Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az oka annak, hogy egy...

Mi az oka annak, hogy egy gyerek sir az iskolaban, ilyen okból?

Figyelt kérdés

Egy elsös masodikos kislany folyton sir mert az az erzese , hogy többet nem latja a szuleit ha suliban van , meg fognak halni , eltunnek mire hazamegy

Vagy , attól fél , hogy a suliban kell aludjon es nem mehet többet haza , meglatott a portasnal egy szoffát es ezzel a felelmei táptalajt kaptak.

Egyfolytaban attól fél , hogy a szulei eltunnek , elhagyjak , meghalnak

Nincsenek testverei

A szulei ilyesmivel nem fenyegették , megis szeparációs szorongasa van .

Suliban sir a szunetekben es emiatt nem jatszik a gyerekekkel



2018. aug. 31. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Na ez egy jo kérdés. A fiam oszatlyaban is van 1 kisfiu ,most mennek masodikba.Két hetente van úszás és a kisfiú minden alkalommal sír hogy a szülei nem mennek erte.Feloltozni se oltozik fel,ott ül fürdő nadragban és sir de nagyon.A szülei jól szitualtak.
2018. aug. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Elsős kisgyereknél az első néhány napban érthető. Utána nem normális. Gyermekpszichológushoz érdemes lenne elmenni
2018. aug. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
Azért itt felmerül a kérdés, hogy nem megjátssza-e, Mert oké, sír hogy nem látja a szüleit- de az hogy meghalnak.. Simán benne van a pakliban hogy a gyerek manipulálni akarja a környezetét, egyszerűen nem akar iskolába járni. Sajnos élőben volt szerencsém ilyen manipulatív gyerekhez, és az még csak elsős volt.... Megjátszott sírás, kitalált félelmek, közben meg csak otthon akart lenni és mesét nézni. Egyetlen gyerek volt, megszokta hogy mindennek úgy kell lenni ahogy ő akarja.
2018. aug. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azt tudom , hogy az ilyen gyereket gyerekpszichológushoz kell vinni . Ezt irom offolások megelözese vegett

Ha tudtok tippeket mondani hogy mi lehet az oka , örulnek neki

2018. aug. 31. 15:04
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem manipulalja a környezetet , valós a ketsegbeesese
2018. aug. 31. 15:05
 6/14 anonim ***** válasza:
4%
A pszichológus valóban jó ötlet, az legalább kiderítené hogy valóban szorong-e a gyerek. Amúgy a te gyerekedről van szó? Óvodában is ment a látványos sírás meg elhúzódás a többi gyerektől? Ha nem, akkor bizony el kellne gondolkodni az előző válaszomon...
2018. aug. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
"Nem manipulalja a környezetet , valós a ketsegbeesese" tudod ezzel az a gond, hogy nem lehetsz benne biztos. Simán átverhet.
2018. aug. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Miss Endzsi ***** válasza:
Én is ilyen voltam. Ha kocsiban hagytak, nem jöttek értem időben az oviba rögtön elkezdtem szívből pityeregni, mindig úgy gondoltam sosem fognak értem jönni. Elsőben az első napokkor is ugyanez volt. Azt tudni kell, hogy apám sosem foglalkozott velem, ahogy kellett volna, nem törődött velem, szerintem innen jött nekem ez a probléma. Valami oka biztosan van.
2018. aug. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ide szakember segítsége kell ha valóban nem megjátszott dolog, hanem valós, mert lehetnek komoly gondok a háttérben amit ti sem tudtok. Lehetséges hogy még óvodába vagy elsős korába egyik osztálytársa ilyen dolgokkal megijesztette a gyereket és ettől borult ki nagyon. Én láttam már ilyet, és emlékszem hogy anno iskolásként amikor én voltam kb harmadikos volt egy fiú aki ilyen kitalált hülyeségekkel ijesztgetett mindenkit, és volt aki annyira kiborult ezen hogy nyugtalan volt és komoly pszichés problémái lettek. Aki nem vette annyira komolyan ő rajta lepergett ez.
2018. aug. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom az utolsót. Én angol kéttannyevű általánosba jártam. Minket oviban a nagyobbak azzal ijesztgettek, ha megtanulsz angolul, elfelejted a magyar és újra kell majd tanulnod. Elsőben nehezemre esettbármit is tanulni mert rettegtem, szerencsére rájöttem hogy csak kitalált hülyeség és elkeztdem tanulni. Persze jobbak lettek az eredmények és meg is szerettem az angolt :)


Az ilyen viccek egyáltalán nem viccesek, ezt néhány gyerek nem érti

2018. aug. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!