Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim nem engednek kibonta...

A szuleim nem engednek kibontakozni, hatraltatnak a terveimben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A lenyeg: eleg szegeny csalad vagyunk. Videken elunk. A zoldsegeink es a husunk nagyresze sajat termelesu, kocsink nincs, sokszor bliccelek amikor suliba megyek, mert nem tudok jegyet/berletet venni. Igyekszem jo tanulo lenni de az orak nagyresze azzal megy el, hogy a tanarok a cigany diakokat csititjak, szoval nem valami hatekony az oktatas errefele. A masik, hogy a kertunk eleg nagy, van mit tenni rajta minden nap. +vannak tyukok, kacsak, nyulak. Veluk is van munka. Kiveszem a reszemet belole, hiszen itt lakom, en is ezt eszem, de az elmult 2 evben kezd odaig fajulni, hogy apam mar csak fekszik es iszik, anya megfoz, es csinalom a kertet meg a takaritast, mert anyanak mar faj a dereka. Errefele nincs semmi. Van par kocsma, egy disco, egy mozi, es egy muzeum. Ennyi. De ezekhez is penz kene. Nagyon el szeretnek menni inne. Anyukamnak van egy huga. Na o megcsinalta a szerencsejet, pedig o is ide szuletett. Egyetemre jart, nyelveket beszel, nagyon jo munkaja van. A ferje detto. A gyerekei pedig szinten kituno tanulok, nyelveket beszelnek, sportolnak, nyaralnak stb. En kreativnak, tehetsegesnek, erosnek tartom magam. Onszorgalombol rengeteget olvasok, angolul nezek filmeket, hiradot stb. A varos lehetosegeihez kepest a maximumot hozom ki magambol. Jovore erettsegizem, es nagyon szeretnek tovabbtanulni. A szuleim rendesen fel voltak haborodva, hogy ezt megis hogy go dolom, mifelenk nem mennek egyetemre az emberek. Meg a tanarok is furcsan neztek ram, hogy eleg meresz vagyok, a diakok 1%-a megy egyetemre. A nagynenem is megcsinalta 0 tamogatassal(a nagyszuleim nem elleneztek, csak penzuk nem volt ra). O is sokat nelkulozott, sokszor nem volt mit ennie, de tudta, hogy itt csak a gyari munka van, vagy a nagy semmi. Meg segitene is nekem, de a szuleim nagyon ellenzik. Tudom, hogy addigra felnott leszek es en dontok az eletemrol, de allandoan jon a lelkiterror, hogy ha en elmegyek mi lesz. Ismerem anyukamat, tenyleg kart tenne magaban.
2016. ápr. 10. 17:47
1 2
 1/17 anonim válasza:
97%

Inkább magában tegyen kárt, mint a Te életedet Örökre...

Mo-n vannak régiók amiket a teljes elszegényedés, az elöregedés, és a kisebbség növekedése jellemez.

Szerintem nagyon öntudatos vagy, biztos sikerülni fog, mert akinél nem, az rá sem ébred mit kéne csinálnia, és hogyan.

Ne fogalalkozz a tanáraiddal, ha jól tanulsz, érettségi utána menj költözz el, az első állami finanszírozású fősuli szakra add be a jelentkezésedet, és menj el Budapestre, vagy egy másik nagyvárosba vagy ha ott maradsz tengődni fogsz örökre.

Akár maradsz akár nem a szüleiden nem tudsz segíteni, mert csak azokon lehet, akik magukon is segíteni akarnak.

Nem egy tini dolga nyulat tenyészteni meg kertet kapálni.

Ők is csak azért csinálják, hogy legyen mit enniük de az élet azért így eléggé le van egyszerűsítve. Vagyis primitív.

2016. ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
93%
És ne félj, amint megtudják, hogy munkád és kereseted van, rögtön ráugranak a pénzedre....Ugranának, ha hagynád.
2016. ápr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy tenne kárt magában. Ne hagyd magad mindenféle hülyeséggel zsarolni. Miért is ne tanulnál tovább, azért, mert az ott nem szokás? Korábban tévét nézni sem volt szokás, gondolom, abba is beleszoktak. Az meg - ami az igazi ok, mert ez a "mifelénk nem szokás" csak ürügy -, hogy őket zavarná, ha te többre vinnéd az életben, mint ők, ne tartson vissza. Ez az ő saját lelki problémájuk, amit nekik maguknak kell megoldaniuk.


Mindenesetre szerintem ne beszélj túl sokat erről a témáról, felesleges a hátralévő több mint egy évet veszekedéssel tölteni. Hadd higgye anyukád csak azt, hogy letettél a tervedről, és közöld majd akkor vele, mi a helyzet, amikor majd aktuális lesz.


Egyébként meg ha kitörsz ebből a környezetből, és jobban fogsz keresni, akkor őket is jobban fogod tudni majd segíteni idősebb korukban. Szóval egy újabb érv, ami miatt nincs okod rosszul érezni magad a döntésed miatt.

2016. ápr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy anyukád kárt tenne magában, különben se a világ végére mész, nem veszít el örökre. Apádnak mondd meg, hogy szedje össze magát, mert ha te elmész, nem lesz mit ennie és innia sem.

Az helyes, hogy segítesz otthon (nem értem, miért lenne felmentve valaki a közös, ráadásul megélhetést biztosító otthoni munka alól pusztán azért, mert még nincs 18), és ne az első fősulit nézd ki, hanem olyat, amivel jól fizető és általad kedvelt, érdekes munkát végezhetsz, valamint a képességeid is megvannak hozzá.

2016. ápr. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%

rokonom 2 éves sulit csinált gimi után, technikus lett, 1,5 évig gyárba dolgozott, 1,5 évig elektromos szekrényeket szerelt, most pesten meg tud élni albérletben, mint technikus.

Én a mérnököt és programozót tudom elképzelni még. mérnöki elég rizikós, 3 éves lehet nem sokat ér, és 6 évig szegénységben élni nem olyan jó. Bármi történhet. Szoc tám, ösztöndíj 10-10ezer, van diákhitel amit lazán visszafizetsz ha dolgozol, de ez lehet nem lesz elég.

ha programozni akarsz, akkor lehet jobban jársz, ha nem mész egyetemre, otthon megtanulod, aztán, 22 évesen keresel egy munkát, addig is dolgozol. Hidd el, az egyetemen se tanítják a programozást, csak kérdezik. Ha most elkezded, leszarod a sulit, 1,5 év rengeteg.

2016. ápr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Tanulj keméynen, válassz egy értelmes szakot és lépj le otthonról. Nyáron menj dolgozni, hogy legyen egy kis alaptőkéd. Nehogy érettségi után megragadj azona szinte, különben ott maradsz örökre kb...
2016. ápr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát én már korábban iskolát váltottam volna, elmentem volna nagyobb városba, ha nem is megyeszékhelyre egy jó gimnáziumba kollegistának, ahonnan az embereknek legalább fele egyetemre megy. elég nehéz úgy egyetemre bekerülni, ha nem készítenek fel. Még az ország legerősebb 5 gimnáziumába járók is sokszor mennek el többszázezer Ft-os felvételi felkészítőre, hogy minél biztosabbra mehessenek.

Szóval először is olyan környezetbe kellene kerülj, ahol tudnak segíteni neked ebben.

Azután járj utána a támogatásoknak, sokféle jár, amiből meg tudsz majd élni a tanulás mellett.

Mit szeretnél tanulni, mi szeretnél lenni?

2016. ápr. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Évente 60-70 ezer diák kezd államilag támogatott felsőfokú képzésen, meglepődnék, ha ez mind az 5 (?) elitgimnáziumból kerülne ki.:-) Kérdező, gyúrj rá a felvételi tárgyakra, a neten fent van az összes eddigi érettségi kérdéssor, találsz rengeteg felkészülést segítő anyagot.
2016. ápr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

8: "Évente 60-70 ezer diák kezd államilag támogatott felsőfokú képzésen, meglepődnék, ha ez mind az 5 (?) elitgimnáziumból kerülne ki.:-"


És miért teszel úgy, mintha én bármi effélét állítottam volna?

2016. ápr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

tudom, hogy engem lepontoznak mindig, talán mert itt mindenki 18 év alatti.

Az egész gimis anyag totál felesleges az egyetemeken, a nehezebb szakokra, főleg az informatikus, régen nagyon könnyű volt bekerülni, mert kevesen választották.

Én elvégeztem a programterv. matematikust, úgy hogy nem sok pénzünk volt, és gimiben is nagyon rágörcsöltem. Hát nagy "buli" volt, de nyugisabb lett volna, ha itthon maradok és hétvégente tanulok, ha tudtam volna, hogy mit kell ésugyanúgy találtam volna állást.

Én majdnem annyi támogatást kaptam mintha dolgoznék mert félárva vagyok

2016. ápr. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!