Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Normális ez? Kitagadnak a szüleim!?

Figyelt kérdés

A szüleim választás elé állítottak vagy ők vagy a roma párom.

Tehát vagy szakítok a párommal és elhozok onnan minden cuccot és a szüleimmel maradok.

Vagy őt választom, de akkor nem léphetem át az ajtót többet és az esetleges unokáról sem akarnak majd tudni. Megszűnök létezni számukra!


22 éves vagyok. Nem tudok dönteni.

1 éve vagyunk együtt, a szüleim tudták , hogy van párom csak azt nem, h roma.


Gyűlölik a romákat...



2019. máj. 9. 08:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
49%

Én elhoznàm a cuccaim a szüleimtől. Lehet nem fog örökre tartani a kapcsolat a pároddal. De jobb lesz akkor is ilyen szülők nélkül.

Egyrészt választás elé állítani egyáltalán nem korrekt. Másrészt csak azért, mert roma? Tehet róla, hogy hova született? Lehet normális, tisztességes is az ember romaként is. Adtak egyáltalán esélyt arra, hogy megismerjék?

2019. máj. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
53%
Egyértelműen a szüleid.
2019. máj. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
73%

Ha van is munkahelyed, ilyen fiatalon még valószínű nem keresel annyit, hogy szükség esetén fent tudj tartani egy lakást és a saját megélhetésed, ruházkodás, bulizás, stb. stb. is beleférjen.

Ha pedig diák vagy, tehát tanulsz, akkor még inkább azokra szorulsz anyagilag, ahol laksz.


Kevés az a szerelem, amelyik örökké tart, és leginkább a mindennapos anyagi gondok okozzák a mai párkapcsolatokban a napi feszültséget, vitát és a kapcsolat végét.

Addig könnyű szeretni a másikat, amíg nincs gond a számlákkal, az anyagi hátérrel, amíg minden oké, csupa rózsaszín a világ.

Gondold végig, és dönts! A felnőtt élettel az is együttjár, hogy magunk döntünk, és magunk vállaljuk annak következményeit.


Én maradnék a szülőkkel, ők mindig biztos pont lesznek az életedben!

2019. máj. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
62%
Normális szülő nem ad ilyen ultimátumot. Én megszakitanám velük a kapcsolatot. Viszont akkor se menj vissza hozzájuk, ha csicskáztat az anyósod, vagy ver a férjed. Nem tudom milyen ember a párod, de a cigányok nem arról híresek, hogy milyen jól bánnak az asszonyaikkal. Szóval alaposan ismerd meg a párodat és a családját, lehet ők a kivétel, de lehet hogy nem.
2019. máj. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
56%
Én a szüleimet választanám, hisz rájuk mindig számíthatok. Anya csak egy van. Meg fogod bánni ha máskép döntesz ha szétmentek a pároddal, már pedig ez esélyes, hisz fiatalok vagytok és a romák többsége se a hűségéről híres.
2019. máj. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonymousreview60 ***** válasza:
50%

Ez az anyagi stabilitásodtól függ.

1. A szüleid egyértelműen elmeroggyant rasszisták, ha a párod megismerése nélkül így ZSAROLNAK téged. (Biztos, hogy ez az első eset, amikor durván bele avatkoznak az életedne?) Az én anyám nem utasította el, hogy (negyed)roma a (volt) párom, de voltak sejtései, amik részben igazolódtak.

2. 22 évesen aligha tudsz fenntartani egy lakást egyedül. Ki segít, ha a pároddal szétmentek? A 22 éves korban meglévő kapcsolatok töredékéből lesz hosszútávú, mert még alakul az ember.

Ha anyagilag nem függsz a szüleidtől és mástól, akkor megfontolható, hogy a szüleid akarata ellenére a pároddal maradj. De ha függsz, akkor vagy nagy ugrást teszel az elhagyásukkal sz ismeretlenbe vagy a párodtól veszel búcsút.

3. Ha a párodat választod, és utána emiatt a szüleid kitagadnak, akkor tkp. ők sosem szerettek téged, hanem csak egy eszköz/egy termék voltál a kezükben, ami a szemükben selejtes lett.

2019. máj. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
84%

Neked kell tudni.

Ha szakítasz a pároddal, fel tudod dolgozni? Olyan laza a kapcsolat, hogy ez nem lesz gond? Na és ha új párod lesz és az se tetszik a szüleidnek, akkor ő is lapát?

Ha maradsz, és vége a kapcsolatnak, lesz hova menned? Még tudsz élni majd egyedül?

2019. máj. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
59%
Akik azt írják hogy 22 évesen nem tud fenntartani lakást,azok tévednek. Én is 22 vagyok, 2 éve élek albiban, lakótárssal vagy nélkül. És simán fenn tudom tartani magam...
2019. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
93%

Hülyén fog hangzani, de megkérdeznék közös ismerőst mit gondolnak párodról hogy látják a kapcsolatod. Ez független attól hogy roma vagy sem. Fiatalon en is futottam bele rossz kapcsolatokba amik kimenetelét előre látták mások...

Nem biztos hogy megéri végleg otthagyni a szüleid, neked is tudnod kell milyen a párod, mennyire dolgos, mennyire tervezi a jövőt es igen fontos milyen a családja, milyen körülmények között élnek. Hidd el 22 évesen én se láttam amit kellett volna...

2019. máj. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
37%
Egyértelműen a szüleid, és nagyon helyesen teszik, amit tesznek. Én magam sem cselekednék másként.
2019. máj. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!