Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Halasztok az egyetemen, mert...

Halasztok az egyetemen, mert 2 tantárgy nem sikerült, erre a szüleim követelik, hogy mutassam meg nekik a Neptunban a jegyeimet, tantárgyak jegyzékét, valahogy szerezzem meg a jelenleti íbeket hogy bejártam. Normális?

Figyelt kérdés
Nem lakom otthon, magamat tartom el, az érettséginél nem voltak ilyen szigorúak. Ezt meg halál komolyan veszik. Szerintük mindenki el tudja végezni az egyetemet..
2019. jún. 8. 18:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

Ki fizeti a tanulmányaidat? Ha ők, akkor jogos az elvárás. Szeretnék tudni, hogy mennyire veszed komolyan illetve, hogy mibe ölik a pénzüket. Ez a katalógus bemutatása stb. kicsit túlzás, de te tudod, hogy milyen a kapcsolatod a szüleiddel.


Attól, hogy elbuktál két tágyat még nem jelenti azt, hogy nem fogod elvégezni az egyetemet.

2019. jún. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha magadat tartod el, akkor önálló, (funkcionálisan is) felnőtt ember vagy, és meg kell húznod egy bizonyos határt a szülőkkel. Hasonló helyzetben én határozottan visszautasítanám ezt a kérést, még akkor is, ha nincs takargatnivalóm (mert ez egy elvi dolog). Dühöngeni nem érdemes rajta, mert azzal csak a saját közérzetedet rontod el, de változtatni semmin nem fog. Egyébként fel a fejjel, legközelebb sikerülni fog.
2019. jún. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
87%

Felnőtt vagy, nem sok közük hozzá.


Amúgy van valami fogalmuk arról, hogy egyetemen hogyan működnek a dolgok? Érdekes tévképzetei tudnak lenni annak aki nem járt egyetemre, vagy még a korábbi rendszerben végzett. Esetleg ezen elgondolkodhatsz és megpróbálhatod elmagyarázni neki mit miért csinálsz.

2019. jún. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem kötelező megmutatni nekik a jegyet, bár ha ők finanszírozták akkor talán igen.

Rádkényszerítették az egyetemet és betegen is be kellett járni, ez az a történet?

2019. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Kb 25 éve jártak egyetemen, szóval nem most volt.


Nekem is fura, hogy 23 vagyok, 1 éve magamat tartom el, (az első 2 évben támogattak havi 40ezerrel + a koli ami 20ezer ft volt. Tandíjat nem kell fizetnem)

2019. jún. 8. 19:40
 6/24 anonim ***** válasza:
50%

te figyelj, az nem lehet, hogy így próbálják "feldolgozni" (persze elég rossz módszert választottak) hogy az ő kicsi fiuk/lányuk kirepült a családból, és felnőtt?

mármint érted, gyerekként, egész nap otthon voltál, megvolt a kontroll, és most kicsúsztál a kezükből, és ettől előbb halálra rémültek, utána megpróbálták visszaszerezni?

mondj nemet, nem az ő dolguk.

2019. jún. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

#8

Persze, nem mutattam meg. Akkor meg az lenne a baj, hogy a két sikertelen tárgy mellett, mi az a sok kettesre és hármasra teljesített óra...

Gimiben nem nézték meg sosem az ellenőrzőmet, szülőire is alig jártak. Talán 4 év alatt 2x voltak, akkor sem akadtak ki ha valamiből kettest kaptam, csak mondták, hogy legyek szorgalmasabb...

2019. jún. 8. 19:57
 8/24 A kérdező kommentje:
#4 finoman szólva erősen ajánlották, hogy nekem muszáj egyetemre járni, mert érettségivel nem leszek boldog, csak a wc-t pucolhatom vele..meg kb abban mérnek egy embert, hogy jó vagy nem, hogy diplomás vagy nem...
2019. jún. 8. 20:03
 9/24 anonim ***** válasza:
79%

Nem laksz otthon, eltartod magd? Akkor mi a probléma? Én körberöhögném őket, hadd vergődjenek.

Nem tartozol feléjük sem magyarázattal, sem elszámolással.

És nem, nem normális. Zakkant mindkét szülőd.

2019. jún. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
48%

Miért kérdezi mindenki, hogy a kérdező eltartja-e magát? Mert ha igen, akkor kevésbé lesz hülyeség a szülők kérése, vagy mi?

Felnőtt ember, semmi közük az egyetemi tanulmányaihoz.

2019. jún. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!