Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az igaz, hogy mire elvégezzük...

Az igaz, hogy mire elvégezzük a középiskolát, addigra az életünk során a szüleinkkel töltött időnk 90%-át már elhasználtuk?

Figyelt kérdés

Egy cikkben olvastam, és a 90% meghökkentően soknak tűnik. Szerintetek?

(Feltevések: egy háztartásban élnek, nincs válás.)



2019. jún. 8. 21:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%
Mi ebben a meglepő ? A felnőtté válással együttjár a szülőkről való leszakadás, ami a normális életút egyik jellemzője.
2019. jún. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%
Igen, hálistennek
2019. jún. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
59%

Háááát. Ha pl. valaki még 45 évesen is a szüleivel lakik.

De ha a gyerek el is költözik,de utána sokat jár a szüleihez,és megy ez 40 évig,akkor nem igaz.

De ez sokmindentől függ.

2019. jún. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
42%

Bizonyos embereknél igaz, másoknál nem.


Egyrészt sok dolgot leírtak. Mama hotel, otthon élés, sokan akár családdal együtt a szülőkkel laknak. Másrészt meg minden a körülményektől függ.


Nekem például nagyszüleim gyakorlatilag a szomszédban laktak. Naponta látogattuk őket, sok időt töltöttünk együtt. Míg a rokonok messze laknak, ők 2-3 havonta jöttek a nagyszülőkhöz.


Illetve mit értünk együtt töltött időnek? Minőségi idő vagy csak lógnak egymáson? Mert emlékszem gyerekként én voltam lecseszve, hogy "mindig gépezek" ami az akkori CRT monitorok időszakában napi 2-3 óra volt maximum. Apám meg TV függő volt, anyám meg élete 90%-át a fotelban ülve a telefonját nyomkodva tölti.


Illetve mi számít együtt töltött időnek? Gyerekkoromban meg utána is soha nem mentünk szinte sehova, alig volt közös program. Személyesen valahogy sosem jöttem ki a szüleimmel. Viszont telefonálni sokat telefonáltunk, ha messze voltam.

2019. jún. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!