Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ezt hagyni kéne,...

Szerintetek ezt hagyni kéne, vagy lehet még normális kapcsolat?

Figyelt kérdés
Barátommal szüleimnél voltunk ma délelőtt, barátommal kicsit össze szólalkoztunk és anyum pont erre ért be a házba, és rögtön mondta hogy már megint mit csináltam mondom semmit, na ezt mintha megse hallotta volna, mondta hogy mindig miattam veszekszünk és jó, hogy a barátom eltud engem viselni, na erre ideges lettem mert nem csak miattam veszünk össze időnként, ezt mondtam is neki de csak a barátom védte. Ideges lettem és felemeltem a hangom, hogy miért nem lehet egyszer mellém állni? Amikor a barátommal vagyok akkor őt védi, amikor a legjobb barátnőmmel akkor őt, tehát én mintha nem is a lánya lennék..na amiért felemeltem a hangom megütött, és csak kiabált tovább, hogy nem vagyok normális és a barátom csoda, hogy elvisel. Öltöztünk és jöttünk el, mert amúgy is munka előtt még barátomékhoz be kellett ugrani, anyum meg egyszer csak megszólal, hogy a házból is kifog tiltani.. Én meg csak néztem, hogy egy szülő hogy mondhat ilyet a gyerekének? Se nem drogozok, se nem iszok, nem loptam meg őket pénzzel és ilyet mondani, hogy ki fog tiltani? Épp hogy eljöttünk hív anyum, hogy kiveszi a számlájáról az összes pénzem és csináljak vele amit akarok, meg éljek nyugodtan belőle. Holott van nálam pénz kajára, azért nem lett az összes kivéve mert annyira nincs szükségem plusz gyűjtök. Egyébként soha nem áll mellettem, pár hónapja volt egy olyan, hogy barátommal össze kaptunk és úgy gondoltuk, hogy mind a ketten legyünk otthon hogy lenyugodjunk, anyum meg kérdezte hogy hogy nem jött barátom, mondom neki hogy picit össze vitáztunk, de semmi vészes. Erre az első kérdés rögtön az volt, hogy mit csináltam.. Úgy gondolom hogy nem csak én lehetek hibás.. Ráadásul ha van egy lányom akkor rögtön nem azt kérdezem, hogy mit csináltál, hanem hogy a fiú mivel bántott meg? Legalábbis szerintem nem mindig engem kéne hibáztatni, úgy hogy nem is tudják mikor min kapunk össze.
2019. máj. 20. 11:34
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy apukám sem áll soha mellettem. Pl ma ahogy anyummal össze vesztem, hogy soha nem áll mellettem, hogy bármit mondok csak ki vagyok nevetve és nem hisznek bennem. Gondoltam elmesélem apumnak és kérem, hogy mondjon véleményt. Na erre azt kaptam, hogy egyszer rám tette a telefont, majd másodszor felhívott és azzal kezdte, hogy hálátlan dög vagyok.
2019. máj. 20. 11:38
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugoggyá le. Kivel lehet normális kapcsolat? Anyáddal? A barátoddal? Úgy írsz, hogy megfájdult a fejem míg végigolvastam
2019. máj. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Anyukámmal szeretnék normális kapcsolatban lenni.
2019. máj. 20. 11:54
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ne erőltesd, minek? Megjegyzem az én anyám is ilyen, hibás mindig csak én lehettem, akármi is volt. Azt érte el, hogy nem mondok semmit neki (mivel 100 kilométerre mentem férjhez, így az életünk sem előtte zajlik). Szerintem ne avasd be a dolgaidba, és ne is adjál támadási felületet neki. Elköltözni nem tudsz? (Ha már úgyis ki akart tiltani a házból...)
2019. máj. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Szia, megértelek, mert az anyám velem is ezt csinálta, pont ugyanezt éreztem. Sok év távlatából láttam be, hogy mindketten nagyot hibáztunk. Visszanézve én nagyon hülyén viselkedtem a barátommal, sokszor veszekedtünk, én kötöttem bele, csúnyán is beszéltem vele, anyám jogosan akadt ki, hiszen naponta fültanúja volt ezeknek a vitáknak. De neki azt kellett volna, hogy leül velem megbeszélni, hogy változtatnom kéne, mert egy hárpia vagyok, csak nyilván én ezt nem veszem észre stb. De ő is rendre mások előtt alázott meg, nekem soha nem lehetett igazam, még dühösebb lettem mint előtte és mindenkire haragudtam. Szerintem nézz egy kicsit magadba, hogy vajon egy kívülálló hogy láthat téged, milyen vagy, hogy viselkedsz? Nyilván anyukádnak is valahol igaza lehet, csak ő is hülyén reagál, hirtelen haragú, mint te. Üljetek le és ezt beszéljétek át.
2019. máj. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyám is hasonló, azzal a különbséggel, hogy csak addig voltam én a hibás mindig, mikor ott volt az exem/barátnőm/párom. Amint anyámmal kettesben maradtam, elkezdte szidni, ócsárolni a harmadik felet... Szembesítettem már ezzel nem 1x, de szerinte ez nem így van.
2019. máj. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!