Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szuleim nem...

Mit tegyek ha a szuleim nem engednek el sehova?

Figyelt kérdés
16 eves lany vagyok. Ha napkozben megyek a barataimmal valahova akkor is epphogy elenged, azzal a feltetellel ha 6ra itthon vagyok, ugy hogy 4kor vegzek sulibol es fel 6kor kell elindulnom pestrol hogy hazaerjek. Sehova nem enged el max egy orara, baratnoimhez ha atakarok menni aludni nagyon ritkan enged es egy ido utan mindig azt mondja hogy jojjenek at hozzam ok, pedig eddig kb mindig ok jottek at hozzam..ertem hogy feltenek stb stb de ennyire? Ez nem tulzas kicsit? Nyaron is mindig ez van, hogy itthon tartanak es sehova nem engednek el ezert mindenbol kimaradok es lassan az lesz hogy mar barataim se lesznek kb emiatt... anyukam minden kis kesesen kiakad vagy ha egy fiu baratommal talalkozok. Rossz nekik ha en jol erzem magam?Nagyon rossz ez nekem hiszen most a baratok az elsok es nagyon igenylem a veluk eltoltott idot, de ez igy nem nagyon mukodik... mit mondjak, mit csinaljak ilyenkor?
2019. jún. 4. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

Először is tanulj jól, tartsd rendben a szobádat, cuccaidat. Ha ez adott, akkor van erkölcsi alapod arra, hogy finoman lázadj. Pl. este simán elmész buliba, utána küldesz egy sms-t, "Bulizni mentem, szeretlek bennetek, reggel jövök." Ha ezért leszidnak, fogadd szeliden, ha nem kapsz zsebbénzt, akkor menjél diákmunkára (pl. mekibe). Ugyanez, ha egy sráccal találkozol, ezért nem jössz haza suli után, simán írd meg.

Ha szidást kapsz amiatt, hogy nem fogadsz szót fogadd szeliden, mellette meg kérdezd meg, hogy miben segíthetsz. Ha meg enyhül a helyzet, akkor mondd, hogy normális társasággal bulizol, csak kicsit isztik, nem drogoztok, nem szexelgetsz össze-vissza, de ha valaki tetszik, akkor ahhoz is elég nagy vagy...

2019. jún. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Semmit,a kb.10 éven át Naponta ilyen feltett kérdések kommentjeit olvasd el.Nem bántani akarlak,de ebből a mennyiségből tudni fogod.
2019. jún. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Te még mázlista vagy, engem 22 éves fiu letemre addig nem alszanak el mig nem erek haza.. ha kell ejfelig megvarnak itthon😂😂
2019. jún. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Ha 22 évesen fiúnak érzed magad, akkor neked ez jár...

#1

2019. jún. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
Szökj.
2019. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

2vel egyetértek

Naponta tucat ilyen kérdést tesz fel ugyanaz a pár ember...

2019. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 érdeklődő63 ***** válasza:
47%
maradj otthon
2019. jún. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Más is írta már, de a dolgaid legyenek rendben. Tanulás, rend, ilyesmi.


Aztán hozd elő, hogy beszélni szeretnél velük, kérj időpontot. Talán ebből már érezni fogják, hogy valami komoly dologról szeretnél beszélni.


Készíts egy vázlatot, hogy milyen érvek szólnak amellett, hogy el kéne engedniük.

pl.

- Adtam-e valaha okot arra, hogy ne bízzatok meg bennem? Ugye hogy nem!

- 16 éves vagyok, még 2 év és az állam által elismert felnőtt leszek, lassan ideje lesz kiengedni a fészekből (mindent kedvesen mondj, nem felháborodottan)

- Mondd, hogy mennyire vágysz rá, hogy elengedjenek

- Javasolj nekik egy átfutási időt, hogy kezdetben legyen 18h helyett 19h, júliusban esetleg 20h, augusztus 21h


Szedj össze minél több észérvet arra, hogy miért vagy érdemes arra, hogy tovább elengedjenek!

2019. jún. 5. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
Azt mondod nem engednek el sehova majd hosszan sorolod hova mehetsz mégis. 16 évesen ennyi bőven elegendő.
2019. jún. 5. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem vagyok még szülő (21 vagyok), de szerintem teljesen reális, hogy azt szeretnék, hogy egy 16 éves hétköznap, iskolaidőben 6-ra otthon legyen. Nem vagy még az a korosztály, akit nyugodt lelkiismerettel enged el az ember az éjszakába, pláne iskolaidőben, mikor nyilván egyéb kötelezettségeid is vannak.

"hiszen most a baratok az elsok es nagyon igenylem a veluk eltoltott idot"

Ha a barátok csak a tanulás, kötelezettségek (házimunka, családdal töltött idő, stb.) elvégzése után jönnének, akkor szerintem a szüleid is szívesebben engednének el.

2019. jún. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!