Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális? Mit...

Szerintetek ez normális? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

19 éves középiskolás lány vagyok. Kb 3 hónapja együtt vagyok egy fiúval, de anya megtiltotta, hogy legyen bármilyen kapcsolatom is arra hivatkozva, hogy a tanulmányaimra kell koncentrálnom, túl buta vagyok még egy kapcsolathoz, illetve, hogy ő nem akar egy ilyen k**va lányt a lakásában.

Fogalmam sincs mit tegyek, mert konkrétan kötelez arra, hogy szakítsak vele vagy követni fog engem, ha lemegyek hozzá és ő fogja "elkergetni". Nem akarok vele szakítani, végre úgy érzem, hogy megtaláltam a másik felem.

Arról nem is beszélve, hogy legszívesebben a négy fal között tartana egész életemben, nem szeret leengedni a barátaimhoz se.

Próbáltam vele beszélni erről normálisan, de csak ordibál és fenyegetőzik.

Teljesen tanácstalan vagyok, még egy évem van hátra a suliból és addig valahogy át kéne vészelnem ezt, de egyre nehezebben megy.



2019. jún. 2. 05:58
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Anyád nem normális. Ez már beteges. Anyám is kb ilyen volt, mindenkit elüldözött. Én 19 évesen szó nélkül leléptem, 500 km-re mentem. Azóta egy évben egysze-kétszer találkozunk. Ma már az unokái is majdnem annyi idősek, mint én voltam anno...a helyzet nem válgozott, ha mevlátogatjuk, most is ugyanúgy dirigálni és irányítani szeretne. A tiéd sem fog soha, suli végéig bírd ki, majd pattanj meg. De ésszel, addig diákmunkázz és gyűjtögess. Amúgy hogyhogy 19 évesen van még egy éved a suliból?
2019. jún. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A nyelvi előkészítő miatt sajnos egy évvel tovább járok.

Én már azon is gondolkodtam, hogy albérletbe költözök, de suli mellett nem hiszem, hogy sokáig tudnék dolgozni jegyek romlása nélkül.

2019. jún. 2. 06:35
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
72%
Veled egyidős a kislányom és úgy gondolom édesanyád hibát követ el a túlzó féltésével, méghozzá nagyot. Az én lányomnak kicsit régebbi a kapcsolata és szerencsére a szerelem nem ment a tanulás rovására, sőt. Én ebben a korban lévő gyerekemnek már csak tanácsokat adok ha kéri és nem szolok a dolgaiba. Nevelését legjobb tudásom szerint irányítottam eddig ha ez kevésnek bizonyul akkor az-az én hibám, tiltással ez már nem korrigálható. Én bízom és mindig is bíztam a gyerekemben, csakis a kellő szigort alkalmaztam és most, hogy "elengedtem" vizsgázok.:D
2019. jún. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos vannak ilyen szülők. Nem kellene így beleszólni a gyerekek életébe. Lefogadom, hogy a nyelvi előkészítő is Anyukád ötlete volt. Ha 19 éves vagy költözz a barátodhoz! Nagykorú vagy, nem tud mit tenni.
2019. jún. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Anyád bolond és ilyen is fog maradni. Te viszont nem vagy gyerek, hanem felnőtt nő. Állj ki magadért.


Amúgy meg ha nagyon erősködik, hogy menni akar veled, fogd meg te a kezét és mond neki: na akkor most jössz!

Ne aggódj, akkor tutira nem fog menni.

2019. jún. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez kissé a mentális betegség határát látszik súrolni... nem normális, ha valaki ennyire fél a gyereke "elvesztésétől", és persze ez valahol a hátulütője annak, ahogyan a magyar társadalom gondolkodik a nőkről. Ha ő elfogadta, hogy a nő lényege az anyaság, akkor te most ezt a lényeget készülsz kihúzni alóla, szóval az, hogy te fel mersz nőni (akár pasi nélkül...), az ő létét fenyegeti - talán ezzel magyarázható az ő reakciója. (Ne érts félre, ez csak magyarázat, de nem mentség!)

Azt gondolom, ez a helyzet pasitól független, nem a pasival van baja, hanem azzal, hogy ezáltal nyilvánvalóvá lett, hogy felnőttél, és nem tarthat örökké kiskorúságban.


Abban sajnos igazad van, hogy középsuli mellett nehezen tudnád eltartani magad úgy, hogy megmaradjon az iskolai teljesítményed színvonala. De ettől még próbáld számba venni a lehetőségeket (pl. derítsd ki, meddig köteles anyád eltartani, ha tanulsz és nem laksz otthon, kaphatsz-e segítséget, ha anyád nem hajlandó fizetni; aztán: mi van az apáddal? fizet tartásdíjat? esetleg meghalt és jár neked árvaellátás? - talán az iskoládban vagy a családsegítőben is tudnak segíteni a lehetőségeiddel kapcsolatban, mivel ugyan nagykorú, de még nappali tagzoatos középiskolás vagy...). Esetleg van-e rokon, ahol szívességből vagy háztartásvezetésért cserében lakhatnál?

2019. jún. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!