Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy ideig elfogadhatónak...

Egy ideig elfogadhatónak tartjátok ezt a stílust?

Figyelt kérdés

Apukám 45 éves, 30 éve láncdohányos.Többször próbált meg leszokni (1 hét volt a legtöbb idő amíg letudta tenni), végül mindig visszaszokott a napi 1.5 dobozra.

Már több mint 2 hete nem gyújtott rá, nikotintapaszt és rágót használ, azt mondja,hogy most egész jól bírja, úgy érzi,hogy menni fog, most fejben is ott van, és én is így látom.

Most látom először,hogy igazán akarja, és úgy áll hozzá (rajta kívül csak papám dohányzik az egész családban, és ő is csak alkohol mellé)

Apukám egy alapvetően csendes,nyugodt ember, nehéz feldühíteni, nagyon szemtelennek kell hozzá lenni.

Egész életemben kétszer ha hallottam kiabálni, de ezzel is sokat mondok.


Viszont amióta nem dohányzik, azóta sokkal indulatosabb.

Pl. bevásárolni voltunk, levállazta egy fickó, de apukám 190 centi magas, meg 120 kiló így a fickó lepattant róla.Erre a pasas anyázott neki.

Ő meg úgy ordított vele, hogy mindenki minket nézett.De tényleg, torkaszakadtából, hogy mit anyázol te köcsög stb...

Az egész család teljes megdöbbenéssel nézett, mondtuk is neki a kocsiban, hogy nem reagálta e túl, de szerinte nem.

Ha ez 3 hete történt volna maximum röhögött volna, és nekünk mondta volna,hogy hülye gyökér volt.

Akkor tegnap az egyik jó barátja jött át, mindig szívóznak egymással.Valamit beszólt neki a barátja "vérszívás" címén, semmi extra nem volt benne, mindig ilyenek.Apukám meg mondta neki,hogy na most takarodjál a házamból te..(és obszcén trágárságok)

Szóval most össze is vesztek.

Nem értem.

Velem/velünk még nem beszélt csúnyán, de többször is szólt már úgy,hogy nem igazán tetszett. (és régen nem ilyen volt)


Anyukám szerint ez normális, főleg mert apukám mindig akkor gyújtott rá ha felhúzták, és nem mondott semmit, nem kiabált általában hanem elszívott egy cigit, és utána nyugodtan beszélte meg a dolgot.


Nekem viszont nem tetszik, és tartok tőle,hogy el fog küldeni minket is a halál 'szára előbb vagy utóbb ha felhúzzuk.Ez pedig nem megszokott a mi családunkban, és én megsértődnék ha nemhogy úgy beszélne ahogy a barátjával, hanem már akkor is ha csak hasonlóan.

Lehet érzékeny lelkű vagyok, aláírom, de egy világ dőlne össze bennem ha velem így beszélne ő.

Nem érdekel ha más ordibál velem, de családi szinten nekem nem férne bele.

Szeretnék vele erről beszélni, de a család szerint inkább hagyjam még, majd elég lesz akkor ha olyat mond nekünk is.Csak én ezt nem akarom megvárni.

Viszont valahol meg kell értenem, hogy miért lett "agresszívebb", és talán még ez is jobb mint a napi 30 szál cigi, nem szeretném ha 10 év múlva temetnénk.


2019. jún. 9. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez csak ideiglenes, el fog múlni. Támogassátok benne, es legyetek türelmesek, most nagyon ingerlékeny. Ha valaki éhes, túl melege van, hasonlóan ingerlékeny lesz, ez teljesen természetes, amikor nyugodt, beszéljétek meg vele, ha ő is tudja magáról hogy a nikotinelvonás miatt ingerlékenyebb, könnyebben kordában tudja tartani magát.
2019. jún. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy idő után elmúlik
2019. jún. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Csak az elvonási tünetek miatt ilyen, vissza fog zökkenni a megszokott kerékvágásba.
2019. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

"tartok tőle,hogy el fog küldeni minket is a halál 'szára előbb vagy utóbb ha felhúzzuk ... talán még ez is jobb mint a napi 30 szál cigi, nem szeretném ha 10 év múlva temetnénk"

Ezt tartsd észben: amíg kiabál, addig él, és az jó.

Normalizálódni fog a helyzet. Kitartás.

2019. jún. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

Nálunk fater kb ugyanez a kategória, ha én vezetek éppen, saját autóval, akkor már minden baja van ha nem állunk meg éppen, és első a cigi...

Apám 49 és utoljára akkor szüneteltette a cigit 16 éves korától, amikor a gyerekvállalás volt tervbe, ez 1992-93-as időszak, legalább akkor tekintettel volt a dolgokra, bár nem mintha sokat számított volna, hol ott előtte is gyerekkora óta cigizett.


Örülj hogy nálatok legalább megy a próbálkozás, nálunk sajnos nem, egyrészt a magas jövedelme, és a rendezett élete miatt, elmondása szerint megteheti. De amikor mondom neki hogy mit szeret benne, mi értelme, arra nem kapok választ adni, én megiszok egy-két sört, ha épp nem vezetek és szabadnapos vagyok, de annak legalább van hatása.


Ha elfajul egy bizonyos szintig a családi beszélgetés, akkor megmondod neki hogy menjél gyújtsál rá ha ideges vagy, és figyeld majd a reakcióját, jó esetben lecsendesedik és elvonul, vagy előkap egy szálat.... de abból meg kiderül hogy nem tudja kezelni az indulatait és pótcselekvésként jön a cigi.

2019. jún. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Elvonás miatt ilyen, igen. Pár hétig inkább ha ideges, menj arrébb. 30 szál nagyon sok, neked is érdeked hogy elhagyja. Inkább gondolj arra hogy most beteg, lényegében az is, testi tüneteket produkál valami miatt.
2019. jún. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

"Ha elfajul egy bizonyos szintig a családi beszélgetés, akkor megmondod neki hogy menjél gyújtsál rá ha ideges vagy"

Ilyet inkább ne mondj... Mást mondj. Amiből kiderül, hogy megérted, hogy elvonási tünetek, és ezért nem is haragszol, és inkább kiabáljon, csak ne gyújtson rá, hogy végre kigyógyuljon a bagózásból.

2019. jún. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Hehe, mostohaapám ugyanez volt kamaszkoromban. Egyik napról a másikra gondolt egyet, és letette a cigit. Húzós hónapok következtek. MINDENÉRT üvöltött. Aztán elmúlt. És azóta nem bagózik, hála istennek.

Tudom, hogy ez most báncsa a lepekelkedet, de próbálj meg vele toleráns lenni, baromira nehéz időszakon megy keresztül.

2019. jún. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Normális, eserleg hivjad sportolni (uszás pl., a testsúlya miatt), kirándulni, az jó feszültség levezetés.
2019. jún. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!