Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sok szülő miért nem támogatja...

Sok szülő miért nem támogatja a gyerekét?

Figyelt kérdés
A minap voltunk keresztanyumnál, és apummal beszélgettek, én is hallottam. A fizetésről is szó esett, és keresztanyum mondta, hogy annyiból, amennyit apum keres, már lehet félrerakni a gyerekeknek (nekem és öcsémnek). Én majdnem közbeszóltam, hogy ilyen gondolat apum (és anyum) fejében fel sem merülne, hogy a gyerekének félretenne pénzt a jövőre gondolva. Én már 16 éves korom óta diákmunkáztam, és mindig a fizetésem 1/3-ával hozzá kellett járulnom a családi költségvetéshez, pedig egyáltalán nem szorultak volna rá. Most is diákmunkázom (már fösuli mellett) és amellett, hogy nekem kell fizetni az iskolai tanszereket, buszbérletet és egyéb privát kiadásokat, még be kell hogy "szálljak" a rezsibe, és a lakhatásba, holott saját házunk van. 18 éves szülinapomra pedig vehettem magamnak egy cipőt, de úgy, hogy az ár felét én állom. Sikerült a pár év diákmunka alatt összespórolnom 600 ezer forintot, és amint a szüleim ezt megtudták, fokozatosan vissza akarják velem fizettetni a jogsim árát, mondván, én mit kezdenék azzal a pénzzel, saját lakásom úgy sem lesz már a magas árak miatt. No comment. Másnak a szülei meg tök jó fejek, spórolnak a gyereknek saját lakásra, vagy hogy meglegyen neki az önerő. Megint mások pedig finanszírozási forrásként tekintenek a gyerekre, hát akkor ne csodálkozzanak, ha majd egy szép napon fogja magát, és elköltözik, aztán soha többet feléjük se néz.

2019. jún. 11. 07:56
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
85%
Mindig 4-en vannak. Négy éve lakik ott. Ha valaki, felnől, tovább lép, azonnal keresnek valakit a helyére. Hála az égnek, eddig normális lakótársakkal voltak együtt.
2019. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
90%
Hat en se akarok a jovendobeli gyerekem feneke ala pakolni mindent, diakmunkazzon, tegyen felre, tanulja meg kezelni a penzt, de a te szuleid konkretan LEHUZNAK teged, ami egyaltalan nem normalis..
2019. jún. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
71%
Én 35 éves vagyok, de Anyámra még mindig számíthatok, bár momentán a kenyérkereső én vagyok a családban. "Apám" meg mintha soha nem is lett volna.
2019. jún. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!