitel rutinszerűen végzendő, unalmas, kicsit koszos tevékenységekkel jár.

3. Ha a teljes háztartási munka a szülőre hárul, akkor: kevesebb ideje jut a gyerekre, a gyerek a kiszolgálást majdnem bizonyosan alapelvárásnak tekinti, ami a párkapcsolatban kontraproduktív.


Engem egy időben kihajtottak a konyhából. Ezt a hibát igyekszek elkerülni.

2019. márc. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim válasza:
87%

Nekem szerencsére nincs olyan, amin változtatnék. Mindent úgy tartok, hogy rendben volt az idők során, és valószínűleg ez így is lesz (14 vagyok). Mindig is megvolt a kellő szabadságom, nem szóltak bele olyanokba, amik miatt esetleg rosszul érezhetem magam (pl öltözködés), még most se, hogy minden nap a pulcsim, nadrágom, zoknim és a cipőm is fekete, egyedül a póló fehér, tehát állandó minden.


A házimunkára pedig azért van szükség, hogy később is elvégezze ugyanazokat, és ha elköltözik, ne egy koszfészekben éljen. Noha nem fullos háztakarítás, de szerintem a saját szobáját porszívózza ő, egy idő után megszokja, és akkor valószínűleg az ő otthonában is tisztaság lesz a későbbiekben.

2019. márc. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
53%

"Nem fogom kerni a gyerekemtol hogy felporszivozzon, felmosson, mosogasson es tarsai, mert nem azert hoztam a vilagra hogy dolgoztassam"

Na ennél jobban semmivel nem lehet elcseszni egy gyereket. Nem az alamizsna munkáért csináltatunk házimunkát a gyerekkel, hanem azért, hogy megtanulja. Költözzön el úgy huszonévesen, hogy nem hogy főzni nem tud, de életében nem mosott még ki vagy nem takarította ki a lakást? Pontosan így lehet igazi elkényeztetett, teljesen életképtelen embereket nevelni.

Amit én máshogy csinálnék az a szeretgetés meg minőségi idő hiánya. Jórészt a nagyszüleim neveltek, bár simán megtehették volna de soha nem fordítottak rám minőségi időt. Be volt tömve mindenkinek pénzzel a szája és azt hitték ez elég nevelés. Megkaptam mindent, igazi elkényeztetett senki voltam. Gonoszságnak hangzik de életem legjobb fordulópontja volt mikor elmentek és végre édesanyám tudott nevelni. Soha nem lettem volna értelmes, önálló ember ha tovább élnek.

2019. márc. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
83%

A házimunka nyilvan ne arról szóljon hogy a 14 éves kitakaritson heti 3x egy 3 szintes házat meg vacsorát főzzön naponta, de a minimum hogy a szobájaba mar ne kelljen a szülőnek takaritani.

Amúgy a legtöbbet máshogy csinalom mint a szüleim, nem kiabálok, van szeretgetés, együtt töltött idő, utazások. Noha "szabadjára" vannak eresztve mert tudjak hol a határ, mégos ugy érzem néha hogy pont ők "tapadnak" (jó értelemben!!!) és nemigen mennek nélkülem szivesen (a 16 éves). Elég anyások de majd idővel biztos leválnak....

2019. márc. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

#4

Nem igy gondoltam, hogy tiltani fogom neki a hazimunkat. Peldaul tolem a porszivozast es a szemet levitelt nagyon sokszor kertek, igy azok a dolgok a mai napig nehezemre esnek, mert az rogzult belem hogy ezek megcsinalasa nelkul nem erek semmit, igy mar kedvtelenul allok neki. De peldaul fozesre vagy mosasra sosem voltam kerve, igy ezeket a dolgokat elvezem csinalni. Nem ugy ertettem hogy ne legyen semmi felelossegtudata mert anyuci mindent megcsinal helyette, hanem ugy hogy megmutaton hogy mit hogyan kell csinalni, es ha kedve van megcsinalja, vagy ha nagyon sietek valahova es nincs idom beinditani a mosast akkor megkerem ra. Nalam sajnos nem azert volt hajtva a hazimunka hogy kesobb termeszetes legyen, hanem azert hogy edesanyamnak kevesebb dolga legyen. Sosem hallottam azt, hogy “kislanyom, porszivozd fel a szobat, mert ha most nem tanulod meg akkor sosem fogod”, mindig azt hallgattam hogy “csinalj mar valamit te is, elegem van hogy csak en dolgozok ebben a rohadt hazban”. Erdekes mert masban nem nagyon gondolnam oket rossz szuloknek, megadtak minden toluk telhetot es nem voltam elhanyagolva, de a makacs termeszetem miatt mindig csak a konfliktus volt a hazimunkabol, mert fiatalabb koromban is ugyanilyen velemenyem volt errol a temarol - termeszetesen anyamnak ez nem tetszett. Minusz fokokban, hideg teli reggeleken kepes volt kikuldeni a hazbol fesulkodni, mert “hosszu a hajam es mindenhol ott van, o pedig unja a porszivozast”. Ez szamomra elfogadhatatlan. Azzal szerintem semmi gond nincs ha valaki tanitaskepp ker gyerekeket a dolgatol, peldaul ha megtanitja fozni es mondjuk ket hetente egyszer maganak csinal kajat. De mikor a szulo kenyelme erdekeben van dolgoztatva a gyerek, na attol tudok herotot kapni.

2019. márc. 18. 18:16
 7/37 anonim ***** válasza:
91%
Bizonyos reszben igazat adok neked.De egy gyereknek meg kell tenni az alapveto dolgokat.Mikor mar akkorara no felkeles utan vesse be az agyat,ne hadjon mindent szanaszet,a tanyerjat es evoeszkozeit amibol/amivel evett mossa meg stb.Viszonylag ez nem hazimunk.De egy bizonyos kortol maga utan ne hadjon minden dzsuvat ott.Ez nem sok.En sem fogom sem dolgoztatni a gyereket sem beleszolni mindenbe de ha olyan ruhaba akar elmenni itthonrol amiben mindene kint van hat azert aljunk meg egy szora.Anya vagyok.Lanyom van.
2019. márc. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
91%
Bocsanat hagyjon akar lenni nem hadjon 😁
2019. márc. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem fontos, hogy hozzá járuljon a házimunkához életkorának megfelelően. Így nem lesz béna, ha elköltözik és egyedül él. De nyilván nem a gyereknek kell a legtöbb munkát elvégeznie. Ezzel nem volt bajom gyerekként sem.

Amit én másként tennék, hogy türelmesebb lennék és jobban támogatnám iskolán kívüli hobbik, elfoglaltságok, sport területén.

2019. márc. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
En is elirtam a valaszom, veletlenul azt irtam hogy “gyerekeket a dolgatol”, pedig azt akartam hogy “dolgokat a gyereketol”. Bocsanat :D
2019. márc. 18. 18:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!