Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk közönyösen viselke...

Mit tegyünk közönyösen viselkedő rokonokkal? Észre vegyék nem törődöm azzal ha így viselkednek? Lehet ezt legyőzni? Ez a közönyös viselkedés lelki ráhatás akar lenni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy fegyvert ellenük,hogy észre vegyék magukat ezzel a módszerrel semmire nem mennek.

Nem vagyunk jóba az egész családdal,mert nem az Ő meglátásuk szerint viselkedünk,és nem úgy neveljük a fiúnkat ahogy Ők szeretnék.De itt anyósom irányítja az egész családot,Ő oltogat mindenkit!Hogy kezeljük ezt az egészet?Mikor visszük babánkat bármelyik családtaghoz,hozzánk sem szólnak,nem kérdeznek,és megvető pillantásokat kapunk!


2009. máj. 27. 09:04
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szia!!!

Nekem az a véleményem,hogy ha így viselkednek a család tagjaitok,akkor ne menjetek hozzájuk.

Nálunk is van hasonló helyzet,de mi a "másik oldalon" vagyunk. Úgy értem,hogy hozzánk is jön néha az egyik rokonunk,és szinte ránk tukmálja,erőlteti magát és a gyerekét.Elvárja ,hogy fogadjuk el olyannak,amilyen,és szeressük.De ezt nem lehet kikönyörögni,vagy megkövetelni.

Pláne gyerektől.Ő ösztönösen viselkedik velük,fél tőlük,és nem játszik a gyerekükkel.Ez rosszul esik nekik,de mi nem tehetünk róla.Nem kényszeríthetjük a gyerekünket,hogy szeresse a rokon gyerekét!!

Szerintem,ha azt veszed észre,hogy lenéznek,nem érdeklődnek irántatok,akkor ne járjatok össze.Keressetek olyan társaságot,akik szeretnek,elfogadnak titeket,és a nevelési elveiteket.

Mi is nehezen "viseljük" az ő nevelési hozzáállásukat,de persze nincs közünk ahhoz,hogy ők miként nevelik a gyereküket.

Remélem nem sértettelek meg!!!Üdv

2009. máj. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyétek be a lesz@rom tablettát, és ti se foglalkozzatok velük. Évszázados megfigyelés, hogy ha valakin látszik, hogy idegesíti egy adott szitu, akkor már csak azért is "piszkálják". Szóval, a saját fegyverüket fordítsátok ellenük. Különben sem ők számítanak, hanem ti ahogyan egy család vagytok, ti legyetek együtt hármasban vagy négyesben boldogok, és ha ezt fogják rajtatok látni, akkor ők lesznek majd idegesek, de ti azzal se foglalkozzatok, hiszen nem tőlük függ a megélhetésetek!
2009. máj. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

második válaszoló vagyok újra...

de az is lehet, hogy nem lelki ráhatás akar lenni, ők egyszerűen csak ilyenek, az emberek nem egyformák, ettől szép a világ!

2009. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mikor megszületett a babánk átt akarta venni anyósom a szülői szerepet tőlünk.Nem hagytuk,és nem akartuk,hogy csak egy pótlék legyen a gyerekünk akit oda vágunk rokonoknak,anyóséknak mert most nincs kedvünk a gyerekhez.Ők ezt szerették volna.Volt egy nagy veszekedés,és a rokonokat ellenük fordította,meg az egész familit.De a gyerekünk végett muszáj vagyunk találkozni velük,és olyan megalázó mind ha ott sem lennénk!Férjem mellettem ál!
2009. máj. 27. 09:41
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom,ha ennyire elzárkóznak, akkor minek tekertek annyira utánuk. Tudod, amelyik szekér nem vesz fel, azután nem kell szaladni...

De tényleg. Ne menjetek. Gondolom, azért próbálkoztok,mert ti is szeretnétek rokoni kapcsolatokat. De ebből így nem lesz jó kapcsolat, sőt még rosszabb lesz. Azt mondom, ne menjetek hozzájuk. Éljétek az életeteket, úgy ahogy nektek tetszik. Aztán majd kialakulnak a dolgok. Lehet, újabb kapcsolataitok lesznek, barátok, munkatársak...akikkel meg meglesz a közös hullámhossz. Az is lehet, hogy az idő oldja meg a helyzetet, és a rokonság egyszer csak "puhulni" kezd magától is. Bár én mondjuk konok vagyok és aki nekem egyszer farral fordult, nincs az az Isten, hogy barátkozzam vele. De te tudod,ha a család értekében megtennéd...

szóval türelem. Ne erőltessétek.

2009. máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
szia, teljesen megértelek. hasonló a helyzet nálunk is. semmi biztatót nem tudok tanácsolni. nálunk is anyósék ilyenek. sosem tettem semmit, amiért közönyösen kellene viselkedniük velünk, és mégis. bár igaz, a saját gyereke sem érdekli, miért várom akkor, hogy a mi gyerekeinket szeresse? Nincs fegyver az ilyen ember ellen, az sem jön be, ha 3 hónapig feléjük sem mentek, mert az ilyen egyszerü emberek nem veszik észre magukat. most én is a 3 hónapot tesztelem, felénél tartunk, de még nem jutott eszébe felhívni minket, pedig 2 hete volt az unokája születésnapja. arról is simán megfeledkezett. hát milyen nagymama az ilyen? szerintem ne menjetek oda. mi minden vasárnap mentünk, minden alkalommal megbántódva jöttem haza. nincs erre szükségem, inkább ne tartsuk a kapcsolatot. nagyon rossz érzés, el tudom képzelni mennyire rosszul esik neked, de tényleg talán az egyetlen megoldás, ha megszüntettek minden kapcsolatot velük. akkor talán egy idő után eszükbe jut, hogy gond van. talán, de ez sem biztos.
2009. máj. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
Ohh hát én is hasonló "gatyában járok". Igaz nálunk nemcsak az anyós ilyen, hanem az egész család. Párom családja sosem kérdi mi van velünk, szülinap, névnap, karácsony és egyéb ünnepek felejtősek, de amikor nekik van vmi ünnepelni való hívjak a páromat, hogy menjen bulizni. De már mi is elfelejtettük az ünnepeket, és mi lassan 1 éve bevettük a sz*rok bele tablettát... Nem változott semmi, csak mi tanultunk meg együtt élni a helyzettel és megtanultunk élni nélkülük. Tedd Te is ezt, sokkal jobb, én tudom!
2009. máj. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Egyszerű, ne menj hozzájuk. A gyerek se. A gyerek kedvéért nem kell mennetek. A gyerek nagyon jól elvan nélkülük is. Ha ti boldog családot adtok neki, akkor neki bőven elég az apa meg az anya. Ennyi.

Hidd el, ha ők akarnak unokát, ők fognak jönni és akkor kénytelenek elfogadni a játékszabályokat. Ha nem akarják, ne jöjjenek. Senkinek semmit se kötelező!!!

2009. máj. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak igaza van.Miért lenne muszáj bárkivel is összejárni akivel nem akartok?Nekünk is vannak olyan rokonaink akikkel nem járunk össze.Mi is hasonló szituban voltunk az első gyerekünk születése után mint Ti.Nálunk is kirobbant természetesen a balhé anyósékkal mert én besokalltam,és több mint egy évig velük sem tartottunk semmilyen kapcsolatot.Aztán mikor a második babánkkal voltam terhes jöttek békülni,szerintem abban bíztak addig,hogy majd csal elválunk a férjemmel.De nem jött be nekik,és azóta kénytelenek máshogyan viselkedni velünk ha jóba akarnak lenni.A mi gyerekeinkhez a mi szabályaink szerint alkalmazkodnak nem önkényeskednek.

Tetszik vagy sem ez van és ez is lesz.Egyetérteni nem muszáj senkivel,de a mások életét tiszteletben tartani igen.Minket többet rá nem lehetne kényszeríteni,hogy olyan valakikkel tartsunk kapcsolatot akiket igazából nem szeretünk.A gyerekeink közelébe meg pláne nem engednénk ilyen embereket.

2009. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az egészbe az meg még furcsább,hogy 7 hónapos gyerekünk bár melyik családtagot meglátja a közelébe,vagy adnak egy puszit a gyereknek visítva ordít a kicsi.Mind ha tudná a kicsink,hogy őket nem igazán szeretjük,és ők sem minket!Érdekes ahová járunk vásárolni,ott a az eladónőnek mosolyog a kicsink pedig nem is ismeri,sőt még a szomszédoknak is jut mindig egy-egy mosoly.Szerintetek megérzi a babánk,hogy Ők nem jó emberek?
2009. máj. 27. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!