Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan felnőtt aki kikapott...

Van olyan felnőtt aki kikapott gyerekkorában és most nem haragszik a szüleire?

Figyelt kérdés

Milyen ember lett? (mentálisan és társadalmilag is)

Értsd: nevelési célzattal, ha bármi rosszat tett verést kapott.


2019. jún. 5. 08:21
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
61%

Éngem elég sokszor elvertek.

Normális ember lettem. Sokáig haragudtam én is a szüleimre kamaszként. De ez felnőttkorban főleg amikor én is szülő lettem megváltozott. És így visszagondolva, amikor néha el is vertek teljesen jogos volt.

2019. jún. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 A kérdező kommentje:
Egyes. És folytatod ezt a nevelési elvet? (kap a gyermeked is, ha kihúzza a gyufát?)
2019. jún. 5. 08:32
 3/98 anonim ***** válasza:
69%
Miért haragudnék? Ha kikaptam néha, az jogos volt. Normális ember lettem. Normálisabb, mint sok most6ani neveletlen gyerek.
2019. jún. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
85%

Ne viccelj. Felnőtt fejjel, pláne hogy nekem is vannak azóta gyerekeim, ha hyles nevelési eszköznek nem is tartom a verést, maximálisan átérzem, mit élhetett át anyám, amikor kiszöktem például éjszaka és hajnalban mentem haza, és kaptam egy kiadós anyai pofont. Őszintén szólva ha hülyeséget is csináltam, annyit már akkor is tudtam, hogy finoman szólva nem helyes amit csinálok, és már akkor sem haragudtam érte, nemhogy most.


"Ha bármi rosszat tett, verést kapott".


Itt azért fontos, hogy mit értünk bármi rossz alatt? Rendszeres hazudozást, az anya lek***vázását, lógást a suliból, a szülők meglopását vagy mondjuk egy rossz jegyet, egy tíz perces késést vagy azt, hogy eltör a gyerek véletlenül egy vázát?


Nagyon nem mindegy.



Én egyébként három gyerekes anya lettem, egyébként tanár, kiegyensúlyozott a házasságom, képes vagyok szeretni és viszontszeretnek. Másképp nevelem a gyerekeimet, mint ahogy az én szüleim neveltek minket, de én is elkövetek hibákat, ahogy ők is elkövettek. Minden hibájukat megbocsátottam, és remélem, hogy az én gyerekeim is meg tudják majd bocsátani az enyémeket. Szántszándékkal sosem ártottam és nem is ártanék nekik soha, de nem vagyok tökéletes.

2019. jún. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
77%
Én kaptam pár pofont, sem akkor, sem most nem érzem indokoltnak. Nem azért kaptam őket, mert rosszat csináltam, hanem anyám idegállapotától függően bármiért. Egyszer pl ásítottam kb. 9 évesen, amikor magyarázott, ő meg felképelt. Nem is tudtam akkor, hogy ezt úgy is lehet értelmezni, hogy untat amit mond, simán csak álmos voltam. Nem bocsájtottam meg egyiket se, már várom, hogy magatehetelen öreg legyen, visszakapja majd, amiket nekem gyerekoromban adott.
2019. jún. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
84%
Engem egyedül nevelt anyukám, és időnként kaptam. Akkor haragudtam. Most már nem. Egyrészt jóban vagyunk, szeret, segített mindig, ahogy tudott. Másrészt felnőttként már látom, hogy mennyire nehéz helyzetben volt egyedül, és nem volt senkije sem, aki segítsen neki, így ez is nagyban hozzájárult, hogy türelmetlen volt kicsit, hogy nem tudta, hogyan kezelje a dolgokat.
2019. jún. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
80%
nagyon lázadó gyerek voltam, nehéz volt engem kordában tartani. kaptam néha pofont, amikor megérdemeltem. eszembe se jutna haragudni a szüleimre. és én is így fogom nevelni a gyerekeimet (láttam az ellenpéldát a családomban)
2019. jún. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
59%
5-ös: igazad van teljesen SOkkal jobb ember vagy anyukádnál, aki ezek szerint hirtelen indulatból adott pofont neked párszor, te pedig előre eltrevezed, hogy amikor magatehetetlen lesz, beletaposol és belérúgsz. Jogosan haragszol. De ha jobb lennél nála, elmondanád neki, milyen mérhetetlen fájdalmat okozott neked gyerekkorodban, és esélyt adnál arra, hogy bocsánatot kérjen, te pedig megbocsáthass. Így több gonoszságot érzek benned, mint amennyi benne lehetett.
2019. jún. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 A kérdező kommentje:
Köszönöm a számomra hasznos válaszokat. Kisiskolás lányom miatt tettem fel a kérdést : az egyik amiért kapott pl, hogy ellopta a társa edesseget, mert az nem adott neki. Egyébként ő is azt mondta utána, hogy megérdemelte. (volt más incidens is, csak most ezt emeltem ki). Annyira tabu téma manapság megütni egy gyereket, hogy felmerult bennem, hogy tényleg annyira rossz dolog-e.
2019. jún. 5. 09:12
 10/98 anonim ***** válasza:
74%
Más dolog 1-2x elnáspángolni egy gyereket és más kérdés, ha a szülő szétveri a gyereket mert éppen agymenése van.
2019. jún. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!