Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt gyerek drogproblémái...

Felnőtt gyerek drogproblémái esetén értesítenétek a szülőket?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó kolléga-és barátnőm, akinek a lánya egy korosztály velem és vele is elég jóban vagyok. És az a helyzet hogy nemrég kristállyal kínált és olyasmiket mondott amikből nyilvánvaló hogy rendszeresen fogyasztja és füvet is hasznàl. Az anyja semmit nem tud, lehet nem kéne beleszólnom, de valahogy felelőssèget érzek aziránt, hogy szólnom kéne valakinek, akitől segítséget kaphat a làny(bár nem úgy néz ki mint aki segítséget szàbdékozik kérni). Szerintetek mi az okosabb döntés?
2019. febr. 26. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Egy felnött "gyerek" egyedül dönthet mindenben, a szülönek semmi beleszólása sincs. Ha az illetö nö drogos, azzala szülök nem tehetnek semmit. Itt esetleg te tudnál a növel elbeszélgetni, habár aki függö, az megmagyarázza, hogy nem komoly, bármikor abba tudná hagyni, ha akarná és csak alkalmilag használ valamit, tökéletesen tudja kontrollálni a dolgot!
2019. febr. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel felnőtt, ezért teljesen feleslegesen árulkodnál, mégis mit tudna az anyja csinálni? Ha csak nem óhajtod a rendőrséget is belekeverni, akkor nem lehet az akarata ellenére leszoktató kezelésre vinni. Ne generáld a drámákat, nincs értelme és semmi közöd hozzá.
2019. febr. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom mi az a felnőtt gyerek.
2019. febr. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tudják ők is, csak tehetelenek vagy nem is foglalkoznak vele. Ha nem tudják, lehet hogy felzaklatnád őket. Nem a te dolgod ez.
2019. febr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
41%

Ha lebuktatod, akkor elveszíted a bizalmat, hogy esetleg tőled kérjen segítséget.

A szerhasználatról leszokáshoz saját elhatározás kell. Te rámutathatsz a megvalósult negatív következményekre, de ne cseszegesd őt! Inkább azt kérdezd meg, mióta él vele és mit ad neki a szer. Akkor esetleg rájöhettek a valódi okra. De ezzel se tolakodj!

2019. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Felnőtt gyerek.. Amugy 90% a család okoz rákot mentális betegségeket függőséget. Mai tizen évesek meg a szexel potolják a szeretet figyelmet törödést vhova tartoznának mert a szülők csak magukkal vannak elfoglalva kicsi koruktól. :(

37N

2019. febr. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem szólnék bele, mert vagy nem készült fel az információra és ellenem fordulna tagadás közben, vagy úgyis tudja, de nem tud mit kezdeni a gyerek függőségével.

Egy munkahelyet is el lehet így veszíteni, ezért én kizárnám onnan a magánéletet és csak a munkára koncentrálnék. Mindenképpen megromlana a viszony, mert akár tudja az anyja, akár nem, egy szülő sosem szeret mástól szembesülni azzal, hogy a gyereke egy kudarc, ő pedig szülőként megbukott. Tartsd magadban.

2019. febr. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
33%

Akkor én vagyok a kivétel.


Én szólnék. Könyörgöm ennél csak nagyobb bajban lesz.

2019. febr. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szólnék. Már csak azért is mert a lány baromi nagy bajban van, és függő létére nem fog segítséget kérni. Nem tudnék az anyja szemébe nézni hogy kussoltam, miközben TUDOM hogy a lánya napi szinten pusztítja magát. A kolléganőd a barátod. Hazugságot, hallgatást érdemel egy barát mikor ekkora baj van?
2019. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!