Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, hogyan reagálnátok ha...

Szülők, hogyan reagálnátok ha megtudnátok, hogy a fiatok megütött egy tanárt az iskolában?

Figyelt kérdés
2019. márc. 16. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Megkérdezném, hogy miért ütötte meg. Ha önvédelemből vagy mást akart megvédeni akkor kiállnék mellette. Hacsak úgy flegmaságból minden ok nélkül akkor elgondolkoznék pár komoly szankción.
2019. márc. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

1-es:

Önvédelemből?

El tudsz képzelni olyat, hogy a tanárt önvédelemből (vagy mások védelme érdekében) üti meg egy diákja?

És ha netán ezt mondja, akkor kritika nélkül el is hiszed neki? Nem is gondolkodsz azon, hogy mennyire életszerű, vagy hogy véleményalkotás előtt hallgattassék meg a másik fél (a tanár) is?

2019. márc. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

A saját iskolás tapasztalataimból nagyon könnyen el tudom képzelni, hogy önvédelemből üt egy diák. Pedig nem 30 éve voltam diák, nem olyan régen érettségiztem.

Nem arról van szó a kérdésben, hogy pépé veri a tanárt hanem, hogy megüti. Ez nálam egy ütést jelent, amit nagyon sok helyzetben ki tud provokálni egy tanár. Nálunk pl rendszeresek voltak a rángatások, ütögetések akár csak annyi indokkal, hogy a diák nem tudta a helyes választ a kérdésre.

Szóval ne a saját tapasztalataidból indulj ki, kedves 2-es.

2019. márc. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Jó vicc. Ha egy tanár megrángat vagy megüt egy gyereket, megy a feljelentés. Viszont én tanárként naponta aggódhatok a saját testi épségemért amikor a kisebbségi túlkoros diákok egymásnak mennek a folyosón és nekem kell szétszedni őket. Mert férfi tanár alig van és ha én vagyok az ügyeletes, nekem kell valamit tennem. Mióta tanítok, előfordult már egyszer kétszer hogy diák megütött tanárt. Engem is hasba boxolt egy, amikor megpróbáltam lefogni, hogy ne tapossa meg a földön fekvő társát. Nem volt következménye. Az összekarmolt kolléganőm sem tudta feljelenteni a gyereket, mert még kiskorú, de direkt nem vágja a körmeit és körömmel esik nekünk, ha meg akarjuk akadályozni, hogy a társait bánta. Ez van ma az iskolákban.
2019. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
17%
Helyzettől függ. Ahogy néhány tanár hozzááll a tanításhoz meg a diákokhoz én is felpofoznék néhányat ha átlép egy határt. Természetesen az indulatait tudnia kell megfékezni, ezért mindenképpen haragudnék ha így reagálna. De el tudok képzelni nem egy olyan helyzetet, ahol tök jogosnak gondolnám. Ettől függetlenül ameddig ez elkerülhető senkit ne üssön meg. Álljon ki magáért, küldje el a francba a tanárt (ha ez valóban jogos), de a testi erőszakot ameddig csak lehet kerülje.
2019. márc. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
8%

"Viszont én tanárként naponta aggódhatok a saját testi épségemért"


Nem kell parasztnak lenni és akkor nem kell aggódni se. Gondolom az iskolában is ilyen lenéző, meghazudtoló stílusban megy neki mindenkinek olyan dolgokkal kapcsolatban amikről fogalma sincs. Nem csodálom ha mindenki utálja...

2019. márc. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz. Engem általában szeretnek a gyerekek. És én normális hangnemben beszélek itt is, ott is. Én itt tényeket soroltam fel. Fogalmad sincs, mi megy egy iskolában manapság, vagy eleve elfogultan állsz a tanárokhoz, igaz?
2019. márc. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
35%
Én pl. A tanár elé állítanám, hogy kérjem bocsánatot. Főleg úgy hogy idősebb is nála jóval. Egyáltalán hogy jön ő ahhoz hogy egy felnőttet megusson. Az a szülő aki ezt bármely formában helyesli véleményem szerint elitelendo. Azért ne a nyúl vigye már a puskát. A pedagógus a gyerekert van! A minimum tisztelet pedig neki is jár még akkor is ha a gyerek egy faragatlan bunkó aki sajnos nevelve sincs.
2019. máj. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!