Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, akiknek zaklatták/zakl...

Szülők, akiknek zaklatták/zaklatják a gyerekét az iskolában! Hogy éltétek/élitek ezt meg?

Figyelt kérdés

2019. máj. 12. 19:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy a tudomásomra jutott intézkedem. Bejártam a "szolgálati utat". Ofő tehetetlen, igazgató tehetetlen, tankerület vezető na ő tud lépni (persze kellett fenyegetőzni újsággal, tv-vel mindennel) 2nap múlva a zaklatót eltávolították a suliból. Hová? Le$z@rom.
2019. máj. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%

nagyon dühös voltan, mert hetek teltek el ugy hogy a gyerekem teljesen befordult, szótlan lett es utált suliba járni. Persze faggattam hogy mi a gond, de nem beszélt. Aztán egyszer csak kifakadt hogy az egyik lány oszt társa piszkálja őt, es azért nem merte elmondani mert attol félt hogyha nekem árulkodik, akkor ő azt hazudja az anyukájának hogy bántotta az eb lányom. es rettegett a piszkalodo anyukajatol. Na de aztán anyukának elmondtam a dolgot, es persze a lányát védte. es szerinte az ő lányát piszkáljâk ő csak vissza adja..

Ugyhogy sokszor a szülőkkel nagyobb gond van..

2019. máj. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
jav. :eb=ėn
2019. máj. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%
#1 Bravo. Előre is a legérdemesebb hozzászólás.
2019. máj. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam. Én arra lennék kíváncsi, hogy hogyan esett nektek, mit éreztetek mikor bántották a gyereketek.
2019. máj. 12. 20:23
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Az én szüleim szartak bele.
2019. máj. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%
Sajnáltam a gyerekemet, és felhívtam az összes anyukát. Kedvesen elbeszélgettünk, majd teljesen megszüntek a piszkálódások.
2019. máj. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

Elmondom, engem hogyan zaklattak középiskola második osztályában. 1992-ben történt ez.


Járt hozzánk egy újgazdag család elkényeztetett gyereke, nevezzük Zsoltikának. Ilyen HMCS kategória volt, mindig a legújabb, legdrágább ruhák, oltári nagy pofa, állandó alfahím tempó, és persze mindenkit lenézett. Na, ez a hülye gyerek pont mögöttem ült, és egy napon kitalálta, hogy remek szórakozás, hogy időnként a tollával váratlanul oldalba bökjön. Naponta többször, a legváratlanabb időpontokban. A vége az lett, hogy óra közepén felálltam, elkaptam a karját, és közöltem vele, hogy még egy ilyen, és beteszem a tollát a valagába keresztben. Persze a tanár rögtön hőbörögni kezdett, mert ugye pedagógus lévén sík hülye volt a közösségi konfliktusok elsimításához, a csávó meg vigyorgott összevissza, hogy na majd ő megmutatja nekem, hogy kicsoda ő.


Pár nappal később mentem haza a suliból két osztálytársammal, és odajött pár ilyen lenyalt hajú kis suttyó, hogy ki vagyok én, hogy a Zsoltit kóstolgatom? Elkezdték a haveromat rángatni, talán mert ő kisebb volt, mint én (pedig én sem voltam egy Hulk), földre dobták a táskáját, és közölték vele, hogy csak akkor mehet tovább, ha "király uramnak" szólítja őket. A gyerek meg jól beijedt, és megalázkodott előttük. Virultak is, mint a margaréta, hogy mekkora kemények ők...


Hazamentem, elmondtam apámnak, az meg elkezdte az okoskodást, hogy biztos én "pimaszkodtam" velük, hát ő ismer engem, "ilyen nem történik ok nélkül", és tenyérbemászó stílusban kioktatott, hogy legyek alkalmazkodóbb és simulékonyabb, mert azért vannak ezek a konfliktusok, blablabla...


Ez a suttyóbanda később is ott lebzselt az iskola körül, és rendszeresen felkóstoltak diákokat, általában Zsoltika kérésére. Addig ment ez, hogy elmentem az igazgatóhoz, és elmondtam neki, mit művel ez a gyerek, állítson már rajta, mert lassan megfélemlíti a fél iskolát a spanjaival. Igazgatónk hümmögött, meg mammogott valamit, hogy nem kéne mindent ilyen komolyan venni, és majd akkor szóljak, ha vér folyik.


Pár nappal később a kutyámat sétáltattam, amikor megszólított egy tipikus sittes arcú csávó egy másik kutyával. Az enyém is egy nagy német juhász volt, az övé is. Elkezdett nekem olyan gizda vakert nyomni, hogy a felét nem értettem, de a lényeg az volt, hogy tudják, hogy én "nyomtam fel" a Zsoltit az igazgatónál, és húzzam meg magam, mert az egész családom megölik, és a kutyát is azért hozta el, hogy ráuszítsa az enyémre. Akkor jött oda egy normális külsejű fiú egy lánnyal, és mondták, hogy ők csak azért jöttek, hogy ne tudja ezt megcsinálni, de vigyázzak, mert ez a gyerek tényleg nem normális.


Hazamentem, elmondtam apámnak, természetesen blablabla, te tehetsz az egészről, blabla, bezzeg az én időmben, stb. Az igazgató meghallgatni sem akart, csak kiüzent, hogy ne zaklassam minden hülyeséggel.


Pár napra rá valamelyik szünetben ülünk a tanteremben, a folyosóról beszólt egy srác, hogy engem keres valaki. Mondom engem, itt, ki? Kimentem a folyosóra, erre hátulról elkapott valaki, nekivágott a falnak, és kést szorítottak a torkomnak. Egy intelligens arcú futballhuligán volt pár hasonszőrűvel, és ordítva megfenyegettek, hogy megölnek, ha még egyszer megtudják, hogy "vamzerkodok". A csávó be is mutatkozott, hogy ő a "Szőke". Évekkel később láttam róla egy hírt:


[link]


Természetesen az igazgatót ez sem érdekelte, apámat még kevésbé, a rendőrségen meg kiröhögtek, hogy ilyen nincs.


Zsoltika szerencsére nem sokáig járt hozzánk, vonzóbbnak találta a drogdíleri pályát. Jelenleg a szegedi Csillag börtön megbecsült lakója. Apám meghalt. Én pedig, ha egyszer lesz gyerekem, sosem fogom engedni, hogy így zaklassák.

2019. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Igaz, nem vagyok anyuka, de annál senkinek nincs rosszabb ha látod egy szerettedet szenvedni és esetleg még nem is tudsz tenni semmit.
2019. máj. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Csak annyit mondanek,annak fenyeben hogy az en lanyom csak ovit kezdi osztol es persze magambol kiindulva,hogy engem sem birtak,cikiztek bantottak stb,hogy :

1.Nem kell mindig mindent elhinni a gyereknek,utana kell jarni hogy megis mi van,persze csinytevo a gyerek.

2.A lanyomat meg fogom tanitani hogy alljon ki magaert,es barmi van azonnal szoljon,egyutt megoldjuk! Addig taposok amig a bunost felelossegre nem vonjak! Meg akkor is ha kiderul hogy az en gyerekem az!

2019. máj. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!