Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért nem támogatja...

Sok szülő miért nem támogatja a gyerekét?

Figyelt kérdés
A minap voltunk keresztanyumnál, és apummal beszélgettek, én is hallottam. A fizetésről is szó esett, és keresztanyum mondta, hogy annyiból, amennyit apum keres, már lehet félrerakni a gyerekeknek (nekem és öcsémnek). Én majdnem közbeszóltam, hogy ilyen gondolat apum (és anyum) fejében fel sem merülne, hogy a gyerekének félretenne pénzt a jövőre gondolva. Én már 16 éves korom óta diákmunkáztam, és mindig a fizetésem 1/3-ával hozzá kellett járulnom a családi költségvetéshez, pedig egyáltalán nem szorultak volna rá. Most is diákmunkázom (már fösuli mellett) és amellett, hogy nekem kell fizetni az iskolai tanszereket, buszbérletet és egyéb privát kiadásokat, még be kell hogy "szálljak" a rezsibe, és a lakhatásba, holott saját házunk van. 18 éves szülinapomra pedig vehettem magamnak egy cipőt, de úgy, hogy az ár felét én állom. Sikerült a pár év diákmunka alatt összespórolnom 600 ezer forintot, és amint a szüleim ezt megtudták, fokozatosan vissza akarják velem fizettetni a jogsim árát, mondván, én mit kezdenék azzal a pénzzel, saját lakásom úgy sem lesz már a magas árak miatt. No comment. Másnak a szülei meg tök jó fejek, spórolnak a gyereknek saját lakásra, vagy hogy meglegyen neki az önerő. Megint mások pedig finanszírozási forrásként tekintenek a gyerekre, hát akkor ne csodálkozzanak, ha majd egy szép napon fogja magát, és elköltözik, aztán soha többet feléjük se néz.

2019. jún. 11. 07:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
71%
Hát nézd , nekem még picik a gyerekek de mindegyiknek már van lakása ami ki van adva. De nehogy azt hidd ha csak ugy kap egy lakást az megold mindent megbecsüli tudja azt milyen értéket kapott . Nem vagyok arról meggyőződve hogy csak és kizárólag egy 40 milliós kezdotokevel lehet eletet kezdeni. Én se kaptam.
2019. jún. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
78%
Arról nem írtál, hogy nekik milyenek az anyagi lehetőségeik. Meg tudnák tenni, hogy támogassanak?
2019. jún. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Igen, nem szorulnának rá. Átlagosan olyan 600-700 ezer havonta a család bevétele. De ebben benne van a családi, meg mamám nyugdíja is, mert velünk lakik.
2019. jún. 11. 13:23
 24/33 A kérdező kommentje:
A vicc az, hogy hónap végén mindig nullán vannak, félrerakni így sem tudnak, pedig semmi törlesztésük sincs.
2019. jún. 11. 13:26
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valószínűleg nem tudnak bánni a pénzzel. Nem egyedi eset. Ha te ki akarsz törni, minél előbb költözz el.
2019. jún. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
18%

600-700 ezer a család bevétele. De vagytok ám 5-en, ami úgy már nem sok.

Nagyanyád pénzét meg ne számítsd, mert semmi közöd hozzá.


AZ nagy túlzás, amikor még tanuló, de mellette dolgozó gyerektől pénzt nyúlnak le a szülők, és a jogsi visszafizetése is meredek, de nehogy már elvárás legyen a gyerekeknek autót, lakást venni 20 éves korukra. Eszem megáll az ilyen kölykökön.

2019. jún. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
46%

Sok ilyet lehet itt olvasni. Érdekesek a mai fiatalok. Szinte mind leírja, hogy az ősöknek ennyi meg ennyi a bevétele, s szerintük abból nekik x összeg jár....

Meddig? Gyerekek. Még 50 éves korotokban is, adják nektek a szülők a saját pénzüket?

Nálunk így működik : Lányom egyetemista. Diákmunkázik. Pesten él a barátjával. Havi 20-40 ezret utalok neki. A fiam fősulis. Mellette diákmunkázik. Ő itthon él. 20-at kap havonta. Szigorúan kijelentettem, hogy a diákmunka pénzéből nem kérünk, s nem adhat. Az az övé. Ruhára, s miegymásra néha kapnak pluszban. Mikor mennyi jut. Ennyivel tudjuk őket támogatni.

Soha nem hallottuk tőlük, hogy szerintük többet is adhatnánk. Mert mi ennyit meg ennyit keresünk. Ahhoz semmi közük. De, elszoktam nekik mondani,néha,hogy mi mennyiből élünk.

Soha nem követelőznek. Egyébként a párom 120-at keres. A gyerekek, ha jó hónapjuk van többet. Jó nézne ki, hogy még köteleznének minket, hogy mondjuk 50-60 ezret adjunk nekik havonta, mert az jár.....

2019. jún. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 piroska és a farkas ***** válasza:
77%
Utolsó,azért az nem semmi akkor, h diàkmunkàból fizet pesti albérletet.
2019. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
83%
27-es vagyok. Többen vannak albérletben. A lányom része 30-40 ezer. Jelenleg 4-en vannak. Ő külön szobában van a párjával barátjával.
2019. jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 piroska és a farkas ***** válasza:
65%
Az úgy akkor baràti :)
2019. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!