Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyuka általában miért nem...

Anyuka általában miért nem szokott rászólni "kissé elevenen" viselkedő csemetéjére?

Figyelt kérdés

Meglátogatott minket párom volt osztálytársa, mivel már régen találkoztak. Két kis gyermeke van, akiket magával hozott, de azok önállósították magukat és sokmindenhez hozzáértek, viszont anyukát ez a legkevésbé sem zavarta, ő csak beszélgetett. Nekünk ez azért kicsit kellemetlen volt, azt nem vettem észre hogy neki is. Ugyanakkor szomszéd néni is átjött máskor unokával, hiperaktív gyermek, de ő többször is elmondta neki "nem szabad" aztán végül ölébe vette és fogta őt végig.

Én nemigen szólhatok, mert nem az én gyerekem, mi közöm hozzá hogy más hogyan neveli. De szerintem azért egy határa mindennek van.


2019. jún. 10. 08:59
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
26%

Nem értm, mi a gond azzal, hogy "sok mindenhez hozzáértek", elvégre nem ülhetnek mozdulatlanul órákig.

Szerintem túlzásba vagy esve, ha csak ennyi a gond, akkor veled van probléma.

2019. jún. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
89%

Talán mert maga sem tudja mi az illem.

"Én nemigen szólhatok, mert nem az én gyerekem, mi közöm hozzá hogy más hogyan neveli."

Ebben viszont tévedsz, igenis jogod van rászólni bárkire, hogy ne fogdossa a dolgaidat.

2019. jún. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

1-es: nem órákig voltak itt, bár úgy volt hogy tovább maradnak csak egy óra volt, mert a férje előbb végzett és együtt mentek. Nekünk viszont nincs gyerek, így nem tudtuk őket lefoglalni

2-es: jó, mi vagyunk itthon, de kellemetlennek éreztük volna ha szóvá tesszük. Persze többször is jelentőségteljesen egymásra néztünk.

2019. jún. 10. 09:17
 4/51 anonim ***** válasza:
50%
Anyuka már kiégett 😂 Úgy van vele, hogy az ő életét már szét...cimcálták a kicsik, hát menjen szét másé is, ezért nem szól rájuk, hadd romboljanak, bármit csinálhat a csemete, csak ne őket nyaggassa. Nyugodtan szólj ilyenkor a kedves vendégednek, hogy kezdje már fegyelmezni a kicsiket. Saját lakásodban ne tűrd a tapló viselkedést senkitől.
2019. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 A kérdező kommentje:
Saját otthonunk a miénk és szeretjük ha rend van, de ez nem egyedi eset, sétálás közben mi is sokszor látjuk, mikor játszótereken sokszor egymás fejéhez vágják anyukák és apukák hogy a másik egyáltalán hogy merészeli az ő porontyát fegyelmezni...
2019. jún. 10. 09:27
 6/51 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nyugodtan raszolhattal volna!!Ha osszejovunk a barátokkal 11 gyerek van összesen.Kisebb nagyobb,ha randalirok ugyan ugy raszolok az osszesre.Baratnoim meg az enyemekre ha olyan van.Sose volt gond belőle.
2019. jún. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
78%

Engem meg is loptak a vendéggyerekek, persze kiderült. Anyu-apu se egy nevelő szándékú megjegyzéset, se egy bocsánatot nem engedett meg felénk.

Nagyon sok szülő teljesen bullshit és abszolút nem ért a gyerkekehez annak ellenére, hogy van neki, akár több is. Szeretné azt hinni, hogy ha kipottyantott egy lurkót, akkor ő SZÜLŐ lett, nagybetűkkel, de nem, ez nem így működik. Rengeteg olyan szülő van, aki rendesen fél a gyerektől, a gyerek irányítja a családot, ők meg nem tudnak fellépni ellene, úgyhogy felteszik a pléhpofát és inkább úgy tesznek, mintha ők ezt kifejezetten így akarták volna, és ha beleszólsz, te vagy a tuskó, hogy képzeled. Közben meg maga is rabszolgaságban él a pulyája mellett.

Pont szombaton néztem végig, ahogy az unokatesómat a négyéves kislánya megüti. Ő meg nem csinál semmit, csak leteszi, hadd menjen. Oké. Ha megszólalok, rögtön bunkó vagyok, de tudjátok mit? lesz*rom, nem engem fog egy ovis csépelni meg irányítani. Gyengék, nem rátermettek, nem határozottak - sok szülő maximálisan irányítható, lefekszik a gyereknek, nem nevel, maximum ügyesen a látszatát kelti, hogy nála milyen kirányul átgondolt rendszer van.

Ezt láttad te is, kérdező. Ők nem bírnak a gyerekkel, tudják, hogy felesleges szólni, mert nincs szavuk, más feladták. Szomorú.


Semmi baj, pár év múlva majd mennek a gyerkőcök suliba, és akkor lehet a tanárokat hibáztatni, hogy miért nem nevelik meg a tök félrenevelt gyereket heti 3x45 percben...

2019. jún. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
79%
Most ilyen, én attól kapok idegbajt mikor a gyerekek elkezdik aa szekrényemet nyitogatni (semmi különös nincs benne amúgy) és nem szlnak rájuk. Hát hogy tanulná meg a gyerek hogy nem illik? Nyilván magától nem. Én szoktam szólni érte, az enyémek pár alkalom után megtanulték, másé se butább náluk, ugyhogy egy közepesen illedelmes viselkedés elsajátítására képes lehet. Öcsém hiperaktív, mozgottt gyerekkorában mint a sajtkukac minden vendségben és lehet ez idegesítő, de sose nyúlt bele senki fiókjába, vagy szórta szét a konyhaszekrényt, az is igaz hogy erre anyámék figyeltek is nagyon. Engem elég volt lerakni egy vitrin elé nézelődni valami kekszel, nyilván az ilyen tejbetöki gyerekekkel könnyebb.
2019. jún. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is mondattad volna: nem akarom, hogy hozzányúljatok a dolgokhoz. Különben sem szeretjük a 'kissé eleven' 3-8 éves porontyokat, azt szeretjük, ha a 'kedves' régen látott vendégek leültetik őket egy sarokba, és a kellemes és barátságos vendégség során ülnek ott, mint két I. világháborús veterán.
2019. jún. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon gyakori manapság az ilyen anyuka/apuka. Aki szerint nem kellenek korlátok. A gyerek romhalmazt is csinálhat a lakásból, azt kedves mosollyal kell tűrni, "mert hát ő még kicsi".

Egy generációval korábban ez az ostobaság még nem volt (ennyire) divatban, nem véletlen, hogy a nagymama igenis rászólt a maga unokájára.


Engem számtalanszor lepontoztak ezen a honlapon, mert a gyerek ellenállását nem letörni, hanem elsimítani akarom, mert a hisztijeire sosem büntetéssel, hanem öleléssel, megnyugtatással, eltereléssel reagálok. Viszont nálunk természetes, hogy a gyerek nem nyúlhat bármihez, amit elér, nem kotorászhat olyan szekrényben, fiókban, ahol nem az ő játékai vannak. És ezek után az óvodáskorú gyerekemnek teljesen természetes, hogy más lakásában sem nyúl a háziak holmijához. És természetesen bátran mehetek vele bárhova, soha nem kerülök kellemetlen helyzetbe (inkább mindenhol a dicséreteket zsebelem be, milyen jól nevelt!). Mert én - ellentétben a nyitókérdésben említett anyukával - igenis kellemetlenül érezném magamat, ha a gyerekem így viselkedne.


A konkrét helyzetről a következőt mondanám: anyukának lett volna kötelessége vinni olyan dolgokat, amikkel leköti magát a gyerek, ill. el kellett volna fogadnia, hogyha gyerekkel megy baráti látogatásra, akkor nem tud olyan nyugodtan beszélgetni, mintha nélküle lenne, vagy valaki más lekötné a gyereket.

2019. jún. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!