Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mennyi összeget tartotok...

Ti mennyi összeget tartotok reálisnak a havi 140k-ból, hazaadás gyanánt?

Figyelt kérdés

A nettó fizum 140 ezerFt. Huszonéveim elején járok, a reggelit és ebédet a munkahelyen egy 20-asból megoldom. Otthol enni csak vacsoránál és hétvégén szoktam. Téli tüzifát én szoktam megoldani. Főzni, mosni takarítani magamra én szoktam.


A kérdésem lényegében az lenne, hogy ti ilyen feltételek mellett mennyi pénzt adnátok haza a háztartásba?


Akár azt is leírhatjátok otthon élő fiatalok, hogy ti mennyivel szálltok be a rezsibe, stb.


Előre is köszönöm!



2019. jún. 14. 20:58
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Míg diákmunkám volt (akkor havi kb 50 ezer), nem kértek semmit, de pl bérlet ilyesmit, mindent magamnak vettem onnantól. Később amint lett teljes állásom és fizetésem elköltöztem, így nem adtam haza semmit, de nem is várták volna el ha így alakul, mert annak idején apukám teljes fizetését elvették a szülei mindig. Már megházasodott mire megtarthatta... Ez elég mély nyomott hagyott benne.
2019. jún. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ, mennyire szorulnak rá a szüleid. Az enyémek nem kérnek soha, néha állok egy-egy nagybevásárlást és kész.
2019. jún. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
90%
#2 vagyok megint, azt elfelejtettem leírni, hogy már 3 éve külön élek.
2019. jún. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
97%
Hasonló körülmények mellett anno 1800-ból 800-at kellett leadnom. A tüzelőt nem én vettem, nekem csak a favágás és a pincéből a szén felcipelése jutott.
2019. jún. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
93%
Változó,hogy egy adott hónapba mennyit keresek. Táppénztől függ, h mennyit vagyok és mostanába elég sokat (térdműtétre várok,ebből kifolyolag vagyok sokat táppénzen) 20-30 ezret, de inkább 20.000 kér anyum, tőlem is bátyámtól is!
2019. jún. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem egy 40-50k jo alap lehet a kajaert, szallasert es rezsiert. Nyilvan ez joval olcsobb, mint piaci alapon, de a csalad nem is arrol szol.

Ha szuleid nehez helyzetben vannak, akkor viszont tobbet illene.

2019. jún. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
80%

En annak idejen kb 25-25ot adtam be akkor is ha 80-at kerestem, akkor is ha 120-at.

Aztan mikor a tesom is dolgozott de nem adott be akkor mar en se. Szulok nem orultek neki de igy legalabb tudtam sporolni es kesobb kulon koltoztem.


Szerintem 30-40 realis

2019. jún. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
66%

Ez attól függ, hogy milyen a lakás, mennyit vagy otthon, mennyit eszel, van-e valami speciális diétád, stb.


Mivel mi egy másfél szobás lakásban laktunk, a rezsink kb 12 ezer ft volt összesen. Ezt osztottuk le 3 főre, mivel hárman laktunk, így 4000 ftra jött ki/fő.


Én több vizet használtam, anyám több villanyt, apám meg fázós volt ezért neki kellett a több fűtés, mivel mindenkinek voltak + igényei ezért ilyenekkel nem foglalkoztunk, leosztottuk az egészet egyenlő részre. De pl ha csak miattad több a villanyszámla, akkor reális, hogy többet adj a rezsibe.


A speciális diétám annyiban merült ki, hogy zsírmentesen kellett ennem, így igazából nekem olcsóbbra jött ki a kaja, mint anyáméknak. Pl ha ők krumplipürét ettek, én csak főtt krumplit ettem. Ezt is figyelembe vették. Illetve azt is, hogy csak napi 2x ettem, nem reggeliztem.


Így összesen kb 20.000 ftot kellet beadnom a rezsibe+ kajába. Ami nálam reális volt.


Ha ti 120 nmen éltek, ha miattad kell laktózmentes tejet venni, akkor reális lehet a 40-50ezer ft is.


Ajánlom, hogy kérdezd meg a szüleid, hogy télen nyáron mennyibe kerül a rezsi, mennyit költ kb bevásárlásra (ezt minden nő tudja kb, mennyiből főz otthon havonta ételt.)


És mindent ossz le annyi főre ahányan laktok a lakásban. Igy kijön kb mennyibe kerülsz te nekik. Aztán pedig ha van valami speciális igényed, akkor azt is add hozzá az összeghez.


Az, hogy mennyit adsz haza, nem a kereseten múlik, attól, hogy te 180at keresel a 140 helyett, nem kerül többe az ellátásod.

2019. jún. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
86%
Mi a közös családi kiadásokat a keresőképes személyek számával osztjuk el itthon. Így kijön fejenként 36.000ft (nagyon nagy háztartás, sokan vagyunk). A bérkülönbségek miatt viszont figyelünk egymásra. Az egyik hugom csak 165.000ft-ot keres, így neki nem kell a napi bevasárlásra fordítani, hanem ő főz. Az egyik bátyám vállalkozó, elég jól megy neki, így az autókat ő javíttatja (ha kell, mert szerencsére rendben tartjuk őket), anyu nyugdíjas, ő azt az életet éli, amit mi gyerekként. Kaja-pia-wifi! :D
2019. jún. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
86%
Mivel a tüzifát te állod,egy huszas.Többet nem adnék.Vagy havonta fizetsz egy számlát.
2019. jún. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!